Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Chci přestat
#54024
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Sarko, treba je v tom ten strach, ze uz se nebudes moct po zbytek zivota napit alkoholu. Take jsem si to nedokazal predstavit a uz nad tim tak ani nepremyslim. Vim, ze se muzu napit, kdykoli budu chtit, ale uz proste nechci. Nic mi ten stav nerika. Spis je mi to neprijemne, ze bych se nekde motal, mlel nesmysly a druhy den kocovina a kolotoc piti.

Nesmim. Nechci. Muzu, ale nechci.
Tak nejak byl ten vyvoj.
A nepiu dnes a zitra uvidim.

Rekl bych, ze nejde o to se odhodlat s tim seknout ted hned.
Ale dojit na konzultaci, rici si o pomoc a uvidis, jak to pujde. Treba k te abstinenci dojdes sama tak nejak postupem casu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54025
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Šárka napsal:
A moc všem tady děkuji za příspěvky a odkazy na pomoc. Vážím si toho a opravdu chci a chci toho využít a konečně se z toho dostat. Bez pití musí být líp, než v každodením limbu. Jen si ve 25 neumím představit nepít už nikdy ani kapku. Ani s rodinou, na oslavě. Nikdy. Ale jiný to zvládli. Evidentně to jde. Snad se tam dostanu také
No a co keby si neprestala pit do konca zivota, ale len na tyzden? 3 dni? Alebo co takto si dat pauzu len dnes a zajtra si das zase? Alebo nedas, podla toho, ako budes chciet?
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#54026
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
MichalB. Nemůže být třeba problém to, že já už se neopíjím? Roky? Jen musím pít od rána do usnutí. Ale malý dávky. Tak, že to třeba někdo, kdo mě nezná ani nepozná. Protože už mi třeba flaška vína ani nic neudělá. Že třeba kdybych se ožírala do němoty, tak bych měla větší sílu k tomu skončit, protože kocoviny, průsery a tak. Ale já to jen potřebuju pravidelně.
Kdykoliv píšu nějakou zprávu tady, cítím se jako malá holka, co si stěžuje, že nedostala k vánocům panenku Fakt..

Ale ano. Věřím, že když se odhodlám a zavolám třebas na prevent a řeknu, mám problém s alkoholem, potřebuju pomoct, že to bude první krok a že se to zvládnout dá. Mám hroznou motivaci, jen ta síla chybí a strach brání. TeĎ zrovna né uplně strach z abstinence, jako z abstinenčních příznaků
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54027
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Double D napsal:
Šárka napsal:
A moc všem tady děkuji za příspěvky a odkazy na pomoc. Vážím si toho a opravdu chci a chci toho využít a konečně se z toho dostat. Bez pití musí být líp, než v každodením limbu. Jen si ve 25 neumím představit nepít už nikdy ani kapku. Ani s rodinou, na oslavě. Nikdy. Ale jiný to zvládli. Evidentně to jde. Snad se tam dostanu také
No a co keby si neprestala pit do konca zivota, ale len na tyzden? 3 dni? Alebo co takto si dat pauzu len dnes a zajtra si das zase? Alebo nedas, podla toho, ako budes chciet?


Ano. To myslím, že tu zkoušeli všichni. Včetně mě už asi 20x. Tak bohužel poznáš, že to nemáš pod kontrolou a že máš problém. Protože i když vydržíš jako já jeden až tři, čtyři dny, přežiješ urputný třes, pocení, neschopnost se vyspat, zvracení (tak to bylo u mě, nevím jak u jiných) tak když si pak jenom sedneš s někým do hospody a víš, že si ani dát nechceš, ale nakonec si s nima dáš, tak je to zpátky ve starých kolejích, už nemůžeš zase přestat. Nezůstaneš u jedné.

A teď samozřejmě nemluvím za všechny. Jen moje zkušenost.

Říkalo mi to spousta lidí, co nemají problém s alkoholem. Přes týden nepí a prostě si dej jen v pátek a sobotu večer. Ale je těžký pochopit, že pokud si dám v pátek a v sobotu večer, tak si dám i v neděli, pondělí, úterý a takhle další měsíce/roky, než se zase dostaneš do takový fáze, že si to uvědomíš a chceš přestat
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54028
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
No, opijis se, ne? Tim ze konzumujes alkohol. Nebudeme zbytecne slovickarit. Proste je piti pro tebe problem. Pit neumis, stejne jako ja a x dalsich a proto ti/nam alkohol nepatri do ruky.
U "nepiju dnes a zitra uvidim" jde o to, ze se nestresuje tim o co prijdes, kdyz nebudes pit, ze ti zmizi cast tebe a cast naplne zivota. Ale proste nepijes jen ten jeden den. Ne ve stylu: uh, uf, argh dnes se nesmim napit ,ale huraaaa zitra to tam uz muzu vyklopit. Klui prece rikali, ze nepijes dnes a z itra uvidis - tedy muzu.

Nehldej furt vymluvy, zvedni telefon a zadek a dojdi si do Preventu.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54029
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
To je zajímavý. Takže prostě řešit jen přítomnost a nepřemejšlet nad tím, co by se mohlo stát zítra. Krok po kroku ?
Zavolám
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54030
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Presne tak.

Takze uz si tam volala, ze?

www.anonymnialkoholici.cz/pro-cleny/12-kroku-aa/
V CB mas dokonce 4 skupiny viz www.anonymnialkoholici.cz/pro-cleny/skupiny/
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54031
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Šárka,

..."zavolaj Libu -
usmerní a povedie Ťa!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54034
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
MichalB

Zavolám. Jen jedu na víkend domu do jinýho města, ale v pondělí se vrátím a půjdu
Šárka
Junior Boarder
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54036
Re: Chci přestat Před 5 rok, 1 měsíc  
Vzdyt je teprve streda a vikend zacina v patek odpoledne ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter