Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda...
#55680
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Ale ved to predsa nie je nikdy tak, ze alkoholik dostava prvu sancu az ked je na dne. Ako Gennosuke napisal, na to dno trva cesta roky, pocas ktorych alkoholik opakovane porusuje sluby, ze dnes do krcmy nepojde, ze tu flasu nevypije celu, ze sa na rodinnej oslave neozerie ako dobytok, ze pride triezvy na schodzku.

Kazdy z nas takto sklamal svojich blizkych vela, vela krat. Ked sa uz clovek trasie na zemi v abstaku, tych premarnenych sanci od rodiny uz ma za sebou milion. Preco by mu este vtedy mal niekto verit, ked ten clovek porusil kazde jedno slovo, ktore svojej rodine dal za poslednych 5 rokov? Ako ma rodina vediet, ze tuto Ferko uz sice milionkrat slubil, ze uz nebude pit, ale presne teraz to mysli uprimne a urcite to tentokrat neporusi? Ze to nie je opat len taky slub do vetra, aby mu vsetci dali pokoj a mohol sa spokojne napit znova?
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#55681
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Ja to mam nepatrne jinak. Ja jen neustale nalhavala neco sobe. Ze dnes vecer si nedam, teda jo, ale ne celou flasku, tak jo, ale jen jednu, ale uz zadnyh panaka.
Moji znamy a ani pribuzni nekdy nerekli a tim padem jsem jim nemusela slibovat, ze to omezim
Naopak, ted je skoro kazdy udiven, ze si nedam
Proc to delam, kdyz jsem s tim pitim nemela problem.
Nevim jestli nekdo tusi jak desne velkem problem s tim pitim mam
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55682
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Tak nejdůležitější je, že sis to po těch letech všecko uvědomila a zastavilas to. Teď jen pracovat sama se sebou a kdybys měla těžké bažení tak je dobrá pojistka v tom, že někomu zavoláš, třeba manželovi nebo někomu komu věříš a on ti to rozmluví, stačí si jen třeba popvídat, anebo jestli ti stačí napsat sem, ale ta odezva tady je delší. No ono to přijde a můžeš být překvapená jak to s tebou třeba hýbe jít ven si něco sehnat.

A to dno má každý jinde, někdo vykřikuje jsem úplně na dně a druhý na jeho místě mávne rukou a jede dál. Jsou lidi, že i po několikáté hospitalizaci nebo ztrátě zaměstnání si žádný problém nepřipouští, úplná ztráta pudu sebezáchovy. Jsem teď hrozně rád, že se mi podařilo zastavit, už jsem se nechtěl dál třepat a furt blbnout, způsobovat si úrazy v opilosti atd... hrozně jsem vnitřně trpěl a souvisí to i s tím, že ten práh bolesti mám nastaven docela nízko.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55683
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Ja si taky potloukla oblicej. Bylo to vecer, nikam jsem jet nemohla, protoze jsem mela asi litr vina a nejaky fernety
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55684
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Zdravím vás všechny a trochu přispěji že své zkušenosti.
Člověk vlastně zapiji a prepíjí veškerou pravdu o sobě. Nechce si přiznat své chyby, raději ji vnímá u jiných. Pití je začarovaný kruh a nějakou dobu je v něm dobře. Nemusí se nic řešit. Pak nastane doba kdy už je potřeba situaci řešit jen není síla a odhodlání.
Přijmout se zcela je velký úkol.
Až teď po dlouhé době abstinence mohu říci že se vnímám se vším co ke mě patří a jsem šťastná že žiji.
Mám sice i své špatné stránky, ale nemusím se za sebe stydět že jsem se opila a blbě jsem vypadala.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55690
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahojky. S tou podporou rodiny: ja jsem sice nikomu z rodiny o svých problémech neříkala, ale dcera tak nějak tusila- našla nějaký flašky, vyčetla mi to atd. A pak jsem pít přestala, ona to ví, ale neresi to a já to s ni taky neresim.
Ale: když jsem abstinovala pár týdnů, hrozne jsme se dohadali- kvůli hovadine a já jsem se pak pristihla, jak si v duchu říkám : tak já se tak snažím a abstinuju a stejně je to na hovno a ona si toho neváží. A pak si říkám, no jo, já abstinuju, ale co ona s tím má společného? To přece není její věc, je to moje věc.
A ona, ať už se hádáme jak chceme, ať už má tu pubertu hroznou až hrůza, furt je to člověk- dítě a mít strizlivou matku je norma, ne nadstandart.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55730
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Erika napsal:
Ja si taky potloukla oblicej. Bylo to vecer, nikam jsem jet nemohla, protoze jsem mela asi litr vina a nejaky fernety

Já si natloukla jen dvakrat.Po prvním pádu přesně na obličej mám jizvu na pamatku,prece nepůjdu na siti.Pak po zahojeni to samozřejmě na stehy bylo.Nasim jsem nalhala,ze to byl úraz v práci, ale bylo jim to jasné. A druhý drzkopad byl doma, to bylo horsi,to jsem zakopla před taťkou a ten mě zvedal.Duvod byl ten,ze jsem koupila více alkoholu než který unesu,abych ještě fungovala.A protože nemám klapku,tak jsem to prehnala.Proto já se nikdy nedostavam do stavun kdy nejsem schopna stát na nohach.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55732
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Pokud si ublýžíme po požití alkoholu je to už známka velkého nebezpečí. Kdy už jsme v ohrožení.
Jedno vím bezpečně že i dlouhodobé abstinovani může uklouznout. Stačí i malá dávka aby se ten kotouč roztočil znova. Proč to tak je nevím
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55733
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Macek napsal:
Pokud si ublýžíme po požití alkoholu je to už známka velkého nebezpečí. Kdy už jsme v ohrožení.
Jedno vím bezpečně že i dlouhodobé abstinovani může uklouznout. Stačí i malá dávka aby se ten kotouč roztočil znova. Proč to tak je nevím


Já souhlasím to ano,ale nemyslis,ze úmyslně ublizovani je horsi?U mě to byla ztráta rovnováhy v opilosti.To není výmluva, ale vim,ze spousta má sebevražedné sklony atd a to mě v životě i v té nejhorší depresi nenapadlo. Nato mám život moc ráda
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55736
Re: Jak se naučit, mít zase sama sebe ráda... Před 4 rok, 10 měsíce  
Viděla jsem hodně potlucenych ozralov a ozralkyne, a nevím proč, vždy to Vo mne budí pohrdání. Ale jen na chvilku. Pak si uvědomím, že možná bych takto mohla dopadnout i já, stačí pád na dno a hned to je.
Od mého dětství se pohybuju okolo lidi co pili až moc. Ve strizlivosti to byli tak hodný lidé, v opilosti se měnili na zvířata. Rikam si co ty lidi nutí tolik pít? Jaký mají za sebou příběh? Proč se nedokážou popřát se životem pomocí vlastních sil, proč k tomu používají chlast?
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter