Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...11121314151617...36
Dolů
Téma: Jak to je?
*
#49059
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Sochaři tak jupiiii. Také se mi to líbí. A nejvíc ve chvílích, kdy potkám známé po kalbe a stěžují si, jak je jim blbě. Hahaaaa a mne ne. Čistá hlava, pohodová rána a večer se nemotam jak nudle v bandasce. Je to fajne,vid? Hlavně vydržať
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49060
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Lenka napsal:
[quote
Mrzí mě, že píšeš o několika lecbach. Musela jsi mít krusny život. Ale jsem moc ráda, že jsi to vše zvládla a dnes jsi nám všem oporou. Je z tebe báječná terapeutka :)[/quote]

No Leni, já mám krušný život tak nějak neustále. Ono je hodně blbý být závislý, ale být závislý a mít k tomu nějakou psychickou chorobu, to už je úplně na h....o. Ale tím vás tady nechci otravovat.

Těch "hodně léčeb", to bylo opravdu těžké. Ono když jdeš na druhou, už se k tobě doktoři a terapeuti chovají jinak. Jsou nepříjemnější, dávají ti to jak se říká "sežrat", pořád dostáváš najevo, jak jsi špatná, že jsi selhala, že sis nevážila péče, kterou ti poskytli atd. No a pak si představ, že jdeš potřetí, popátý, pošestý. To už jsi sama totálně zlomená, sama nevěříš, že se z toho ještě někdy máš šanci dostat - a jejich postoj k tobě je stejný, už tě tak nějak berou jako beznadějný případ.

No ale je pravda, že jsem na těch léčbách pochytala spoustu informací, které tu třeba mohou být pro někoho užitečné. No, věř tomu, že kdyby ses ty do léčebny dostala, budeš dostávat neskutečnou sodu ohledně přítele. Tam se klade snad na první místo naprosto se odříznout od lidí, s kterými jsme pili, zakazovali nám i s nimi telefonovat. Říct, že budeš hned po návratu domů chodit za přítelem posedět si do baru, tak to by terapeuti asi spadli ze židlí . A určitě by po celou léčbu oni ale i ostatní pacienti na skupinách do tebe hučeli, že se musíš rozejít, jinak to nemáš šanci zvládnout. Což tě samozřejmě hodně psychicky rozloží. Takže je skvělé, že se ti daří abstinovat jen za podpory těchto stránek a že si sama můžeš a dokážeš ukočírovat, co a jak s přítelem a co s volným časem. Já věřím, že to bude dobré. Drž se.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49085
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
První skupina je za mnou. No, pocity všelijaké. Vlastně se mi zalíbila až ke konci, kdy se začaly řešit opravdové problémy ostatních.
Bylo mi taktně řečeno, že když jsem nebyla pod obraz deno denně, tak alkoholik nejsem. Vlastně to o sobě ani moc netvrdím. Říkám, že alkohol je můj problém Nějak nevím.

Přemýšlím, že jsem mohla stihnout spousty věcí, protože vím, že nechci pít. A často mě to hodně baví.

Na druhou stranu poznávám nové lidi a příště se třeba dozvím víc.Pocatecni euforie opadava,jestli už neodpadla úplně. Take se blíží otevření pivni zahrádky, kde budu makat a pocit, že na skupinu musim střízliva, můj boj jen podpoří.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49086
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Leni, jo euforie opadne, ale pak přijde normální život.

Jen se nenechej ukolébat tím, co Ti říkají - zda jsi nebo nejsi alkoholik. Vždyť ani doktoři to někdy neumí přesně odlišit. Důležité je, že Ti alkohol přinášel už jen problémy a že nechceš pít. Myslím, že alkoholik nemusí být denně pod obraz, tam je podle mě základ spíš v té záklopce. Mně taky před dvěma lety tvrdili, že nejsem alkoholik, ať piju kontrolovaně.... mno a jak to dopadlo - progrese byla velmi rychlá. A to jsem před těmi dvěma lety ani opilá nebývala, ale už jsem tehdy cítila, že mám problém. Možná, kdyby tehdy byl jiný přístup od ostatních, byla bych na tom líp. No nevím, možná jsem si to celé musela takto projít. Já jsem taky spadala spíš do kolonky pijáka, ale tam už je jen tenká hranice.

Neříkám, že na skupinách je všechno nebo všichni super - ale učí mě to si vyslechnout názory, nenutit jiným ty svoje, ale vzít si to, co potřebuju. A ono skoro pokaždé se něco najde. Mimochodem, tam, co chodím já, jsou i pijáci i alkáči, prostě všichni, co chtějí přestat pít. A věřím, že to funguje, včera dva slavili rok, jiný 11 000 dnů, další třeba dvacet let. A jiní mají recidivy, ale zas se vrátí, proberou příčiny a jdou dál.

Leni, vydrž, stojí to za to. Mám s dětmi mnohem lepší vztah, nemusím ráno kontrolovat, komu jsem co řekla nebo napsala, je mi fajn. A šetřím si penízky, už mám zaplacenou zálohu na Skotsko - můj sen.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49087
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj. Já půjdu na skupinu ve čtvrtek, taky jsem zvědavá, a moc. Pozitivně, tak snad nebudu zklamaná. Leni a dneska jsem šla kolem naší oblíbené zahrádky a při pohledu na hosty se mi sevřelo srdce, úzkostí. Fuj, úplně divnej pocit. Strach, zimnice jakoby
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49088
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Reni, děkuji ti za ta slova. Nevzdavám to hned. Uvidíme, jaké to bude dál.
Vůbec se neboj, ani jsem nepomyslela, když mi řekli, co mi řekli, že bych mohla polevit, zahrádky se nebát a klidné to zkusit - třeba kontrolovane. Vím totiž jistě, že by ta kontrola možná zprvu byla, ale hodně rychle by opadla. Co mě zarazilo víc byla věta,ze pokud bych někoho ze skupiny znala někoho osobně z venci a tomu někomu by se nelíbilo, že tam jsem take, měl by "prednostni právo" navštěvovat skupinu i nadále ten člen, jež ji navštěvuje déle. Tak třeba teď zrovna nebyl někdo, s kým se znám. Příště přijde, nebude souhlasit, abychom se vidali na skupině a budu mít smolika

Šantalko, zatím sama vůbec nevím, jak budu letos zvládat nalevat,roznaset a odmitat tolik pitiva. Což přes den jsem na sluníčku a při tom frmolu pila málokdy, ale večer to jelo ve velkém při každé směně
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49089
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Leni, to je tedy divné, to jsem ještě nikde neslyšela...
To by bylo blbé. Já zatím nikoho nepotkala, ale v nejhorším bych poprvé mlčela a pak by se vidělo.
To asi nejsou klasická AA?

S tou zahrádkou - já slyšela o číšnících, že přestali pít a přesto tu práci dál zvládají, tak to asi jde. Se synem chodila jednu dobu servírka a ta mi to taky říkala, ona taky s lidmi nepila a že ji ve velkém nutili. Tenkrát jsem ji hodně obdivovala, za sebe jsem si to tehdy nedovedla vůbec představit - ale to jsou ty alko myšlenky. Myslím, že si časem zvyknou, že nepiješ. Možná by bylo dobré si doma natrénovat nějakou větičku, že si s nima nedáš. A mít připravené náhradní nealko. Hóóódně nealka Já zvládám fungovat vedle alka doma i vedle pijícího manžela - ze začátku to bylo dost o ústa, tehdy jsem tu o tom hodně psala, nedovedla jsem si představit, že to půjde a byla tady skoro denně a dalo se to překlenout. To je o ten strach předem, uvidíš, že pak Ti to půjde samo
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49090
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Ta větička může být jednoduchá: V práci nepiju. Jednoduché a prosté. A myslím si, že tak to dělají jiné servírky a číšníci, seš prostě v práci a tak to není tvůj alkohol aLe pracovni věc. To je jako s penezi. Když je držím v práci, třeba 150, 200 tisíc tak to proste jako prachy nevnímám...Je to jiné než když v ruce držíš svoje peníze. ....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49091
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Allie, super , já bych vymýšlela milion výmluv a tak jednoduché to je

Jojo, musím se ještě hodně učit
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49092
Re: Jak to je? Před 5 rok, 11 měsíce  
Allie, však oni ví, jak moc jsem v práci nepila. Poslední dobou užívám věty stylu, že mi alkohol nedělal dobře a Zhnusil se mi. Ozraly lidi, hlavně ženský ještě víc
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...11121314151617...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter