Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte
#49421
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
To jistě nejsou (seznamka) , ale Minimálně si zde můžeš pokecat k jádru věci s lidmi, kteří ví naprosto přesně, o čem mluvíš a jaké to je.. Spojuje to. Na druhé straně je pravda, že přepnout v hlavě si to každý musí sám. Já jsem ráda,že se mi to povedlo napoprvé, ale chápu, že se v tom dost lidí plácá. Mně pomáhá se vyhýbat rizikovým místům.. Ale to přesvědčení - že UŽ FAKT NE - na to si každý musí přijít sám.
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49422
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Pijaku, zoznamka to nie je, aj keď zoznámiť sa tam dá. A myslím, že aj tie kamarátstva sú tam iné ako napr. v práci. Tých ľudí ten alkohol resp. to odžité s alkoholom a spoločný cieľ, nejakým zvláštnym spôsobom spájajú. Aspoň ja mám z toho taký pocit.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49423
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Lucie: Spíš bych přesněji řekl, že jsem si to dříve myslel, že naprosto přesně vědí, o čem mluvím. Ale když jsem se zeptal, často je to já o voze a oni o koze, nebo spíš, abych to přirovnal, já o osobáku, druhý o traktoru a třetí o autobusu. Každý žvaní o volantu, klaksonu a kolech a traktorista si představuje tři traktory, řidič osobáku tři osobáky, a autobusák tři autobusy. Ale vzhledem k zakázání reakcí to v podstatě nejde poznat. Zejména ne zkraje. A i tak to pomáhá.. Nakonec jezdili jsme všichni..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49424
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Krtek: Mám stejný pocit. Jen s tím kamaradstvím bych byl opatrný. Já všem doléčováky doporučuju. A stejně tak doporučuju jistou opatrnost v navazování přátelství a jistý odstup a vybírání si přátel. Dostkrát jsem se spálil, když jsem lovil v těchto vodách. Někteří chtějí peníze, někdo služby zadarmo a ty nejhorší šíleně času a energie. I když 90 procent tohle nedělá. Ale ty zas moc kámoše nehledaj.. Člověk si asi nevybere..
Na druhou stranu mi tyhle negativní zkušenosti dost poučily. Možná je i to nezbytná součást růstu a vyhnout se tomu nedá..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/07/2018 13:10 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49430
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Nechápem, ako že sa tam nesmie reagovať. To je čo potom za diskusia? A však jasne. S každým kamarát byť nemusíš. Nehodím sa predsa každému okolo krku. Každý sme nejaký a niekedy si proste ľudia nesadnú. Ja si zvyknem kamarátov sakramentsky vyberať. Vždy a všade.
P.S. Nepochopil som poznámku: Ale ty zas moc kámoše nehledaj.. Člověk si asi nevybere..
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49433
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Na meetincích AA se nereaguje.. Se stav a uvidíš. A je to moc dobře, myslim. Nikdo ti neřekne, že meleš blbosti a nenadává. Můžeš se vykecat.

Mluvím o tom, že když je někdo hned zkraje moc přátelský, tak zatim může být faleš. Chce prachy, služby, čas... Jako bezďák, kterej se vlísá jako nej kámoš a vysvětluje, že ho okradli a potřebuje nutně stovku na koupi lístku do Českého Těšína.. A když bych byl zoufalej, tak bych byl rád, že se se mnou baví.
Normální lidi mají spousty aktivit a dlouho si o vybírají s kým trávit svůj drahocenný volný čas.. Takže je to těžký výběr. Buď cpát prachy somrošovi a být rád za pokec, nebo být sám a pomalu vytvářet vztah s někym normálním.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/07/2018 19:32 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49437
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Notore, nevěřila jsem tomu. Ale abstinence mi přivedla do života nové přátele. Za panáka se usměje každý, ale za otevřenou prázdnou dlaň? To je normálně úžasná odměna, věř mi.
Vidíš svět kolem úplně jiným pohledem. I ty úzkosti se zlepší.
Dokážu si užívat věci, které bych si jindy nepamatovala. A je to fakt bombasticky zážitek.
Venku nevidím přírodu. Vidím i toho malého brouka, který sedí na kytce, co není jen růžová. Ale má jemné purpurový nádech a ladnym fialkovym podtextem. Nevidím stromy,ale lístky s různými odstíny zelené a cítím, jak strom dýchá svoji energii,... Dělám ostudu pořád. Protože jsem neškodný blázen, ale dělám ji v dobré víře ulevit sobě i jiným od stresu a nemusím mít výčitky. Žádné výčitky, které by mě ubijely.
Kéž by jsi to chtěl taky zažívat a mít chuť do života. Moc ti držím palce
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49480
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
No jo, když mně je dobře jenom v lihu. Zase jsem se vožral jak čůrák. Poblil jsem sebe, poblil jsem podlahu, poblil jsem hajzl. Druhej den absťák jak kráva. Klasika. A už mám rozčepováno, můj několikaroční každodenní tah pokračuje.
Notor
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49482
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Notor napsal:
Poblil jsem sebe, poblil jsem podlahu, poblil jsem hajzl. Druhej den absťák jak kráva. Klasika.

Tak muze Te uklidnit ze uz to nebude trvat nejak extra dlouho .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49487
Re: Nepít? Vy vůbec nevíte o čem mluvíte Před 5 rok, 9 měsíce  
Notor. Ten koniec Ti vôbec nezávidím. Kto to niekedy videl, možno vie, o čom hovorím. Pokiaľ sa z teba stane dement, budeš mať výhodu, že si to možno nebudeš uvedomovať, aj keď trpieť budeš hrozne. Ak nie, budeš preklínať deň, keď si začal piť. A prosiť boha, aby si tak netrpel. Budeš sľubovať každému, že už nebudeš piť, len nech ti pomôžu. Len bude v tom jeden háčik. Už bude neskoro. Tie absťaky nie sú sranda. Nie sú to opice po tom, keď sa opije "normálny" konzument. Pretože aj tam sa to pritrafí. Absťaky ako spomínaš okrem toho, že sú prejavom závislosi, tak poškodzujú organizmus. Spýtaj sa vášho prezidenta, z čoho má tú polyneuropatiu. Ak uvidíš niekoho chodiť tak, že dáva nohy možno meter od seba, na 99% je alkoholik. Schizofrenia, paranoja, Korsakova choroba tiež nie sú výnimka. Alebo ti jedného dňa prasknú varixy v pažeráku a udusíš sa vlastnou krvou. Hnusná smrť. A toho svinstva je na mraky. Tak nech sa Ti darí v ceste do pekla, keď si sa tak rozhodol.
P.S. Sú to skúsenosti a zážitky z cca 20 pobytov na psychiatrii. Spočítal som si, že som tam strávil asi rok a štvrť života. V podstate som tam mal prechodný pobyt. K tomu pripočítaj 4 liečenia t.j. ďalší 3/4 roka. Čiže 2 roky po ústavoch. Zážitkov a skúseností na rozdávanie. Bohužiaľ. Kurňa, však ja som regulérny cvok.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter