Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...24252627282930...36
Dolů
Téma: Jak to je?
*
#52652
Re: Jak to je? Před 5 rok, 4 měsíce  
Ale ja proti nemu nič nemám. Len chcem, aby sa ľudia naučili byť v tomto úprimný. Niekto povie, že nemôže už piť, lebo sa musí starať o svoju 80r. mamu. To je fajn. Ale čo robil doteraz? Možno som naivný, ale chcem aby to robili pre seba, lebo chcú. Nie preto, že nemôžu kvôli niečomu. Chcem donútiť ľudí trochu premýšľať. Pretože takto to proste pri závislostiach nefunguje. Ja mám za sebou 4 liečenia, čiže 9 mesiacov na liečeniach. Viem o čom sa chlapi tam bavia. Viem ako rozmýšľajú. Bol som ako oni. Viem, že do rozlúčkových rečí sa často píše to, čo chcú počuť lekári. "Budem pravidelne chodiť k svojmu psychiatrovi, navštevovať klub atd. JA, abstinuješ už nejaký ten rok. Koľko nových pacientov k vám príde napr. za pol roka? A to je na Slovensku niekoľko liečební a nie ste až tak malé mesto.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52654
Re: Jak to je? Před 5 rok, 4 měsíce  
Krtek, to sú stretnutia kde sú aj ľudia ktorí sa práve liečia, aktuálni pacienti? Zaujímavý nápad. Naozaj ak má pacient možnosť "pozrieť si" skúsených abstinentov, a ani raz ju nevyužije, tak to s ním nevidím optimisticky. A ja by som vlastne prijal trochu viac nesúhlasu a agresivity a fyzického násilia na našich mítingoch - a nič, všetci sme na seba dobrí, kávy popíjame, do prdele s takou robotou...

Edit: A "nových" ľudí chodí ozaj málo, a aby niekto aj vydržal, tak to nie. Vekový priemer máme okolo 180, prípadne 170 keď som tam aj ja.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 20/12/2018 22:11 Provedl: Nespoznaný. Důvod: lebo som pako
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52657
Re: Jak to je? Před 5 rok, 4 měsíce  
Pacienti po určitom čase majú možnosť v rámci liečenia isť na A-klub. Nie je to AA, ale normálny klub.
Fyzické násilie zrovna nie , Ale ja chodím aj na také terapeutické skupinky pre pacientov a chodí nás pár zvonku medzi nich. Ako dnes.
Tak ono sa predpokladá, že kto chodí na klub, má skutočný záujem abstinovať a chodí tam lebo chce. Tam by som si to nedovolil.
Liečenie je trochu iná kategória. Dovolím si tvrdiť, že 90% je tam dobrovoľne nasilu(žena, svokra, zamestnávateľ, zdravie...). No a dovolím si viac.
Teda už oddnes už nie. Nechcem ničiť prácu psychológov tam. Viem si predstaviť, ako im pekne dohovárajú do duše a potom prídem ja. A idem na to "trochu" priamočiarejšie. Tak ako povedal ten dnes, že furt len do niekoho rýpem a že čo sa vôbec po 4 liečeniach ozývam.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52658
Re: Jak to je? Před 5 rok, 4 měsíce  
Krtko,

fluktuácia v kluboch býva rôzna - (napr. podľa ročníkov, ktoré sú práve v kurze). Každý má vlastnú predstavu o tom, čo sám chce a potrebuje...

Práve, že po štyroch liečeniach už môžeš niečo asertívne a cielene aj povedať (k problematike nepitia, abstinencie alebo k triezveniu)...

Ono aj samotné triezvenie má viacero úrovní, môže aj stagnovať alebo sa pozitívne prehlbovať do novej a vyššej kvality.

Úpadok vedie, spravidla, k recidíve alebo až k demencii.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61556
Re: Jak to je? Před 3 rok  
Tak. Budu psát do toho mnou založeného. To abych si mohla zpětné pročítat a necpala se jinam
Dnes 7. Osmý den schááázííí nám.
Pořád nespím pořádně ani s lekama,ale to přežijí. Po úkolech můžu hodit šipku do peřin a vzít si tam i topení. Přes rok mám útulkáčka. Takova střední chlupatá koule. Jezevčí barvy, vzrůstu většího a chlupatá po kolii. Šťastná za každé pohlazení a hlavně za teplý domov.
Jo a chlebnik se krásně rýsuje. Už jen dno,natupovat,nalakovat a může jít do světa
I když první zkouška asi zůstane doma.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61558
Re: Jak to je? Před 3 rok  
Ahoj Lenko,
Koukam dobra nalada, Te neopousti. To je fajn.
Tyden! Tak to je bezva.
Drzim ti palce. Nekdy se to musi zlomit.
A s tou distancni vyukou to je mazec. Vubec nevim jestli bych to zvladla.
Ja ucila syna kdysi davno, byl doma skorem celou treti tridu. Byl dlouho nemocnej. Byla jsem z toho uplne znicena. A to jsme brali “jen” vyjmenovany slova.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61560
Re: Jak to je? Před 3 rok  
Lenko, takze porad stridave oblacno a slunecno (piju/nepiju)? Ja si dnes u lekare uvedomil, ze kroutim uz 5ty rok bez alkoholu. Jen si to neumim zatim spravne nastavit v te hlave, abych se zbavil i tabaku/cigaret.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61561
Re: Jak to je? Před 3 rok  
No zdar, MichaleB.
Cte, ze furt na dobry ceste.
Kde jsi se tak dlouho toulal?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61562
Re: Jak to je? Před 3 rok  
No, ja nevim, zda na dobre ceste, kazdopadne na ceste jsem porad . A kdyz to nejde tudy, zkusim to jinak. Ale posledni dobou si uvedomuji, ze me soucasna situace nici a ze je to cesta akorat tak k pivu, coz nechci. Tak se snazim chodit jen do prace, domu, do prirody a hlave necist zpravy a nekoukat na CT24, protoze z toho mam pak ty spatne nalady. A zeny pominu, to je samostnatna kapitola, zdroj spatne nalady ) Jak se dari tobe?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61563
Re: Jak to je? Před 3 rok  
MichalB napsal:
Lenko, takze porad stridave oblacno a slunecno (piju/nepiju)? Ja si dnes u lekare uvedomil, ze kroutim uz 5ty rok bez alkoholu. Jen si to neumim zatim spravne nastavit v te hlave, abych se zbavil i tabaku/cigaret.
No ahoooj. Gratuluji ti. Jsi borec!
Jak jsem psala .. teď bylo hodně zataženo,ale další úraz mi trochu přerovnal palici. No a co se kouření týká... Skoro po třech a půl letech jsem to taky nezvládla. Ale vím,že i zase bez cigar to půjde. Jen to chce svůj čas. Nechci si odepřít vše najednou. Hezky postupně. Ale vím,že to půjde. Jen se mi teď nechce. Mám to jako odměnu za zvládnutý den. Navařeno,napečeno,uklizeno,úkoly... A pak kávička a cígo. Vlastně si omlouvám o to,že mě to nenutí tolik jíst
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...24252627282930...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter