Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...17
Dolů
Téma: Selhala jsem
**
#56132
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 9 měsíce  
Také se zamýšlím nad myšlenkou proč nejbližším lžeme a snažíme se aby nepoznali že jsme se napili. Snad aby jsme v jejich očích nebyli za zrůdy, nebo aby nás nepustili..... Třeba někdo z vás na to přišel nebo mu to bylo vysvětleno jinde.
Možná ztrácíme i pochopení okolí i z toho pitomeho důvodu že se jim neumíme svěřit že bojujem a někdy to nevyjde. Asi se bojíme z nepochopení možná že by jsme ztratili u nich na hodnotě. Nevím..
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56172
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Dám sem zkr. odkaz na hnutí Straight edge - málokdo totiž víte, že nepít je těžkej PUNK!

Straight edge
(zkráceně sXe) je název životního stylu, subkultury a sociálního hnutí spojeného s hardcore punkem. Byl inspirován punkovou hudební skupinou Minor Threat v jejich stejnojmenné písni. Přívrženci straight edge odmítají jakékoliv drogy, ať už legální nebo ilegální (tzn. alkohol, cigarety a největší radikálové i kávu a čaj). Někdy se označují slovy „drug free“. Poznávacím znamením pro ně bývá písmeno X, často namalované na zápěstí rukou. Původ písmene se spojuje právě s místem vzniku hardcore hudby. V Americe je zakázáno podávat alkoholické nápoje mladším 21 let, takže takovým lidem je u vstupu do baru namalováno písmeno X na ruku. Straight edge si takové značení dělají dobrovolně.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56173
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Ahojky všem po dlouhé době.
Též jsem selhala. Po půl roční abstinenci cca 9 měsíců popíjení.
Dle lékařky nejsem alkoholik, "jen" nekontrolovatelný pijan. Být bez alka mi nijak zvlášť nevadilo. Někdy jsem si to doslova užívala,protože jsem byla den po zábavě jediná,která si vše pamatovala.
Někdy mi bylo líto,že nemyslím takových lumpáren a jsem "vyvrhel".
Dostala jsem se mezi lidi,kteří popíjeli denně. Po měsíci každodenního žití s nimi,jsem svoji vůli poslala k čertu. Nelituji toho. Poznala jsem,že je to prostě buď a nebo. Něco mezi jde,ale jen na chvíli. A nic jiného neexistuje.
Oči mi otevřel návrat do vztahu s barmanem. Vykulené jiskrné oko,plané sliby,nespolehlivost,bordel,špína,.. Vydrží 3 ,4 týdny nepít. Ale jak začne,jen tak nepřestane. Kalba, druhý den něco málo a hurá,ať se motám znovu. Společný čas prochrápat a pak pít po tajmu sám se sebou... Dříve pil 2,3 i 4 dny po sobě. Teď to vydržel týden a po necelém mesici 5 dní vkuse. Lidi v otevřeném baru a on chrápe ožralej doma.
Plnila jsem sliby ty poslední měsíce,výlety s dětmi,práce...vše ok. Ale koupit si z nudy a pro osamocené večery lahev vína,jsem nakonec mohla ob den. Někdy denně.
Když jsem pak denně viděla, jak to dopadá,jak člověk vypadá,jak se chová, jak dokáže být hnusný vůči celému svému okolí, ukázala se mi před očima STOPka.
Přeji si ušetřit na dovolenou u moře- to je na prvním místě. Za každý týden abstinence hážu peníze do kasičky.
A za druhé možná funguji i jako podpora pro partnera,který ví,že jakmile začne nový kolotoč,mizím do dáli. Mám u něj pár hadříků na převlečení,vlastní bydlení kousek a nepoddávám se vztahu. Za necelý rok samoty jsem se naučila žít sama se sebou. Někdy to bylo s flaškou,s knihou anebo super sportovní podvečery.
Nevím,jestli vydržím a nevim,jestli chci být střízlivá úplně na pořád. Ale jistě vím,že řeknu NE a jde to. A i vím,že mám ve své blízkosti človíčka, za kterým mohu přijít, když by to nešlo. Sám si prošel léčením. Vážím si ho a vím jistě,že v případě největší nouze mě tak umorduje sportovně,že nebudu mít sílu vzít do ruky sklenku s vodou,natož flašku.
To jsem moc potřebovala. Ve svém okolí neznám lidi, kteří by podali pomocnou ruku bez flašky v ruce.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56174
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Ahoj lidi,po dlouhe dobe zas ctu vase prispevky a porad stejne opakující se chyby.Taky opakovane selhávám.
Tak zas dneska chci zacit DEN PRVNI.Jsem na sebe tak naštvaná.Snad to konecne vyjde.Vždyť jde jen o to se nenapit.Jak snadne.JAK TĚŽKÉ!!! Jsem sebou znechucena.Včera jsem skoncila pod obraz,mam výlohu jak hrom a vubec nevim ,jak me videli deti.Tolik se stydím.Ale dost sebemrskacstvi,dnes prvni krok.Jdu vařit .Vsechny vas moc zdravim a posilam podporu.Diky za vas a vase prispevky.Krasny den vsem
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56175
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Renato a Lenko. Zvladnemeto. Je čas, okolí nám sice nevěří ale musíme věřit sami sobě.
Já mám teď první týden a dokázat partnerovi moji změnu bude zapotřebí dlouhé cesty.
Nevím zda po jeho boku ale smířená se sebou.
Každý tu píše o svém dnu, až teprve tam človekovi precvakne. Je pravda že to dno má každý jinde. I třeba ztráta důvěry je třeba pro mě hranice.
Budu se jen modlit ať neslžu už hlavně pro sebe a své děti
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56176
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Renato, výčitky a sliby den po tahu ... snad mají nějakou váhu. Začni dnes,vydrž zítra,pozítří....
Macku ,dáme,to je jasný. Bojím se jen dovči. Ale zamkla jsem ji na suchu vloni,tak proč ne letos?
Krásný střízlivý den bez výčitek. Jsme jen lidi . Chybama se člověk učí.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56177
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Lenko také jsem měla bezva půlroční abstinenci ale doma to stejně nikdo nebral jako dobrou věc. Hold ta nálepka Alkoholik nám už nikdy nebude odstraněna.
Ono je jedno kolik toho člověk vypije a jak často.Me třeba minulý týden manžel po 2 pivech nazval nevylecitelnym alkoholikem.
Uz se nebudu snažit kvůli němu, ale kvůli sobě neboť si nemyslím že jsem špatný člověk.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56178
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Renata napsal:
Včera jsem skoncila pod obraz,mam výlohu jak hrom a vubec nevim ,jak me videli deti.Tolik se stydím.

Renato pamatuji si jak jsi tady psala pred dvema mesici - nezlob se prosim, naprosto Ti nechci kecat do toho co mas nebo nemas delat ale nebylo by lepsi vyhledat odbornou pomoc?

Tady vubec nejde o to ze si ublizujes a nicis se - jsi dospela zenska a je pouze a jenom na Tobe jak se svym zivotem nalozis. Ale jsou tady ty deti ! Umis si predstavit co by se stalo kdyby doslo nedejboze k nejakemu urazu nebo nehode a zjistilo se ze maminka je vykropena pod obraz ? O ty deti muzes prijit!!! A umis si predstavit jak hrozne to musi byt pro ne?

Kazdy prochlastany mesic do toho padas hloubeji = budes mit tezsi se z toho dostat ven . Dej si posledni sanci - posledni pokus utect z toho sama a zvladnout aspon 100 dni bez chlastu. A pokud to nedas tak utikej pro pomoc.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56179
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Genošku moc ráda tě tu vidím. Doporučení knih skvělé, děkuji.
Osudy lidí se tu rychle točí aniž by si člověk uvědomil kolik nás je co hledáme začátek.
Kniha mě velmi pomohla v pochopení sama sebe. Když jsem to zvládla na půl roku musí to jít znova.
Číst tady děsné dopady alkoholika až mrazí. Spojila jsem se s AA a jsem v kontaktu. Vždy na tu nemoc budeme sami ale je fajn když víte že se můžete s tím podělit
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56180
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 8 měsíce  
Máš pravdu v tom, že nejde do nekonečna psát o začátcích a o tom jak se nenávidíme.
Své děti učíme, že vše má své hranice i trpělivost a sami to nedodržíme. Jdu k sobě více do hloubky a zodpovidam si zda životní spouštěče a stresy musím řešit takhle. NEMUSÍM...
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter