Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...39404142434445...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47989
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Moc vám všem děkuji za podporu, pomáhá mi to.

Reminiscence, ukládám si příspěvky, které mi dál dodávají sílu. Děkuji Ti.

Lenko, neboj, na svadbe budes mit tolik povinnosti, ze pokud Ty nebudes sama chtit pit, tak Ti to ani neprijde. A ostatni se budou starat spis o sebe nebo o zenicha s nevestou. Jinak ja za sebe: je to den tech dvou mladych, takze ja osobne, i kdybych jindy pila, bych se tento den vymluvila na cokoliv - vlastni zkusenost. Ja bez alkoholu zvladla i u nas oblibenou hru kocar (ta je o tom, co nejvic a nejrychleji toho vypit ), stacilo se dopredu domluvit a nalevali mi jen vodu stejne jako neveste a nikdo to neresil...

Santalko, Ty mas po ranu energie... Ja pocatkem ledna, kdyz jsem prestala pit, si dala do poradku jen nehty na jedne noze a trvalo mi to dost dlouho, najit silu pokracovat... Mezi tim jsem byla u doktora, hledel na to teda divne, to ti reknu, ale on to nekomentoval a ja taky nee...

A něco na odlehčenou: Michale, víš, souhlasím sTebou, ale představila jsem si sama sebe: mě přes padesát, ženským v práci taky kolem padesátky, maloměsto. Oslava narozenin u nas probiha tak, ze se pro 10-12 bab otevre na pripitek sedmicka, max dve kdyz se holky chteji rozsoupnout, ta se rozlije a tim to hasne. A ja do ticha pronesu jednu z rad, ktere jsem si nasla u Dr. Nespora: ja nepiju a proc ty pijes?

Toz asi tak...

Moc vas vsechny zdravim...

PS: koukam, ze dnes obcas pisu hacky, carky, obcas bez. Ale nechce se mi to nyni po sobe upravovat, snad nevadi. Jo a tema teda slucovat nebudem
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47990
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Renčo, taky bych si teda nelajskla to říct u nás v kolektivu. Je nás tu 13, když se něco slaví tak je jedno-dve Cinzano a max lakev vína. Nikdo kromě mě s chlastem problém absolutně nemá a neumím si představit že bych se je ptala proč pijou no nic. Tady se už nic neslaví, takže to mě trápí nejméně. Tak se držme a ať si to každý udělá jak mu to vyhovuje
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47992
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahojte a tak konec koncu,at uz clovek rekne vymluvu dulezite je,ze nepije takze sz tak na tom nezalezi tedy az na Lenku,ktera napsala,ze to rika kvuli tomu,kdyby selhala at se neciti blbe-to je blby pristup.Ale asi je to i o povaze ja jsem takovy primocary clovek a reknu na rovinu do oci,co si myslim at uz je to nekomu prijemne nebo ne...ja proste nevidim nic zleho na tom,ze se chce clovek zmenit a rekne napr. "Alkohol mi nedela dobre,proto nepiju"...clovek s alergii na arasidy si taky neda ikdyz vsichni chroustaj u stolu,pze ma alergii a ma treba chut,clovek s nizkou toleranci na laktozu si neda mlecny vyrobek ikdyz ma chut,bylo by jim zle..tak ja si hold nedam alkohol,kdyz mi neprospiva hotovo dvacet nazdar bazar joo a tu vetu...proc pijes ty? Ja vubec nevim,ze to rika Dr.Nespor slysim prvne ale ma recht...tak drzim palce vsem a at uz je u vsech ten brezen suchy!!!! To zvladnem vsichni !!!!!!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47993
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Máš pravdu Michale. Tak ať nám to vyjde
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47994
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
To zavisi od povahy cloveka. Niekomu je lahsie si pomoct vyhovorkou - podla mna na tom nie je nic zle, ale neda sa to robit donekonecna, clovek sa do klamstiev skor ci neskor zamota a spravi chybu. Ja hovorim len s usmevom "dakujem, neprosim si", nijak to nerozvadzam, a opakujem to do zblbnutia, az kym to "presviedcaca" prestane bavit.

A dalsia vec je, ze vela tych presviedcani sa odohrava len v nasich predstavach. Ked som prestaval, myslel som si, ze vsade do mna bude niekto nonstop hucat, ale vobec to tak nebolo. V drvivej vacsine pripadov mi stacilo povedat raz ze si neprosim, lebo nemam chut, a bolo vsetko vybavene, nikto ma dalej nelamal.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#47995
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Přesně tak! Na to jsem taky přišla, že to je spíš v tý hlavě ta představa, ačkoliv ve skutečnosti to bylo většinou všem jedno zda piju nebo ne. To ten mozek nabádá a chce jakoby důvod... Až na vyjímky mě teda nikdo nepremlouva, to sama si to posírám
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47996
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Jen vsuvka mimo tema...ikdyz to je logicke,necekal jsem,ze se mi tak v blizkosti vyselektujou pratele Od te doby,co abstinuji se vidam s lidmi,kteri nepiji nebo piji stridme proste neni jejich jedinou zabavou se ozrat a takovych 70% mozna 80% jsme najednou prisli o osobni kontakt,protoze mi doslo,ze to bylo spojene vse s alkoholem s temito "prateli" jsme chodili i na futsal,na hory,zahrat s klukama xbox atd..ale az ted kdyz je sleduji na soc.sitich apod a ja nepiju,zjistil jsem,ze vzdy behem te cinnosti nebo po ni se vozerou takze jen tak mimo tema,mimochodem jsem za to rad mame i spolecnou skupinu asi 20 lidi na fb a kazdou sobotu nedeli ctu jak nekdo pise,jak mu je strasne zle po flamu vetsinou jich pise vic tak 5-10 a zni to mozna skodolibe,ale mam vzdy z toho radost-ne ze jim je zle,ale ze uz nejsem jeden z nich v tom alkoholovem kolotoci....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47997
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Nápodobně. Proto jsem si i zrušila FB účet. Člověk je pak hodně sám no. Což mi nevadí nějakou dobu a pak jó. A v tom taky u mě bejva kámen úrazu.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48006
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Michale, mám stejné pocity, když má někdo pořádnou opici. Dřív to bylo ještě horší, když jsem měla svou abstinenci založenou na "nesmíš", protože jsem ostatním částečně záviděla, že se mohou ožrat a tak jsem opravdu škodolibě pozorovala, když jim bylo potom zle. Teď už je to lepší, už nezávidím, protože už pít nechci. Ale měla jsem to a mám pouze u lidí, o kterých jsem věděla, že nejsou závislí. Pokud šlo o alkoholika, měla jsem s ním soucit a bylo mi ho líto. Ovšem ten pocit "díkybohu-že-mně-je-dobře", ten tam je pokaždé. To je asi přirozené.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48228
Re: Suchý únor,březen - vzájemná podpora pokračování Před 6 rok, 1 měsíc  
Takže já si teď procházím těžkou zkouškou. Jsem na horách s manželem, synem a jeho přítelkyní. Ubytovaní jsme v malinkém apartmánku, takže nemám možnost, kam zalézt. A problémem je zdejší vyhlášené víno. Ani ne tak proto, že bych měla chuť si dát taky - v tom mám jasno, ale rodinka si popíjí a mě to šíleně vytáčí - znáte to, ty rádoby chytré řeči o ničem a furt do kola. Na manželovi poznám už tu první skleničku a hned jsem do ruda. Takže ostatní jsou happy, já po nich uklízím rozlité víno a tiše si tu soptím. A oni jsou zas naštvaní na mě - prostě začarovaný kruh...

Tak budu vděčná za rady, jak se přes toto přenést.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...39404142434445...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter