Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Bod zvratu
#49993
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Přesně tak, kolikrát jsem se uklidňoval, že jsem na pivu a ne na héru nebo piku, atakdál-nebo na tvrdým chlastu a jiných drogách, jako spousta mých hudebních a jiných hrdinů. Ale časem ty kvartály s práškama na spaní taky semelou. A léto bylo vždycky nejhorší, s tím vedrem, volnem a cestováním.
Ale ve všem tom srabu máme, my alkoholici, alkoholici vlastně jednu obrovskou výhodu.
Totiž tu možnost regenerace. Už po měsíci je ten svět tak zjasnělej, po třech měsících už přibývá mentální energie. Dotáhl jsem to nejdál na rok a dva měsíce a bylo to výborný. I fyzicky, zhub sem, byl rychlejší, jistější. No a ta naše nevýhoda, prokletí? Recidivy, no jo. Do určitý míry si snad můžeme říkat, že to k téhle nemoci patří.
Těším se na zbytek léta i další střízlivý časy.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49994
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Podle mě je ten bod zvratu chvíle, kdy ztratím nad pitím kontrolu. Řeknu si, dám si dvojku vína - a vypiju celou lahev. Jdu do hospody na 1 pivo a odcházím zmatlaná po 10. Jinak litr vína denně mi přijde docela dost, já to taky takhle táhla celý rok a byla jsem oteklá, nesoustředěná, měla zažloutlé bělmo (játra), hrozně jsem se těšila až otevřu flašku a sednu k počítači, tenhle okamžik byl nade vše.

Pokud piješ takhle už tolik let, byla bych opatrná s náhlým vysazením. Můžeš dostat epileptický záchvat nebo v horším případě i delirium. V léčebně se mnou byla holka, která takhle skončila. Taky pila sedmičku vína denně, o víkendech trochu víc. Pak musela kvůli něčemu ležet v nemocnici a bez přísunu vína dostala epi záchvat. Zkus si sehnat diazepam a vysazuj postupně. Teda jestli chceš vysadit. Vlastně ses ptala, jestli je možné takto popíjet celý život. Ano, pokud budeš pít pořád stejnou dávku a neztratíš kontrolu. Akorát budeš mít hodně zatížená játra, mozku to taky neprospívá atd. Můžeš prostě na to dojet zdravotně.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50000
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Maris napsal:
Alkohol se řadí mezi tvrdé drogy a je hůř léčitelný než závislost na pervitinu.

Tohle už jsem někde četl, jak se vyléčení feťáci na pervitinu vrací za pár let jako trosky závislé na alkoholu..

Na druhou stranu této diskuze tvrdím, že jsem pil alkohol vyrobený pod kontrolou státních orgánů, zatímco oni brali, možná dokonce píchali pervitin vyrobený kdovíkým smíchaný kdovísčím. Jenže to se nehodí feťákům do krámu. Srovnávají pervitin lékárenské kvality a alkohol z likérky. Tam je možné, že alkohol je tvrdší.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/08/2018 16:41 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50001
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
To jsem ale odbočil. Původně mě šlo samozřejmě o to, že jsem se uklidňoval, že se ničím chlastem málo, že jsem pašák, protože nefetuju, a to je samozřejmě jen výmluva. On i kokainista se může takhle uklidňovat, že nepíchá herák..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50002
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Jasný, já si to víno neobhajuju, jen mi to přišlo strašný z pohledu toho 13 letého kluka. Čím dál víc, co Vás tady ve foru čtu, docházím k názoru, že s tím taky skončím. V pohodě to určitě nemám, když si řeším, jak to budu dělat na dovolené s dětma, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, tedy, abych si udělala hladinku, ale nechci, aby mě děti viděli připitou, když s nima budu i v noci v jedné místnosti. Nebudu tam mít tu možnost, se někam zašít. Ve finále to něják zmáknu, ale udivuje mě, jak na to myslím a utvrzuje, že s tím chci něco udělat, až se vrátíme. Nechci tam riskovat nějáký absťáky.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50003
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Rád bych ti poradil, i když jsem se zařekl, že radit nebudu. Nevím ale jak. Snad ti jen říct, že to zastavení pití bude nejspíš tvrdý, to hladce nepůjde. Samozřejmě to nebrání plánovat, kdy je vhodný okamžik. Jen abys to furt neodkládala do nekonečna.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/08/2018 19:38 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50005
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Děkuji Ti, radit se asi nedá, ale díky Vám a tomuhle fóru si uvědomuju, že mám problém a to je první krok. Moc se mi líbí ta technika, aspoň pro ten jeden den nepít . Neslibovat si hory doly.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50008
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
..zastav to co nejdřív,to je závislost jak.. až po uši.Zadna omluva pro to není,je to normální fet,i chování feťáka.Tak se na to dívej, asi to víš,ale musíš být na sebe tvrdá,to,co se tě snaží ze všech stran dostat končí ztrátou naprosto všeho.Vsecko ostatni pust z hlavy,clovek jako ty(ja)nemůže pít, končí to nepretrzitým myšlením na chlast,konec..Ztráta všeho
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50009
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Děkuji Zdeňku, máš pravdu . Tuším to, ale snažím se z toho vykrucovat, jak to jde.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50010
Re: Bod zvratu Před 5 rok, 8 měsíce  
Mám to v rodu, oba rodiče chlastali, táta pije doteď, je mu 84 a má na večer litřík vína a pár panáků. Ožralýho jsem ho viděla jen párkrát, ale pije, co si ho pamatuju. Máma přestala asi před 10 lety, měla zápal plic, dostala antibiotika a ty jí odbouraly chuť na pití. Od té doby je čistá. Ale když pila, to byl masakr, ještě do toho byla v přechodu, já v pubertě, byla na mně strašně hnusná. A já si v tý době říkala, že pít nikdy nebudu, že to nesnáším. Teď je mi jako jí tenkrát a jedu vzorec, jen s tím rozdílem, že nejsem zlá a nepříjemná na děti. Ale to by mohlo rychle nastat.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter