Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...114115116117118119120...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56097
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Díky za odpověď Richarde, zareaguji později ( jsem v práci) díky
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56098
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Díky z ten popis cesty ke střízlivosti, Richarde.
Máte můj obdiv.
A Mnislava Zeleného-Atapanu jsem letos zažil na přednášce o divokých jihoamerických indiánech mezi kterými kdysi žil-bylo to velmi silný, velmi inspirativní povídání.

Stejně mi k Vám ale nesedí, pokud někoho (Michala) označíte za alkáče, co už se ke střízlivosti nevyhrabe-nad Vámi asi taky lámali hůl-a dokázal jste to!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56102
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
To Sochař: nevím jak jste přišel na to, že Michala označuji za "alkáče". Přečtěte si mé příspěvky vícekrát. Že Michal selhává je fakt, ale on to tu vždy přizná a za to si ho vážím. To, že mu to tu připomínám není nálepkování, pouze ho jemně odkazuji na úhel pohledu úspěšného. Já si totiž nejsem vůbec jistý tím, zda je Míša notorická vylitina jako jsem byl třeba já, nebo jen občasný piják. Víte znám desítky lidí, co jdou 1-2x za měsíc na pivo, zábavu, koncert, zřežou se jak motyky a mají pocit, že jsou alkáči. Přitom normálně pracují, jsou třeba i právníci, ředitelé atp.. ale trpí pocitem, že jsou opilecká hovada. Naopak znám já a předpokládám že i vy mnoho skutečných notoriků, co si svůj stav nejen že neuvědomují, ale v klidu ho obhajují, že jde jen o pár pivíček a to že nic není .. Co je Michal?? Je to místní troll, nebo je to velmi slušný chlapík, co má černé svědomí proto, že se občas vyleje jak carský důstojník, nebo je to opravdový alkáč? Svůj stav musí Michal opravdu sám zvážit, vyhodnotit, určit si priority a pak může udělat krok k rozhodnutí. Z mého úhlu pohledu není rozhodnutý i když si to asi hrozně moc přeje.
-------------------------
Vaše uznání mi překvapilo. Děkuji. Jste asi první, kdo tu diskutuje, dokáže přijmout i nepříjemné zkušenosti jiného a slovem pohladí.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56103
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Michal napsal:
Díky za odpověď Richarde, zareaguji později ( jsem v práci) díky

Já jsem taky v práci furt a furt .
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56104
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Sochař napsal:
........nad Vámi asi taky lámali hůl-a dokázal jste to![/quote]...
Jen dodám: ano nade mnou lámal hůl prakticky každý. Čím víc tím líp pro mne. Nikomu to nezazlívám, naopak jim za ty kecy, podrazy, urážky a posměch děkuji. Po 4 letech abstinence jsem začal podnikat, jezdím SUVčkem, jsem manželem fantastické milující ženy, mám velikou milující rodinu, 2 vlastní zdravé děti, jednu nevlastní dceru, která si mne za tátu vybrala (což je vlastní dcera jednoho z mých ex alko kamarádíčků), dokonce už jsem dědečkem...žijeme překrásný láskyplný život a většina těch pomlouvačných tlam dodnes sedá po knajpách, jsou šedý, smrdí a melou dokola furt to samý. A víte co? Aby toho nebylo málo tak mne pomlouvají, že potají chlastám hahahah ..a já jim za to vše opět děkuji, protože mi tím nepřímo ukazují, že vše dělám správně, že mé rozhodnutí bylo a je správné!!!!
Miluju život...fakt
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56105
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Tak už mohu, jsem rád za diskuzi a za zkušenosti i za pohled druhých na sebe samého, přeci jen ikdyž má člověk nějakou sebereflexi nemusí sám sebe vidět objektivně. Zda jsem alkoholik? Ano jsem. Ono ten název co člověk je není pro mne podstatný, piják, ožrala, nadužívač alkohu apod. co důležité je, že alkohol mi negativně ovlivňuje život, když mnohdy začnu pít - neumím přestat, následují menší ostudy občas, okýnka, další den deprese, kocoviny, výčitky však to znáte. Mám chutě, cravingy, kolem a kolem mám problém s alkoholem, to je ten první bod. A ten druhý? Je to možné Richarde, že nejsem rozhodnutý pevně se doživotně nenapít, třeba jsem nepadl, tak dolů, abych si to uvědomil, ale tomu pádu na dno se chci právě i kvůli zdejším příběhům, ale hlavně kvůli sobě vyhnout. Společnost mne vnímá ne jako alkoholika, jelikož většina pije také. Jako normálního kluka/chlapa, ale popravdě jejich názory jsou pro mne bezpředmětné jelikož vím, kde je pravda. Takže buď v tomto kruhu mohu pokračovat nebo proto dělat víc, jelikož to co jsem tomu dosud dal evidentně nestačí....věřím, že se k tomu dopracuji. Díky za názory chlapi.
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56106
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Myslím, že máte všech 5 pohromadě, Michale. Jak vás společnost vidí vás vůbec nemusí zajímat. Důležité je jak se cítíte a vidíte vy.
R
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56107
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
"Léky/lékaři- z mého úhlu pohledu není třeba ani léků ani lékařů. Za tento názor jsem tu schytal od místních alko-mudrců nejednu vulgární výtku, ale je to můj názor. Čím větší peklo si alkáč díky započetí abstinence prožije, tím více si váží každého dne bez chlastu"

Som jeden z tých alkomudrcov. Videl ste niekedy delírium? Alebo nebezpečné stavy halucinácie? Dokážete vôbec pochopiť, akú sú tie stavy nebezpečné nie len priamo pre alkoholika, ale napríklad aj pre rodinu? Neprajem Vám to zažiť. A už vôbec nie ako v mojom prípade v 17 rokoch pri otcovi. Ja netvrdím, že po každej opici behať k lekárovi. Ale sú vážne situácie, keď je to bezpečnejšie pre všetkých toho lekára navštíviť a nehrať sa na hrdinu. Aby bola vôbec možnosť vážiť si toho dňa bez chlastu zaživa, nie skončiť síce bez chlastu, ale v truhle. Môj otec tú možnosť dostal tým, že ho mama stihla odrezať zo šnúry na ktorej visel.
Ináč samozrejme som rád, že sa vám darí a že ste šťastný.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 01/07/2019 23:29 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56108
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Richard napsal:
Léky/lékaři- z mého úhlu pohledu není třeba ani léků ani lékařů.


Jsem jednim z tech co to zvladli bez leku i lekaru. Presneji - lekare jsem vyhledal az po rocni abstinenci - na kontrolu fyzickych "poskozeni" a na pokec o tom co a jak dal.

Dnes, z pohledu strizliveho dne cislo 1165 to vnimam jako a) chybu (leky mi to mohly ulehcit) a b) sileny risk. Velmi presne a skvele (jako obvykle ) Vam to cele popsal Krtek vyse.

Takze ja jen dodam maly priklad...

Ke konci sve alko-kariery se mi pri abstaku zacalo objevovat nekontrolovane cvakani a skripani zubu. Zacatkem ledna 2016 se vyhrotila situace a ja musel nutne vystrizlivet po nekolikadennim tahu kdy jsem kropil 1l vodky denne. Ziju sam a funguju sam takze jsem jen prenesl do predsine karimatku (uz jsem mel zkusenosti s vymenou matraci v posteli) a protoze me desilo to skripani zubu tak jsem narychlo vymyslel "zlepsovak" - guma vyrvana ze sortek a cca 10-12cm hadice ze stare pracky - hadici do huby mezi zuby a gumu ze zadu za usi kolem hlavy. Stacil jsem to taktak - prisel sileny tras, neschopnost udrzet se na nohach a prileteli "duchove" (halucinace svetel a stinu). Bez sebe jsem byl necelou hodinu - probral jsem se v kaluzi moci a ridkeho prujmu. Mel jsem omlacene klouby na leve ruce a trubka v puse byla rozkousana tak ze nemit ji tam tak jsem volal zachranku a jeli jsme na resekci ustni dutiny. Taky to mohlo dopadnout uplne jinak - trubka me mohla udusit zvratkama ktere jsem kolem sebe pro zmenu rozstrikoval misto moci a vykalu pri predchozim velkem abstaku.

Proc to cele vypisuju? Protoze tohle jsou presne ty pripady kde nema smysl hrat si na hrdinu (ano, byl jsem debil) a okamzite doktora. A ne kvuli zdravotnim nasledkum ale hlavne kvuli tomu ze toto si rodina a nejblizsi nezaslouzi videt a byt tomu svedci!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56109
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Michal napsal:
co důležité je, že alkohol mi negativně ovlivňuje život,

V tom pripade jsi alkoholik. Muzeme se ted zacit do nekonecna bavit jak moc "velky" alkoholik jsi nebo jaky jsi "typ" alkoholika ale presne jak pises - nema to cenu.

Jsi dobrej ze jsi se odhodlal resit to v tomto stavu. Mozna kdybych nebyl debil a kreten a byl z pulky tak odhodlanej jako Ty tak jsem se te prochazce peklem mohl vyhnout.

Snad se Ti podari nad tim vyhrat bez toho padu na dno. Coz o to... on ten pad a hlavne naraz na dno ma velice priznivy dopad na ujasneni si priorit ale to splhani a drapani se zpatky na svetlo je fakt hnus .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...114115116117118119120...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter