Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Antabus a pití
#23900
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Antabus je pre alkoholika chemická výstraha, dôrazné upozornenie,
že tadiaľto cesta nevedie - je TO chemický elektrošok pre pomalšie chápajúcich.

Sám osebe - nič neuzdravuje!



Vlastné zotavovanie sa som naštartoval zvnútra von:

-> myslenie, city, vzťahy, nálady, inštinkty, aj telo
ale už bez zázračných tabliet(nie sú) a antabusu.

Antabus je len ukazovateľ smeru pred nápormi nutkavého pitia.

Píšem o sebe a za seba, ponúkam osobnú skúsenosť - empíriu.
Záver si zvládne urobiť už snáď každý sám... (podľa seba a pre seba)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24040
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Jak na Antabus?

Jak docílit, aby nám neblokoval náš milovaný enzym acetaldehyddehydrogenázu. Vcelku jednoduše. Ráda bych přidala i pár strukturních chemických vzorečků pro oživení diskuse, ale obrázky zde zatím nelze vložit. Tak o co tu vlastně jde? Původně neškodný Antabus nebo-li Disulfiram nebo taky Tetraethylthiram disulfid v lidském žaludku vlivem kyselého prostředí metabolizuje na diethyldithiokarbonát a ten už zlobí a chová se jako ireversibilní inhibitor již výše zmiňované ALDH. V zásadě máme dvě možnosti. Nedopustit metabolizaci Antabusu v těle nebo využít jeho až perverzní schopnost tvořit feláty s kovy (V oblibě má měď a proto se používá jako pesticid k léčbě ektoparazitických kožních onemocnění způsobených např. Zákožkou svrabovou. Ale o tom až někdy příště.). Na tomto principu je založena i jeho účinnost, kdy blokuje NFkappaB a tím produkci ALDH.
Tak už víme jak na to? No jasně. Před užitím Antabusu provedeme důkladný výplach žaludku roztokem jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný) s přidání dihydrátu chloridu měďnatého. Vznikne nám sice další inhibitor Cu(DDTC)2, ale ten nás už nemusí trápit. Ten se používá při léčbě onkologických onemocnění a příjemný zážitek z alkoholického opojení nám nijak nepokazí.
Patrně by se dalo využít i nějakého inhibitoru protonové pumpy jako např. Omeprazlum, ale to by si vyžádalo podrobnější zkoumání.
Tak a teď vzhůru do hospůdky!!!!
Vše berte s dostatečnou rezervou a nadhledem.
Vaše Amadi – koza burská
Amadi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24041
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Keď chceš piť, tak prečo práve na antabus? Jednoducho, pi!

... a neprepáliš si *kotlík/žalúdok* sódou a chemickými reakciami.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24044
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Také to nechápu.Když chce pít, ať nebere antabus aje to.Když chce přestat pít, zvolí si berličku v podobě abtabusu a nepije.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24061
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Asi Vám nedošla ta ironie.
Amadi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24065
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Když tato diskuze je příliš vážné téma, nemocní, nešťastní lidé žádají pomoc. Doufám, že jsi se pobavil jen ty sám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24068
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Amadi napsal:
Asi Vám nedošla ta ironie.

...pošli ju na dobierku!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24091
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Jak dopadla situace,kdyz jsem se napila necele sklenicky piva na antabus?Tak,jak jsem popisovala,nejprve zrudnuti,ze jsem musela davat na oblicej tunu makeupu,dale sevreny hrudnik,paleni,buseni srdce.Ale hlavne,kdyz jsem si ho tenkrat brala,uz jsem pocitala,za jak dlouho se budu moci napit.Takze jsem ho uzivala kvuli ostatnim,ne pro sebe.Ted ho uzivam take pro pocit klidu i pro to,aby se deti nebaly.Ale hlavne se citim konecne stastna bez aloholu.Trvalo mi pul roku,nez jsem vcera pocitila stav,kdy jsem si rekla v duchu,ze se mam rada,i s kily navic.Nadherny pocit.Navic mi ted nedela dobre,kdyz v televizi nekdo pije.Na alkohol si nevzpomenu,neutracim za nej,nejsem stale ve stresu,co se stane.Konecne klid pro me,ale hlavne pro ostatni.Hlavne me deti.
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24095
Re: Antabus a pití Před 9 rok, 3 měsíce  
Nikolo, kila zmizí, medvědi také na zimu přiberou.Dobrý.Hlavně, že přicházíš na chuť střízlivosti.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65874
Re: Antabus a pití Před 9 měsíce, 1 týden  
Antabus bez předpisu - euhealth24.com/cs/drug/antabuse
Tohle funguje jen u lidí, co přestat chtějí. Je to taková berlička, která funguje stylem - nechci pít tak nepiju - přijde myšlenka se napít - berlička Antabus mi připomene, že pít nemám.
mmaeg88
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter