Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...38394041424344...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47974
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Ahojte vespolek, tak nam konci mesic.

Ja si spoustu veci ujasnila a ted se snazim jit dal. Pro me byla vyhra sem zacit prispivat, pomohlo mi to moc - hlavne fakt, ze sem je pristup kdykoliv a mohla jsem si tu utridit sve myslenky hned a necekat treba do dalsiho tydne s navstevou v poradne a sama se v tom zatim placat. Vzdycky se nasel nekdo, kdo me nakopl a pomohl prekonat “depky”. Schvalne uvozovky, protoze mam snad jeste sanci to zvladnout z domu. Ty prave deprese ani delirka jak nekteri popisuji, zatim neznam. Je mi jasne, ze me dalsi piti by bylo jen horsi a horsi a ze se asi samemu pak zvlada tezko, i kdyz i takovi tu jste. Je tu ale i dost pribehu o treba razem skrtnute desetilete abstinenci - no toho se bojim teda. Jak to nepripustit? Zas sahnu do zdejsich prispevku: asi si to musi clovek uvedomit, ze takhle ne a hned tahat za vsechny brzdy, co si zatim vytvoril...

Zitra poprosim o slouceni tohoto vlakna do vlakna pro cely rok 2018. Ja sama budu pokracovat dal den po dni a vzdycky rano si reknu: tak dnes se nenapiju a verte, ze po tech dvou mesicich to uz jde skoro samo. Ale za zaklad povazuji to konecne uvedomeni, ze to delam pro sebe a jedine ja jsem v tomto za sebe odpovedna. No a pak klasika: pokud si nedam tu prvni, nedam si ani zadnou dalsi. Jinak vztahy doma o hodne procistene, ja svalovala sve piti na manzela, ale to nebylo tak, ja proste furt hledala moznost se napit a vinu pak svalit na neho. Navic me stval, kdyz vypil posledni pivo doma...

Doma nemame suchy dum a asi nikdy mit nebudem, ale vytvorila jsem si svuj suchy koutek a tam si zalezu, kdyz je zle.

A jeste jedna moje zkusenost - kdo nechcete hned natvrdo odmitnout pripitek nebo nevite jak na to - kdyz ja rekla, ze mam bolavy jicen a vysvetlila, ze jen maly dousek alkoholu mi zpusobi okamzite bolesti, tak jsem mela po starosti. Vse o tom jsem si nastudovala na netu Hodne lidi mi reklo, no jo, to znam a byl klid. Pak si ovsem nemuzete pred nimi dat treba gulas s cibuli No ale svym nejblizsim je, myslim, nejlepsi rict pravdu, oni to stejne vedi. I kdyz moji nechapou, ze si s nimi fakt tu slenicku nedam (asi to znate: nepijes v klidu dva mesice, tak si s nama jednu das...)

A jak Vy ostatni, jak se dari? Omlouvam se za dlouhou zpoved, ale tim psanim si pomaham a snad i nekomu pomuzu dal. A od zitrka ahoj v druhem vlakne.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47975
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Skoda, ze sa tu nedaju pridavat LIKEs na prispevky.
By som Vas likovala vsetkych hned vzdy na podporu. A mohli by sme este aj nejake ze abstinentske emotikony si dat a namiesto pusiniek alebo srdiecok ako sa vzdy dava s blizkymi, na konci vzdy este nejaky taky pridat a poslat ))) ako priatelia v abstinencii a snahe. Zartujem a berte to s rezervou.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47977
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Renco,
proc by se mela vlakna spojovat nechapu pointu? A nevim proc vetsina tady ma problem obhajovat nebo vysvetlovat nekomu svoji zdrzenlivost k alkoholu...kdyby se me nekdo zeptal proc nepiju.Odpovim protoze nechci nebo jeste lepsi je zeptat se aproc pijes ty? by me zajimali odpovedi...ale vymyslet si jicen nebo ze budu ridit nebo dalsi vymluvy..proc? Vzdyt neni duvod Jen to vytvari spolecnost,ze normalni je konzumovat alkohol,to neznamena,ze budu nasledovat stado ovci...realita je totiz takova,ze pit alkohol je vic neprirozene pro telo,nez ho pit
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47982
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Michal napsal:
Renco,
nevim proc vetsina tady ma problem obhajovat nebo vysvetlovat nekomu svoji zdrzenlivost k alkoholu...kdyby se me nekdo zeptal proc nepiju.Odpovim protoze nechci nebo jeste lepsi je zeptat se aproc pijes ty? by me zajimali odpovedi.


Michale, myslím, že odpověď "nechci" dává okolí ještě volný prostor k manévrování a nucení, jako "ale co blbneš, aspoň skleničku si dej, nebuď suchar, to víno je výborné, musíš ochutnat" apod. Kdežto když řekneš že ze zdravotních důvodů nemůžeš, nesmíš, lidi to spíš pochopí a dají ti pokoj. Je určitě lepší říkat nechci, ono s bolavým jícnem asi nevydržíš nadosmrti, navíc je to pravdivé a nemusíš vymýšlet krkolomné výmluvy, ale on to ne každý zpočátku dokáže. A COKOLIV, co tě zachrání od napití, je dobré.

Já jsem v jednom zaměstnání měsíc po nástupu musela absolvovat školení na Moravě spojené s návštěvou a ochutnávkou vín ve vinném sklípku. Fakt jsem se neodvážila říct, že to víno nechci. Byla to docela fuška, když v kolečku stálo patnáct lidí, vinař přednášel a já předstírala, že piju a zoufale přemýšlela, kam tu skleničku deportovat, aby si toho nikdo nevšiml. (Nakonec se mi to podařilo, skončila schovaná mezi dvěma sudy na zemi.) A to jsem už byla dost "ostřílená alkoholička". Stejně jsem nedokázala říct nechci. Dneska už bych to asi řešila jinak, ale tehdy jsem to prostě nedokázala.A nemrzí mě to, hlavní je, že má akce byla úspěšná.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47983
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Renča napsal:

za zaklad povazuji to konecne uvedomeni, ze to delam pro sebe a jedine ja jsem v tomto za sebe odpovedna.


Renčo, super!!! Kdo tohle pochopí a hlavně dokáže přijmout a nic si nenalhávat, má podle mě velkou šanci zvládnout abstinovat. Alkoholici maj velký sklon k sebelítosti, obviňují ze svého pití okolí, těžké dětství, tchyni, trable v lásce atd. Dělám to taky. Ono někdy se ty příčiny opravdu děly a dějí, o svém "skvělém" dětství bych toho mohla napsat hodně a nebylo by to veselé čtení, ale stalo se a teď je už zodpovědnost jen na mně, jak budu svůj život kormidlovat dál. V tomhle fakt asi platí to "jaký si to uděláš, takový to máš". Jinak jsem teda na tenhle slogan dost alergická, určité věci prostě neovlivníš, i kdyby ses rozkrájela, ale pití nebo nepití alkoholu se ovlivnit dá. Ne každému se to povede, ale ta šance tu prostě je.

A jak jsi nakousla tu recidivu po x letech... Může se to klidně stát, recidivy k naší nemoci prostě patří. Je to pak velká pecka na psychiku - pocit viny a selhání, vyděšení z toho, jak se to mohlo stát a že nejsem schopná svou abstinenci udržet - ale přece jen, když už máš za sebou roky bez chlastu, máš to abstinování tak nějak zažité, máš na co navázat, navíc tu recidivu většinou hned řešíš a nenecháš ji rozjet na další týdny a měsíce. Je to sice velký přešlap, ale naskočit zpátky do abstinenčního vláčku je asi snažší než když po mnoha a mnoha propitých letech s abstinencí začínáš. Tohle jsou tedy mé poznatky od úspěšnějších kolegů, já zas tolik zvládnutých let za sebou nemám.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47984
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Ahoj. Taky mi nepřijde nijak zlé se schovat za zdravotní potíže. Myslím, že k tomu postoji "Já nepiju, proc piješ ty" se člověk musí dopracovat. A v prvních mesicích abstinence člověk spíš bojuje s tim aby nepil než že by měl potřebu zkoumat společenské zvyky a postoje. Ve společnosti se holt pije, jenom proto, že ja to nezvládám, nemusím zpovídat ostatní.
Tak se prostě člověk "vymluvi" a muze na te akci fungovat...
I když je fakt,že naše společnost chlast toleruje vic než je zdravo a spousta lidi na to dojede...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47985
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Renčo, Reminiscencee, Allie, jsem moc ráda, že tu jste! Krásně řečeno! Syn má v červnu svatbu, jestli se jí dožiju na suchu, jícen se budu hodit..:-)v téhle chvíli také nemám sílu říct že nepiju! Myslím si ale, že to jsou taková zadní vrátka, abych pak při případném selhání nebyla pro smích ostatním..no nevím..mějte se, krásný čtvrtek:-)
Lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47986
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Aha, zadní vrátka, tak to mě nenapadlo. Ale asi na tom něco bude. Podvědomí je mrška.

Lenko dej si předsevzetí, že vydržíš až do léta a pak že zvládneš i tu svatbu. Když člověk překoná tak zátěžovou situaci, má pak ze sebe skvělý pocit. A lépe se mu abstinuje dál. Když už zvládl svatbu, proč by to nemělo jít další všední dny
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47987
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
díky
Lenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47988
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok  
Ahoj všichni.
Tak jsem si privstala, dala vanu, umyla vlasy a udělala si nehty. Zacvicim si a půjdu do práce. Ráda bych ten březen přivítala v klidu a pohodě. Přeju vám taky hezký vstup...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...38394041424344...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter