Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...22
Dolů
Téma: Nový začátek tím správným směrem
*
#53520
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 2 měsíce  
Ahoj lidi. Musím se vám svěřit že dneska jsem zažila 2 stresové situace a vůbec mě nenapadlo to přepít. Jak se starám o své invalidní rodiče. Tak jsem dnes od rána lítala s maminkou po doktorech a vyšetření. Nakonec skončila na nefrologie se skolabujicimi ledvinami. Zatím ji budou dělat vývod.
A druhá středověká. S přítelem hádka s velkým H že nevnímám jeho city atd.... Fakt jsem z něho vyčerpána on tvrdí opak.
Ale hlavní je že jsem neměla ani nutkáníčko.
Mám pocit že zvládnu i svůj 2 mesic bez alkoholu. Byť doma to nikdo neoceni.
Alkoholik zůstane alkoholik.
Ale sama pro sebe se cítím na správné cestě
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53776
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Zdravím lidičky. Tak mám za sebou další měsíc bez alkoholu. Nepovažuji se za hrdinku ale tak jsem si řekla, že aspoň tady ve vaší společnosti to vždy nějak shrnu.
Událo se spoustu věcí spíše stresových a ani mě nenapadlo se napít.Čím víc jsem od alkoholové opojení tak si dávám dohromady střípky svého chování před a po. Jsou dny kdy si vzpomenu na sebe jak jsem se opijela jen abych ukojila svoji chuť.Prave v těch vzpomínkách si uzdravuji nebo nspravuji mysl na mé současné žití. Také se bojím že třeba někdy přijde ta chuť se napít, ale chci připravit svůj mozek a tělo na to že je to JED.Protoze pro nás může být spoustěč třeba i jedna sklenka vína k večeři.
Mějte se krásně
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53779
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Macek napsal:
Zdravím lidičky. Tak mám za sebou další měsíc bez alkoholu. Nepovažuji se za hrdinku ale tak jsem si řekla, že aspoň tady ve vaší společnosti to vždy nějak shrnu.
Událo se spoustu věcí spíše stresových a ani mě nenapadlo se napít.Čím víc jsem od alkoholové opojení tak si dávám dohromady střípky svého chování před a po. Jsou dny kdy si vzpomenu na sebe jak jsem se opijela jen abych ukojila svoji chuť.Prave v těch vzpomínkách si uzdravuji nebo nspravuji mysl na mé současné žití. Také se bojím že třeba někdy přijde ta chuť se napít, ale chci připravit svůj mozek a tělo na to že je to JED.Protoze pro nás může být spoustěč třeba i jedna sklenka vína k večeři.
Mějte se krásně


Velká vleká opravdu velká gratulace !!!!!!!!!!!!!!
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53780
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Macek, ja ani nevim, zda jsem se nekdy bal, ze ta chut se napit prijde. Uz si ty zacatk abstinence moc dopodrobna nevybavuji. Momentalne se nebojim, protoze vim, ze prichazi. Kdyz prijde, pozoruji tok myslenek a patram, kde se bere a proc a co to pro me znamena a jak s tim nalozit. Zrovna vcera prisla zkratkovita myslenka, ze jak by byla super vychlazena 12tka Bernarda nekde venku
Nekdy je spise komicke, jindy se vybavi pri takove myslence ne zrovna vesele vzpominky a to pak na radosti neprida
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53813
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Pěkný večer všem. Moc děkuji za podporu a nejsem tady za špatného člověka. Držím a ovládám své chutě neboť jsem se rozhodla. Mrzí mě a trochu bolí že přítel mé snažení a mou změnu nevnímá. Stále mě pomlouva a říká jaké má doma starosti. Asi je to nějaký trest že ti nejbližší vás stále mají za ohavnost. Možná je mu dobře v tom když o mě všude mluví špatně.
Děkuji že jste tu aspoň vy ikdyz anonymní.Ja sama dobře vím jak na tom jsem a že jsem čistá. Pokud se na mě lidé budou dívat přes prsty, je to jejich věc. První věc kterou jsem se chtěla v abstinenci naučit nepodléhat smutku. Nedám tomu šanci
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53814
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Macku, nejdůležitější je, že se sama sobě můžeš s čistým štítem podívat do očí. Na okolí prď, i když jsou to ti nejbližší. Každý si táhneme, co máme naloženo a pokud s tím má někdo problém, jeho věc. Můj chlap má zase pocit, že nestačí se rozhodnout a táhnout to vůlí. Že musím mít najednou spousty koníčků, abych tu energii, co jsem zabíjela pitím, přesměrovala jinam. To je sice hezký, ale já jsem pila pouze večer a tam už energie nebyla, takže chodím v devět spát.
Dnes jsem měla krizi v pizzerce, měli tam červený, který jsem si tam kupovala. Co jsem čekala na pizzy, představovala jsem si, jak jsem doma a tu flašku piju. První chvíle super. Pak jsem si představila, že už jsem v půlce, že už jsem na konci a že bych si dala ještě. A to ráno. Hned jsem odtud upalovala jak blesk Tak se drž a vy všichni taky.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53815
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
K tomu me napada toto:
(resp. takto jsem to mel/mam, vnimal ja).

Kdyz jsem pil dlouhodobe pres miru, mel jsem ruzne depresivni stavy, byl nastvany na sebe, bylo mi lito meho chovani vuci ostatnim, omlouvani, sliby atd.
V teto fazi jsem byl velice dobre ovladatelny, protoze kdyz jsem nebyl opily, omlouval jsem se a plnil kdeco. Zaroven jsem se o moc veci nestaral, jen posilal penize. Nemel jsem rad sam sebe.

Po tom, co jsem utnul piti a zacal chodit na terapie, jsem se vlastne dostal k tomu, ze jsem dlouhodobe zil s expartnerkou, ktera se ke me chovala v podstate tak, jak jsem to znal z detstvi od otce alkoholika.

Prestal jsem byt jednoduse ovladatelny, nastavil hranice sve ochoty pomahat a neni nic prekvapujiciho, ze je to nevyhovujici stav pro ex.
Zjistila, ze jiz nejsem tak ovladatelny jako predtim.
(Samozrejme) kdekoli predkmkoli jsem stale spatny clovek. Ale s tim jiz nic neudelam.

Ziju si svuj zivot jinde a jinak.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/03/2019 19:45 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53816
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
No jo, člověk pak vidí tu realitu a jen čumí, co dovolil na sobě páchat, protože byl líný, nebo neměl sílu, to řešit jinak. A jak pak čumí to okolí, když jsou věci jinak, než byli zvyklí.
Je to holt škola.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53817
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Ahoj Macek, presne tak, nepodliehaj smutku, aj ja som moc emotivna, a smutok ma moze lachko zlomit. Drzim ti palce, kolko sa uz drzis abstinencie?
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53818
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 5 rok, 1 měsíc  
Ahoj Karolino, ja mam ties stale chute, a odradza ma presne to rano. Nieco mame spolocne, pijavala som rovnako po veceroch, cez den super fungujem ale ten vecer. Po celom dni taka odmena ze Dneska rovnako ale uz som v posteli a poslucham.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...22
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter