Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence
*
#57243
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 4 rok, 5 měsíce  
stef napsal:
skor sa spravas ako primitiv ...
...každý má svoj uhol pohľadu. (Alebo nemáš žiadny?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57247
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 4 rok, 5 měsíce  
fy
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57251
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu Před 4 rok, 5 měsíce  
K původnímu-prvnímu příspěvku:

no nevím nic o tom že by Sinclair a jeho následovníci něco psali či se vůbec zaobírali nějakým SELINCRO...

On, a další, používají výhradně Naltrexone.
Peta
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57253
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 4 rok, 5 měsíce  
Peta,

co som cet, tak Selincro - Nalmefen je vraj vynoveny Naltrexon, ucinkuje to este na nejake ine receptory.
Bohuzel co ludia spominaju, tak ma to viac neziaducich ucinkov :/
V USA pouzivaju Naltrexon a v EU selincro.
Neviem ako funguje politika, preco je take obtiazne zohnat naltrexon, ale zrejme aj mozno kvoli tomu, ze to vyvoja selincra investovali prachy.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57257
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 4 rok, 5 měsíce  
2Gennosuke:
Děkuji za pozitivní slova. Od takové osobnosti si toho opravdu vážím.
Nyní jsem velmi umírněný konzument, pití mne již nebaví, nenaplňuje a tak jej nevyhledávám. Na druhou stranu se mu ve vhodných situacích ani nebráním ale to zejména ze společenských důvodů.
Snažím se pít vždy s lékem, ikdyž vím, že pokud se napiju jednou bez něj, tak se nic nestane. Pít bez něj delší dobu by bezesporu vyústilo v návrat závislosti a to, po tom všem čím jsem si prošel, rozhodně nehodlám riskovat.
Na druhou stranu si dnes téměř bez problému dokážu představit abstinovat. Mám již jinou zábavu, případně se umím bavit i bez alkoholu. Naučil jsem slušně odmítat alkohol a stále nerozumím, proč mi jej ostatní tak vytrvale nabízí…avšak nebýval jsem ještě nedávno jiný.
Do budoucna vidím abstinenci jako další krok k lepšímu životu a celkové vnitřní jistotě, avšak nyní tam ještě nejsem. Možná čekám na vhodnou životní situaci, možná se však k tomu za těchto okolností ani nedostanu, uvidíme.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57258
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 4 rok, 5 měsíce  
2 Stef:
Chápu, že vedlejší účinky mohou být opravdu nepříjemné, nicméně je to ohromná škoda, zvlášť pokud na tebe TSM fungovalo.
Pokud si mohu dovolit ti poradit z toho málo co čtu zde na fóru (a že to tu čtu už nějaký pátek) tak jak v podstatě sám přiznáváš, velký problém je tvůj životní styl a oproštění se od něj.
Ano ty už nikdy nebudeš moct chodit ven a bavit se u piva jako dřív, tak to prostě je.
Sám jsem to neměl zas tak odlišně. Člověk posledních pár let jen pil a nic jiného v podstatě neumí. Najednou máš hrozně moc času, který si dříve buď přímo propil, nebo prospal v kocovinách. Jak nyní zaplnit ten čas a to prázdno? U mě se naštěstí projevili vrozené ambice a tu energii nyní věnuji do rodiny, kariéry a sportu. Je to něco co opravdu dělám celé dny od rána do večera a našel jsem v tom jakýsi životní cíl.
Těžko říct, co by naplňovalo tebe.
Co se těch vedlejších účinků týče, sám jsem to občas zažil podobně a doporučil bych:
Pokud na tebe jde chuť či jen přijde ta myšlenka, hnedka do sebe hodit prášek (který bych doporučoval nosit stále u sebe). Po dvou hodinách, ikdyž třeba chuť na alkohol opadne, do sebe nalít nějaký alkohol. Jde o ten proces odnaučení. Při TSM nemá cenu pít bez léku ani nemá cenu brát léky bez pití. Byť to zní šíleně a dříve jsem tomu sám nemohl uvěřit, ale pokud to zrovna přijde, tak nemá ani smysl potlačovat chuť a odepírat si alkohol.
Prostě přijde chuť, hodit do sebe práše a za dvě hodiny se napít. Pokud tohle zopakuješ párkrát, tak bys měl mít za nějakou dobu vyhráno. Chápu že ty vedlejší účinky jsou otravné, nicméně se jedná o jen o několik měsíců užívání, tak je otázka, zde to nejde přetrpět a pak si klidně doživotně abstinovat.
Ale mě se to samozřejmě radí, když to mám za sebou a lék jsem snášel relativně dobře.
Je pravda že, do hlavy ti nevidím a nevím jak moc zle ti po tom bylo, nebo zda je tato cesta pro tebe vhodná. Některým lidem může Selincro nejspíš i dost rozházet psychiku.
Jak to budeš řešit ty, je tedy na tobě, já jen doufám, že ať zvolíš jakoukoliv cestu, tak to dobře dopadne.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57259
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 4 rok, 5 měsíce  
2Peta:
Pokud to chápu správně, tak nalteroxon je účinná látka medikamentů prodávaných v USA. Ty léky samotné už mají jiný obchodní název (např. Vivitrol, Revia).
Z obchodních a politických důvodů máme v EU obdobu naltroxenu nazvanou nalmefene. Ten je v ČR obsažen v léku pod obchodním názvem Selincro. Obě látky fungují principiálně stejně, avšak dle dostupných informací, má právě lék dostupný v ČR (Selincro) horší snášenlivost oproti jeho americké variantě.
Každopádně určitě dej vědět, jak snášíš ty ten svůj nový lék.
Přeji hodně štěstí!!!
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57260
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu- Před 4 rok, 5 měsíce  
No, co jsem se dozvěděl ohledně naltrexoni hydrochloridum a nalmefeni hydrochloriduml, i když jsou účinkem podobné, přeci jen se jedná o odlišné léky.

V USA vynalezený Naltrexone se prodává v tabletové formě jako ReVia a v injekční formě jako Vivitrol.

V Evropě se Naltrexone prodává pod názvem Adepend.
Peta
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65832
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 10 měsíce  
Zdravim Petre, byla bych moc rada, kdybyste se mi ozval. Vidim, ze jste se jiz pres 3 roky do fora neprihlasil, tak snad vam aspon prijde oznameni o novem prispevku do vlakna. Snazim se rozsirit povedomi o TSM zde v CR/SK, myslim ze je na case. Rada bych s vami pohovorila ohledne vasich zkusenosti, ktere zde velmi chybi. Prosim ozvete se mi (pripadne plati pro vsechny dalsi, kteri s Naltrexonem/Nalmefenem maji zkusenosti) ????
Divana Kall
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65861
Re: TSM: Alternativní léčba alkoholismu-bez abstinence Před 9 měsíce, 3 týdnů  
O Selincro slyším poprvé. Tady je moje zkušenost s Naltrexonem. Moje sestra 42 let má plně rozvinutou závislost na alkoholu. Upíjí se do 4 promile a nemá žádné koníčky a nic a nikdo ji nezajímá. Zanedbává hygienu, ikdyž je v bytě, kde si může sprchovat a vyprat si. Do léčebny jsem ji dokopala 3 krát, jednou jsem ji musela i podplatit, vždy si odbyla svůj čas a hned jak byla venku se při první příležitosti opila na plech. Do 4 měsíců nefunkční alkoholička. Špatná játra, rakovina prsu, prý její úsudek je dosti kompromitován a dle adiktologů nemá mentální kapacitu na trvalou abstinenci. Jinými slovy není co ztratit. Má psychiatra v Praze, který je zaměřený na alkoholismus a je plně vytížený. Přemlouvala jsem ho ať ji předepíší Naltrexon. Nejdříve nechtěl, ale byla jsem dost neodbytná a viditelně zoufalá, tak nakonec šel na sukl.cz a dal vyhledat Naltrexon a pak mi řekl, že není k dispozici, jinak by mi ho napsal. O Selincro se nezmiňoval, podle mě neznal ani Naltrexon, protože jsem mu to musela několikrát hláskovat. Zkoušela jsem zajistit Naltrexon nebo něco podobného, když byla sestra v Bohnicích, ale zase mi nic nedali. Na detoxu ji podávali Benzodiazepiny a pak bere standardně antidepresiva a Buronily, ale účelově je vysazuje, aby mohla pít první ligu. Není absolutně motivovaná, nikdy se nezajímá o způsoby léčby. Posledních 10 let pila jako duha a pořád říkala, že to není tak hrozný, ikdyž totální zkázu viděli všichni kolem. Teď už zase říká, že má rakovinu, takže můsí pít. Onkologovi jsem dávala zprávu od adiktologa, že má závislost na alkoholu. Řekl mi na to: "Jóó, alkohol, tak pár skleniček může." Pomyslím si, jak pár skleniček, každý kdo se byl dobrovolně léčit se závislostí, kontrolu nad alkoholem nemá.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter