Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Mé poprvé
#52619
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
Keď som bol na liečení pred 10 rokmi, bol tam starší pán. Generálny riaditeľ jednej firmy. Skvelý chlapík. Závislosť nerobí rozdiel.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52620
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
H.,

...píšeš, že sa živíš rečami.

Tu dostávaš aj priamu spätnú väzbu.
(naživo)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52621
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
Neboj, nie som kanibal.
Ide len o to, že všetci tam máte rovnaký cieľ-nepiť. A tie stretnutia sú o predávaní skúseností, o vzájomnej podpore, aj o pomoci v prípade krízy.
V prvom príspevku si napísal "...nebo asi i jen kvůli tomu, že jsem to chtěl asi nějak ventilovat." Aj o tom sú tie stretnutia. Človek niekedy ani nepotrebuje radu, vie čo má robiť. Len potrebuje zo seba dostať to svinstvo von, ventilovať. Vysypať to z hlavy. Mať pocit, že v tom nie je sám.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52622
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
Pozri. Ja mám 50 rokov. Tiež si nemám o čom veľmi pokecať s 18 ročnými. Vzhľadom k veku sú naše záujmy odlišné. Ale to nie je o vysokej škole resp. o vzdelaní. Jednoducho vekom tie záujmy idú inam.
Okrem toho myslím, že keby si zašiel do obyčajnej hospody 4.cenovej skupiny, po pár pohárikoch by si našiel spoločnú tému aj s postarším dělníkom. To je to čaro alkoholu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52623
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
Osudy? Ty jsou stejne - chlast
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52624
Re: Mé poprvé Před 5 rok, 4 měsíce  
Máte pravdu pánové omlouvám se za svůj výlev. Sem i tad zatím docela nesvůj koneckoncu jsem tu prvně. Nzelobte se
Haoopa
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52625
Re: Mé poprvé Před 5 rok, 4 měsíce  
Ja si nemyslim, ze se nekdo zlobi. Ja tedy urcite ne
Se na AA zajdi podivat. Treba ti to bude vyhovovat a budes tam chodit, treba ne a najdes si jinou non-alko skupinu a nebo najdes uplne jine reseni, ktere povede k abstinenci. Neni dulezite jaka cesta, ale nejaka ktera povede k abstinenci, paklize si dosel k zaveru, ze ti alkohol v zivote vadi a chces nepit.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52626
Re: Mé poprvé Před 5 rok, 4 měsíce  
Ako píše Michal. Nie každému vyhovujú AA. Ja chodím na klasické A-kluby, nie AA. Možno si ty nájdeš inú cestu. Mojej mame napríklad pomohla viera v boha. Chodí do kostola, to je jej radosť.

A nikto sa nehnevá.
Abstinovanie nie je o vôli, je to o sebadisciplíne. Je to ako v športe. Ak chceš dosiahnuť úspech, musíš preto niečo spraviť, trénovať. V športe existuje veľa tréningových metód, každý si vyberie tú, čo mu najviac vyhovuje. Podobne v abstinencii. Možno si nájdeš svoju cestu, ktorá povedie k úspechu. Ale v oboch prípadoch platí jedno. Za úspechom je tvrdá sebadisciplína. Vlastne aj ty, aby si niečo v živote dosiahol, si sa rozhodol študovať VŠ. Proste si sa pre svoju budúcnosť rozhodol niečo spraviť. Účíš sa, možno chodíš niekde na prax atd. Robíš niečo pre úspech.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52627
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
Haoopa napsal:
envím jestli si tam mám nakráčet jen s tím že jsem na webu našel místo a čas.

Jasné, ja som to tiež tak spravil a pohoda. Určite nečakaj že ťa to bude baviť od začiatku do konca a na prvýkrát všetko pochopíš. Mňa napríklad niektorí ľudia veľmi nebavia, ale aj to je súčasť tréningu a na konci som vždy rád že som išiel.

Každopádne keď sa ukáže niekto nový, tak je skoro isté že už ho nikdy neuvidíme. Závislých podľa mňa bude pribúdať, ale na kluboch to nevidieť. Ale mne to funguje, keď som v minulosti mítingy zanedbal tak sa to vždy zvrhlo, teraz zatiaľ pohoda.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52634
Re: První Kontakt Před 5 rok, 4 měsíce  
Takže ted jsem dojel s AAček . Muj strach byl v jednom oprávněný ty lidi měli opravdu naprosto rozdílné životy. Ale jo docela mě to dodalo energii respektive motivace. Tak snad to pude tak dál.
Haoopa
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter