Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...156157158159160161162...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#57150
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Ahoj Martine, ja jsem Erika a jsem take alkoholicka.
Myslim, ze jsem tohle spojeni uzila prvne. Pred tim jsem psala " mam problemy s alkoholem" a nebo " moc piju ".
Drzim palce
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57158
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Martin napsal:
... pro mě bylo nejtěžší si říci - Jsem ALKOHOLIK


Naprosto netusim jak moc zle to je - jak moc velky problem mas. V kazdem pripade pokud jsi opravdu alkoholik tak uffff... prijdou tezsi veci...

Uvedomeni si a smireni se s faktem ze jediny na svete kdo Ti dokaze pomoct jsi Ty sam nebo ze alkoholikem jsi navzdy a do konce zivota uz pro Tebe bude alkohol problem.

Do zacatku se mrkni na excelentni knihu Mudr. Nespora - Zustat strizlivy. Pokud ji prectes tak vis v zasade vsechno co potrebujes o problemu vedet. Je zdarma na stazeni tady.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57162
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Dobrý den. Čtu vás tady dlouho... A ještě déle piju. Problém je, že ne moc a že mi to chutná. Druhý problém je, ze jsem jediná, kdo v tom vidí problém. Když se zmíním, ze mám problém a že chci přestat, ze potřebuji pomoct, manžel mi řekne, že ano, že potřebuji psychiatra na hlavu, ale ne kvůli chlastu. Miluju pivo. Denně jedno dvě si dám. S chutí. Po kole, po práci, jen tak na zahrádce. Manžel pivo nepije, ale sám mi navrhuje, jdeme na pivo. Často na jiné druhy, abych si odpočala, ví ze to mam ráda. Má pocit, že mi tím dělá dobře, dělá a nedělá. Já nikdy neodmítnu a pak mně to štve. Tvrdé piju sporadicky, nikdy s pivem, víno ještě méně[tak litr za rok] . Nepiju tedy po litrech, ale vlastně v pivu ano. Litr denně. Dlouhodobě, léta. Špatně spím, mám zažívací potíže, štve mně to, vyčítám si to. A druhý den, zase si dám. Takové dobré [sladké] protože mi to koupí manžel, onaké na výletě.... Ať dosadíte cokoli, končí den pivem. Asi je to hloupost, asi to není úplně problém, asi opravdu dělám z komára velblouda, ale pro mne to problém je, já ho potřebuji, chci a mám ho ráda. Neumím si představit, že bych si ho nedala. Někdy vynechám den dva... Bohužel jen den dva. Mám plno práce, ne nudím se, naopak nevím co dřív, sport, děti, práce, koníčky a po všem přijde ten kýžený relax. Pivo... Jak si zhnusit něco, co milujete, jak to pochopit, v hlavě to přepnout, když to problém třeba ani není. Já si myslím, že je, na ženskou je. Nekouřím, stravuji se zdravě, sportuji... A chlastám. Děkuji za cokoli, co mi pomůže najít řešení, ukáže cestu, otevře oči, či zapne mozek.
Suda
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57168
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Aneka Suda napsal:
asi to není úplně problém, asi opravdu dělám z komára velblouda

Ne, neni to problem. A neni to velbloud . Ale taky uz to neni komar... spis mys . Je moc dobre ze si to uvedomujes a chces to resit. Tvuj manzel je blb... ne, ja to fakt nemyslim zle... ale ocividne nema nejmensi tuseni o tom jak funguje alkoholismus. Zlehcovanim, odkazovanim Te na "problemy na hlavu" a hlavne tim jak Te podporuje v piti Ti (jakkoliv nevedomky) bohuzel skodi. Priznam se ze co Ti poradit nevim - protoze Ty zatim nemas zadny opravdovy problem. Muzes zkusit pivo pomalicku nahrazovat necim nealkoholickym. Pripadne zkusit konzultaci s odbornikem.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57170
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Ahoj ve spolek, chtěla bych se zeptat, jak dlouho tělo detoxikuje alkohol. Je mi jasný, že je to individuální, ale jestli je možné se ještě po zhruba měsíci v noci potit z absťáku? Nebo na mně už leze přechod?
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57171
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Karolína napsal:
ale jestli je možné se ještě po zhruba měsíci v noci potit z absťáku?

Urcite je. Suchy abstak - zavislost v hlave se nemuze smirit ze uz neni bumbani a blbne . Urcite by to ale nemela byt napr. kazdodenni zalezitost - pak bude problem nejspis nekde jinde.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57172
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Moc děkuji za odpověď. Přečetla jsem Nešporovy publikace snad všechny, mám doma hromadu knih z reálného života alkoholiků, no myslela jsem si, ze mne to odradí. Chuť je ale silnější. Neodradilo. Prostě vím, ze není normální chlastat denně pivo, stejně tak ale mám ráda onu hořkost, voňavost... Pokusím se najít adekvátní náhradu. Děkuji vám moc.
Suda
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57173
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
Proč to řešíš, jedno nebo dvě piva denně jsou úplně v normě a prospívají zdraví, to není žádný alkoholismus.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57176
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
David napsal:
jedno nebo dvě piva denně jsou úplně v normě a prospívají zdraví, to není žádný alkoholismus.

Tady asi nejde o ty piva - ty opravdu nejsou zadny velky problem. Vic zneklidnujici je ta neschopnost vydrzet bez nich (treba jen mesic) a "touha" po nich. Je to takova blikajici cervena kontrolka ktera napovida ze neco neni uplne v poradku...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57177
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 6 měsíce  
No já jsem to pochopil, že má takový večerní rituál, že si dá ty piva. Je to zvyk, není to ještě závislost. Chce to nahradit něčím, ale pivo se těžko nahrazuje...leda tak vínem, ale to si moc nepomůže. Třeba já mám rituál, že přes den popíjím dobrý čaj - denně, taky by mi to chybělo, kdybych si ho nedal, ale závislost to není.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...156157158159160161162...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter