Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...119120121122123124125...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56152
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
L..x vpohodě 30 čerstvě

Krtko,
no teď to vnímám takhle, časem, když budu abstinovat a příjmu to jako mou přirozenou součást a nebudu pít pár let jako ty, tak se mi o tom přeci jen bude mluvit líp, než teď, když tápu a mám recidivy. A vím, že jsi to několikrát psal, že s tím člověk nesmí bojovat a brát to jako trest, to pak brzy selže....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56153
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
krtko: Já jsem se třeba na skupinách a v léčbě potkal s lidmi s kterými jsem před x lety jen kalil "kamarádi" z kaleb a dnes jsme abstinujicí KAMARÁDI na které se mohu v těžkých chvílích spolehnout. Tenkrát jsem se mohl spolehnout jen na to že se ožereme.
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56154
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
L..x. Pre mňa bolo zvláštne, akým spôsobom to povedali, že obdivujú že nepijem. Bolo vidieť a počuť, že to myslia úprimne. Žiadne také, že zo slušnosti. Písal som tu už, že vo večierke kde som chodil na pol deci keď som povedal, že nepijem tak predavačka hneď že ako na to, lebo nejaký príbuzný má problém. A že mi drží palce atd. Občas keď tam zájdem, pokecáme na tú tému.
Niekedy mám pocit, že ľudia nechápu ako taký exoti-abstinenti môžu existovať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56155
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Všetko najlepšie . Nech sa darí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56156
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
A vím, že jsi to několikrát psal, že s tím člověk nesmí bojovat a brát to jako trest, to pak brzy selže....

To slovo BOJOVAT. Každý ho môže chápať inak. Pre mňa to slovo znamená zaoberať sa myšlienkami na alkohol v zmysle Prečo? Prečo ja som alkoholik a Jožo, ktorí pije raz toľko nie? Prečo Jožo nemá absťak a ja vždy trpím ako pes? Prečo vlastne iný môžu a ja nie? A potom napríklad také, že ako rád by so šiel na pivo, ale nemôžem. Taký hic a ja sa musím nalievať vodou ako žaba miesto fajného vychladeného pivka. Alebo na nejaké akcii myšlienky, že bez toho chlastu nie je zábava. Každý pije len ja jediný tu sedím pri vode. Všetky také a podobné myšlienky u mňa vyvolávali cravingy. Ale vypiť si len tak v období keď som nepil? To nešlo, potreboval som dôvod. Nejako to zlyhanie ospravedlniť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56157
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Michale mě je 32. Pět let jsem se pokoušel o abstinenci ambulantně, těch recidiv a přesmyků závislosti bylo moc až jsem to dopracoval tam že jsem byl psychicky uplně na dně a chtěl to ukončit v těch hnusných absťákách. Poslední halušky byly když jsem se bavil s gaučem a peřinou. Řekl jsme ne prostě takhle to nejde, máš zatím ještě práci sice si po psychický stránce troska a zkurvil si všech vztahy ale poslední šance to zkusit jinak jdi na léčení. Šup do týdne v pátek relaps flaška vodky, šest piv, další tak litr tvrdýho v panákách-nevím odhaduju...Rano hrozná kocovina opět všechno zhroucený...Telefon rodině jdu na léčení prostě to jinak nedám vím to. Léčba bylo mé vysvobození z boje se závislostí. Já řikám že se mi prostě něco přecvaklo v hlavě a přistupuju k tomu úplně jinak. Nedokázal jsem si představit sedět čistej od čehokoliv jen tak a relaxovat, něco dělat jako domácí práce, práce na zahradě , usínát vstávat prostě nic. A teď si všechno užívám procházky v přírodě, všechny ty práce,relaxování. Prostě žiju teprve až teď ten pravej normální život- neznal jsem ho, od 16 jsem jen kalil a honil se za penězma.
Shrnul bych to tak že nikomu necpu léčbu, jde to i ambulantě nebo sám za pomocí AA,skupin, ale má to své ale... znám i pár abstinentů co to dali sami-slovy jsou dva a mají můj obdiv já musel pět let zkoušet, abych zjistil že to sám bez navedení nedám...
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56158
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
krtko napsal:
A vím, že jsi to několikrát psal, že s tím člověk nesmí bojovat a brát to jako trest, to pak brzy selže....

To slovo BOJOVAT. Každý ho môže chápať inak. Pre mňa to slovo znamená zaoberať sa myšlienkami na alkohol v zmysle Prečo? Prečo ja som alkoholik a Jožo, ktorí pije raz toľko nie? Prečo Jožo nemá absťak a ja vždy trpím ako pes? Prečo vlastne iný môžu a ja nie? A potom napríklad také, že ako rád by so šiel na pivo, ale nemôžem. Taký hic a ja sa musím nalievať vodou ako žaba miesto fajného vychladeného pivka. Alebo na nejaké akcii myšlienky, že bez toho chlastu nie je zábava. Každý pije len ja jediný tu sedím pri vode. Všetky také a podobné myšlienky u mňa vyvolávali cravingy. Ale vypiť si len tak v období keď som nepil? To nešlo, potreboval som dôvod. Nejako to zlyhanie ospravedlniť.


Chápu jak to myslíš. Tím to jsem se ubijel dřív. Teď vím že to nemá cenu. Vím že se nemůžu napít - následky znám moc dobře.
Místo sedění v hospodě jsem si našel, vrátil jsem se ke konickum.
Bavit se dokážu o mnoho lépe než s chlastem a má to vela výhod.
Ale jo znám ty to myšlenky taky, je to zase jen o přístupu k nim.
Abstinence pro mě znamená život a o tom to je, protože já chci žít
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56159
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Ja som tu kedysi mal takú tému, tak s ťa opýtam. 5 rokov si to skúšal ambulantne, zadarilo sa až po liečení. Otázka je. Čo si zmenil, čo robíš ináč ako tých 5 rokov? V čom sa zmenil tvoj prístup? Zmenila sa ti pevná vôľa alebo ako? Čo všetko vlastne robíš alebo nerobíš, aby sa ti darilo?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56160
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Michal napsal:
Abstinující člověk se nemá za co stydět abstinující alkoholik už takové terno není :/ za mne.....
Opět úhel pohledu. Já jsem tyhle označení odhodil jako fenomén a tím to skončilo. Jsem člověk, Michale, člověk! Nic víc nepotrebuji ani já a stejně tak ani vy. Jsme lidé. Škatule a přihlouplé nalepkování nikdo ve skutečnosti nepotřebuje. Žijte naplno, nevěnuje pozornost blbostem, nepřijímejte škatule a vše půjde krásně
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56161
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
krtko napsal:
Ja som tu kedysi mal takú tému, tak s ťa opýtam. 5 rokov si to skúšal ambulantne, zadarilo sa až po liečení. Otázka je. Čo si zmenil, čo robíš ináč ako tých 5 rokov? V čom sa zmenil tvoj prístup? Zmenila sa ti pevná vôľa alebo ako? Čo všetko vlastne robíš alebo nerobíš, aby sa ti darilo?

1)ambulantně jsem se léčil jen proto že to chtěla moje rodina,přítelkyně
2)přístup se změnil od základu - dělám to kvůli sobě, to si myslím je ten hlavní důvod proč teď abstinuji
3) proto aby se mi dařilo dělám hlavně to, že se pozoruji, vnímám jak se cítím a učím se sám se sebou a s závislostí žít
doporučeních jsem slyšel a četl mnoho a ne všechny ovlivňují každého z nás stejně, ty co ovlivňují mě nedělám nestojí mi to za to. Vím to..

Samozřejmě tohle je ten základ, je toho hodně co se změnilo. Sám víš v léčbě je čas si všechno srovnat a hlavně se s tím vyrovnat. Myslím že to je taky hodně důležité - vyrovnat se s tím vším. Pozoroval jsem mockrát že to pár lidí nedokázalo.
stačí takto?
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...119120121122123124125...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter