Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2122232425262728
Dolů
Téma: chci přestat pít
*
#51951
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Mne moja obvoďačka povedala, že aj tak budem životné asi robiť zbytočne. Pri jeho plnení môžu robiť problémy v poisťovni. Ona mi to neodporúčala. Asi má takú skúsenosť.
Nepoznaný. Mal som kedysi kolegu alkoholika. Tomu tiež zamietli poistenie. Vraj mu povedali, že majú nejakú podmienku na dlžku abstinovania. Už nepamätám koľko rokov abstinovania.
Ja už to teraz neriešim. Len som chcel naznačiť, že tá diagnóza v papieroch môže ovplyvniť niektoré veci v živote. Ale napríklad neviem o nikom komu by vzali vodičak. To asi až keď spravíš nejaký pruser pod vplyvom a zistia to.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51953
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
MichalB. Tak oni se ti nemusí divat do dokumentace, ona ti ta pojistivna pojistku klidne uzavře. Akorat když přijde na pojistne plnění a pojistivna zjisti , že si něco zatajil, tak ti nevyplati pojistku. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51954
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
MichalB napsal:
Dobre. A pravne narok na vypis ze zdravotni dokumentace maji ktere instituce?
Dostane se ta informace od psychiatra vubec do nejakeho registru pacientu (vyjma pojistovny)?


Je to presne jak pises - pravne by melo byt vse mezi Tvym lekarem a Tvoji zdravotni pojistovnou striktne duverne bez moznosti pristupu treti strany. Bohuzel jsem v oboru nejaky cas pracoval... takze desne moc rad bych tomu veril ale neverim.

Naprosto netvrdim ze se zaznamem alkoholika musim byt nutne nejak znevyhodnovan nebo mi takovy zaznam muze zpusobit problemy to urcite ne. Nicmene zrovna v tomto pripade to vidim tak ze opatrnosti neni nikdy dost.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51958
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Předchozí dva dny a dnešek jsem měl šílenou chuť se napít. Měl jsem v posledních dnech po všech stránkách velice náročné období a potřeboval jsem nějak vypnout a taky se odměnit za to, že jsem všechny povinnosti zvládnu. Začínám si uvědomovat, že nevím, jak po náročných dnech vypnout mozek a jak se odměnit. Tentokrát jsem to zvládnul, ale bylo to na hraně.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/11/2018 18:44 Provedl: Smolíček.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51959
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Už to, že si to takhle uvědomuješ a že se nad tím dovedeš zamyslet, je dobré. Teď si to zvládl a příště to půjde taky. Zkus popřemýšlet, co by ti mohlo pomoct, abys dokázal vypnout a hodin se do klidu. Plavání, turistika, četba, kino?
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51960
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
..doporučil bych zrovna něco nitrožilně,ne,háčko,pervitin,co se tím babrat.Vypnout,tak vypnout.Odměnit...ó,já ubohý chudáček..zkr.JUCH,copy Dr.Nespor
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51963
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Milane, proste si po praci sedni, klidne i venku, pozoruj lidi, pozoruj svuj tok myslenek. Svoje emoce. Kde se berou, co ti sdeluji. Jen tak, prichazeji a odchazeji. Zastavit myslenky a emoe nejde. Proste jsou a budou. Obcas jdu treba 10km z prace domu pesky, proste jdu a jdu a rikam si: Proc je vsechno tak krasny
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51968
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
zdenek.dry napsal:
..doporučil bych zrovna něco nitrožilně,ne,háčko,pervitin,co se tím babrat.Vypnout,tak vypnout.Odměnit...ó,já ubohý chudáček..zkr.JUCH,copy Dr.Nespor

Něco na tom je. Touha po odměně možná někde hluboko v podvědomí je trochu spojena s pocitem chudáčka. Silný a tvrdý jedinec odměnu nepotřebuje.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/11/2018 17:10 Provedl: Smolíček.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51971
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj, já se teď hodně odměňuji, prakticky si dělám radost furt, koupím si něco do šatníku, nebo si koupím kytičku na stůl nebo do zahrádky, nebo koupím něco manželovi nebo dětem, třeba něco dobrého. Rozmazluji se a největší úlet je, že jsem na únor rezervovala prodloužený víkend na horách, kde půjdeme na běžky a večer masáže, koupele večeře a ...
Bude to na roční výročía zároveň na Valentýna, je to symbolika, protože 14.2. loni, jen manžel poprvé do Opavy pro antabus a od té doby nepije. Už je tři měsíce bez antabusu a stále super:-). Perfektní relax je pro mě sauna, wirpoolka na bazéně, procházka. Opravdu procházka na vzduchu je zadarmo a super. Zn. Stres je sviňa Proto jsme my matky večerně u sklinky relaxovaly. Celý den náročný v práci, pak nakoupit, zařídit milion věcí, vyzvednout děti popř. různě odvézt na kroužky, zařídit jim zábavu a poslouchat jak se vzájemně furt štengrujou a usměrňovat je, přijet večer domů vyřízená a nachystat večeři, dát pračku, myčku, poklidit další věci a nachystat na druhý den, co je potřeba. Jak to, že někdo to dá bez chlastu? Copak se tohle dá vydržet? a jak to, že někteří ten večerní doušek nepotřebují?
Prostě nemají ten zvyk, jenom přijdou domů, obejmou členy rodiny, dají si dobrou večeři, pak 10 minut nohy na stůj a řeknou: "uf, to byl zas den" a jedou dál. A můžou si k tomu dát sklinku šumivého hořčíku, protože ten prý na večer nejvíc uvolňuje napětí.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51973
Re: chci přestat pít Před 5 rok, 5 měsíce  
Drahoslavo, přesně jsi popsala mně a ten kolotoč a je fakt skvělý vědět, že to takhle není jen u nás, že je (bylo) nás takhle fungujících víc.
To si přesně pořád říkám, jak to, že sousedka, aspoň to tvrdí nepije a zvládá to taky. Je to neuvěřitelný, jak si člověk pořád říká, jak je v pohodě a najednou je ta flaška součástí života.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2122232425262728
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter