Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Může to člověk zvládnout sám?
#31703
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 5 měsíce  
Lemogu tleskám, na to že jsi "samoléčitel", jsi v mnoha věcech dost v obraze, např. to bažení jsi popsal přesně - a ano, stejně to probíhá i u alkoholiků. Co se týká zásahů při bažení, jsi nabušený jak kdybys vylezl právě z léčebny, sprcha, nastavení si nějakých překážek (v tvém případě peníze šup do bankomatu), odvedení pozornosti.... to vše do nás vtloukali. Ještě taky metodu tzv. semaforu, neboli STOP - při každém náznaku toužení po záhubném prostředku si říct rázné stop a vědomě převést myšlenky na něco jiného, hlavně nerozvíjet to bažení, nezačít si představovat jaké krásné prožitky by mě čekaly, spíš naopak si připomenout ty hrůzy, co následovaly. Mně jako alkoholičce toto asi nejvíc pomáhá, plus hodně se najíst a napít vody. Nejradši jsem totiž pila tvrdý alkohol a na lačno, kdy hned úplně zřetelně cítíš jak se ti teplo a ten super úlevný stav rozlévá krkem do břicha a pak do všech končetin..... Omamný stav nastává téměř okamžitě. Při přežrání to není ono a většinou mě taky po najedení to bažení přešlo. Myslím, že jsme museli v léčebně každý vymyslet alespoň 10 (!) kroků, které bychom mohli v případě bažení podniknout. (Jeden kolega, který se vždycky opil, když ho totálně vytočila tchyně, začal nově štípat dříví a drží se už přes pět let Ale myslím, že on nebyl závislý, spíš to byl jen problematický piják, v léčebně se ocitl donucením manželky.)
No, Lemogu, nehraješ, nepiješ, nekouříš, sprchuješ se studenou vodou... to zlaté kolečko co ti vyraší nad hlavou, tak to bude stavozář
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31705
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 5 měsíce  
Ahoj Reminiscence,

fakt jsem v lecebne nikdy nebyl, cerpam z prispevku v diskuzich a hlavne ze svych vlastnich chyb, kterych jsem se dopustil a tim nastartoval recidivu. Tak jak popisujes panaka na lacno s okamzitymi ucinky, tak nejak podobne funguje a pusobi u me jako gamblera kdyz strkam bankovku do stroje - ja teda nehraji automaty, ac jsem gambler, nechapu jak to tam gambleri muzou hazet a mackat , ja jsem "ruletak" - to byl fakt frajer, ten kdo vymyslel ruletu, - okamzita uleva , krece ustoupi a mozek uz se soustreduje na hru, endorfiny skotaci, slastny okamzik dorazil. A tak stejne jako u alkoholoika tak i u gamblera "po probuzeni" (pokud se da usnout) prichazi vycitky, myslenka stiha myslenku, omluvy a vymluvy na vsechno mozne jen ne na svou zavislost.Nejdulezitejsi je dle meho priznat si , ze jsem zavisly, ze se svou nemoci, pokud chci normalne fungovat, se musim naucit zit.

To "zlate kolecko nad hlavou" se nekona, necitim se tak, jsem vdecny sve zavislosti za to, ze mi v mnohem otevrela oci.


dnes na doktorce padla otazka :
"co když někdo to má tak,že třeba několik let nehraje a pak tam nechá třeba 15 tis.? To já moc nechápu,přece,pokud už je závislost,tak se hraje,pokud ne,tak by nebyl ochotný tam nechat tolik tisíc."

Moje reakce:
.tak napr. ja to zazil tak, ze pred 3 lety, kdy jsem byl docela vyrovnany( to jsem si tedy myslel , ze jsem v pohode), nehral jsem nejaky ten mesic, vse vypadalo naprosto bajecne - jdu kolem herny , v kapse mam asi 4000,-kč , rikam si nechod tam, nepotrebujes vyhrat...stojim pred hernou, premyslim - vzdyt se nic nestane, no a co - maximalne prohraju 4000,- a vkrocim do herny....pohltila me atmosfera, hraji s chladnou hlavou, nikoho si nevsimam, soustredene vyhravam 25000 a odchazim s pocitem viteze....jisteze, v tuto chvili jsem byl znovu polapen a to, ze jsem tehdy za 2 hodiny vyhral onech 25000,-kč, me pro nasledujici 3 roky stalo kolem 1000000,-kc, 3 roky zivota v nervech a hladoveni, zastavil jksem se az ted v zari a poucen nastolil abstinenci a spokorou funguji den za dnem a uzivam si kazdou minutu bez gamblu.
Cili odpoved je jednoducha - zavislost te dostane kdykoliv bude chtit, pokud nebudes ve strehu a pripraven se branit a chtit vyhrat. Nejlepsi reseni je to, ktere tady popisoval Mirek Brno, snad se taky casem dostanu do stavu, kdy myslenky na hazard budou z mozku vytesneny a nikdy se nevrati

a prave proto nevidim u sebe reseni v hospitalizaci v PL (ale samozrejme nikoho od toho neodrazuji, naopak, je urcite nejake procento tech, kterym hospitalizace pomohla), uz jsem tady nastinoval plan sve samolecby, tzn. chci se dostat do stavu , kltery popisuje Mirek Brno, kdy nema sebemensi problem s bazenim a protoze jsem zameren vice k temto alternativnim moznostem, verim mu a brzy se dostanu k tomu, ze se zacnu pripravovat podstoupit kroky smerujici k odbourani bazeni. Neni reseni podstoupit lecbu v PL a potom do konce zivota trpet a snaset bazeni a doufat ze pokazde drive nebo púozdeji odezni ale v podstate si jiz nikdy nebyt jist sam sebou


a proto dnes jdu ven se psem a jdu si uzivat zamraceneho podzimniho pocasi a ikdyby padaly trakare tak se budu usmivat, protoze JA DNES NEJDU DO HERNY









Ja si ted neskutecne uzivam vsechny naprosto obycejne veci, na ktere jsem vlivem sve zavislosti davno zapomnel, ja s usmevem umyvam nadobi, svemu psovi a sobe koupim dobre jidlo a spolu si v parku pochutnavame kazdy na svem, misto autem jedu do prace mhd a pozoruji lidi, koupim zebrakovi jidlo a vubec vse si uzivam a snazim se vzpomenout na krasy tohoto sveta.


Lemog
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter