Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Pro nás co nepijem přes dva roky
#50469
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Pijáku já jsem se přihlásil na tento web, který sleduji celou dobu mé abstinence proto, že třeba moje příspěvky někomu mohou pomoci. I pomoc ostatním je součást terapie vlastního uzdravování. Každopádně ať se daří.
Ondřej
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50473
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Já nikomu pomáhat nechci. Je to zbytečné, pomáhal jsem dost a vždy to bylo marné. Každý komu jsem kdy pomáhal se stejně rozchlastal. Je to zbytečná práce, je mi líto...

Tohle je můj druhej nick, je starej, nemohl jsem si vpomenout i z toho se s váma rozloučím. Pa pa.

Piják
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#50474
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Pijáku, neber to utočně, nejsem člověk, který ma rad a nebo vyhledává konflikty, to opravdu ne. Jako tvoje střelba byla vcelku mimo a do vlastních rad ( chápeš to ve vztahu ke Stopce) a pokud si myslíš, ze tu najdeš pouze xxx leté abstinenty bohužel ... opět mluvím jen za sebe. V tom případě založ web abstinent.cz myslím, ze je naprosto zbytečné zanevřit na tyhle stránky, už jen to, ze pokud nejsi čisté sobecky a nadřazený člověk můžeš hodně lidem poradit, pomoci a sam víš, ze kolikrát je to to jediné, co můžeš a mas recht ze kolikrát zbytečně pro alkoholika udělat zbytek je na něm.
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/08/2018 19:36 Provedl: Pistácie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50475
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Vážená Pistácie, Já si myslím, že je to naopak velice efektivní jít jinam. Já nikomu radit už nechci. Nerozdám se proto, abych si nepřipadal sobecký, je mi to buřt. Nikdo mi za přispívání neplatí. A když jste zmínili tu terapii, v podstatě příspěvkama pomáhám naživo jinde... Ale ne tu. Tak jsem sobeckej. Tohle webování o chlastu je ztráta času..

Sama si říkala, že jsem troll, takže svým odchodem přeci můžu jen pomoci.

Já už se nezměním. Starýho psa novým kouskům nenaučíš.. Je pozdě..
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#50476
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Drahý Morfee, pokud sis můj příspěvek pozorně prohlédl, za trollem je smajlik, takže nebylo to myšleno až tak vážně. Víš i tohle je jedna z mnoha neřesti alkacu, vše si příliš bereme a to i osobně... Nicméně je to tvoje volba, já napsala jen svůj názor, přeju hodně štěstí a rozumu a disciplíny v abstinenci
Pistácie
Expert Boarder
Příspěvky: 106
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50478
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Pistácia napísala:Pijak.....ani jednou si nikomu neporadil, neposunul ho správným směrem ... pouze negativní a v mých očích i urážlivé příspěvky,

Nemusím súhlasiť s každým jeho príspevkom. Ale zo svojich skúseností tu myslím že predsa len niečo napísal, teda čo pomohlo jemu. Tu v podstate nikomu radiť netreba, pretože niektoré veci sa tu opakujú stále dokola. A každý vie čo má robiť. Len je jednoduchšie povedať - nevedel som, nedalo sa, musel som a pod.
Tu ste zvyknutý sa podporovať. To je fajn. A ak niekto niekoho skritizuje, je zle. Vždy, keď si niekto vypije, zrecidivuje, tak je všetko OK. Však to sa stáva. Ja keď som chodil na skupiny, dostal som po recidíve taký világoš, tak mi vyčistili žalúdok, že som sa dušoval, že už tam nikdy nepôjdem. Ale šiel som. S odstupom pár dní som vedel, že mali pravdu, že to mysleli v dobrom. A práve tomu vďačím, že som dnes tam, kde som.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50479
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahojte vsetci, ja uplne uhlasim s Krtkom. Podla mna to utesovanie sa po recidivach na tomto fore v poriadku nie je a je to kontraproduktivne.

Ja, ked to tu citam, mam potom z toho casto taky neprijemny pocit, ze recdiva je vlastne uplne normalna a to, ze ja som ju este neabsolvovala je vlastne nenormalne a ze skor ci neskor to urccite pride, a ze hadam by bolo najlepsie sa zas napit, aby som tom mala co najrychlejsie za sebou a mohla pokracovat v abstinencii.

Ale ja toto nechcem a aj ked statisticky zrecidivuje vacsina, tak sa predsa nebudem riadit tymito statistikami. To by som na zaklade toho, nemala ani skusat abstinenciu, kedze len male percento alkoholikov, dokaze prestat pit.

Takze chranme si nasu abstinenciu a tesme sa z nej. Ja uz tiahnem na piaty rok bez alkoholu, ale este stale sa dokazem z toho tesit ako male dieta.

Samozrejme, ked sa ta recidiva uz niekomu pritrafi, tak musi spravit vsetko pre to, aby to zastavil co najskor a som presvedcena, ze Stopka to dokaze. Ale tie jej vycitky su normalne a musi si prejst aj tou fazou. Ja by som si to vycitala urcite tiez.

Co sa tyka jej manzela, ja by som ho tak prisne nesudila. Musime si uvedomit, ze to, co my alkoholici vieme, normalny konzument pochopit nedokaze. Oni to maju inak.

Aj mne obcas priatel este ponukne vino a ked sa ho spytam, ci chce, aby som zas zacala pit, tak povie, ze samozrejme, ze nie, ze on je velmi stastny, ze nepijem, ale ze ved on to myslel tak, ze dat si len trochu s nim a nie sa zas zacat opijat.

Ked m to cele vysvetlujem, tvrdi, ze to chape, ale naozaj pochopit to podla mna nedokaze nikdy. Nedokaze pochopit, ze ten prvy pohar by bol pre mna len zaciatok a nedokaze pochopit tu obrovsku tuzbu co by ma potom prvom dusku pohcytila a pila by som dovtedy, az pokial by som sa uplne nespila do nemoty, toto mozme pochopit len my.

Mna nikdy nezaujimal nejaky pohar vina alebo jedno alebo dve piva, Ja ked som zacala, tak potom som uz nemyslela na nic ine, len vypit toho co najviac.

Ja uz bazenia nemavam skoro vobec, ale presne si uvedomujem, co by sa dialo, keby si dam ten prvy pohar a preto ma take myslenky vobec nepokusaju.

Ale on to berie tak, ze mame pohodovy vecer, on popija dobre vinko a citi sa super a a bol by rad, keby to zdielam s nim, ale ja viem, ze to uz mozne nie je a nikdy uz nebude.

A nie je mi to uz vobec luto, prijala som moj alkoholizmus v celej jeho hlbke a preto sa mi ta abstinancia zda uz taka jednoducha. Uz nebojujem, ten boj je vycerpavajuci a dlhodobo ho nikto nevydrzi.

Takze drzte sa vsetci a hlavne ty Stopka. Ja viem, ze ty to das lavou zadnou a budes mat o jednu skusenost viac
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50483
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Kira napsal:
Musime si uvedomit, ze to, co my alkoholici vieme, normalny konzument pochopit nedokaze. Oni to maju inak.

Presne tak. V PA posezeni s kamaradkou ktera jako jeden z mala lidi vi o mem problemu. Opakovane nabizela at se napiju vzdyt prece neni problem. Jsem dva a pul roku cistej = mam vse pod kontrolou = problem byl vyresen = zbytecne plasim, urcite by mi to nejak neublizilo. Nema smysl se na ni zlobit. Nechape, nerozumi, nebyla *tam*... neni to jeji chyba. Zkusil jsem ji to vysvetlit, lehce jsem natuknul co jsem prozival a proc uz to za zadnou cenu nechci zpet a tim padem proste a jednoduse nesmim riskovat. Vecer volala, omlouvala se ze pry je blba ze ji to nedoslo. Fakt to nema cenu resit .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50484
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Morfeus/Pijak: Tvl proc proste nejdes kdyz chces... musi kolem toho byt takova komedie ?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50485
Re: Pro nás co nepijem přes dva roky Před 5 rok, 7 měsíce  
Přesně
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter