Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP
#32291
Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
Dobrý den, po větším pití s přáteli jsem se nechal ráno přítelkyní odvést na krizovku v bohnicích (tam jsem měl ještě 1,34%). Hospitalizovali mě. Dostali z nejhoršího. Podobné se mi stalo před 20 lety!!!. Tedy v mých 20 letech. Nyní po propuštění mi dali do ruky, že nejsem schopen řídit vozidlo. Upozorňuji, že jinak s alkoholem problém nemám.....resp. za těch 20 let neměl. Dr. mi říkala, že jsem posledně měl skoro delirium, nyní také takže mám smůlu. To že jinak nepiju ji nezajímalo. Nevím o dál. Do kdy mi příjde pošta o odebrání? Na jak dlouho to je? Bohužel je to mimo jiné rosudek ztráty zaměstnání. Nikdy jsem za volant s alkoholem nesedl. Žádný přestupek...prostě to nechápu. Je nějáká obrana? Nebo jak jste řešili vy? Jak to uspíšit? apod...Velice vám děkuji za jakoukoli radu. Radek (40)
radek radek
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32293
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
Doktorka to pošle na dopravní magistrát (nebo tam někam, nevím přesně) a tam se teprve bude rozhodovat, jestli ti ŘP odeberou nebo ne. Pokud jde o takovýto ojedinělý exces, snad ti ho nevezmou. Já nevím, nechápu dnešní systém. Jak jsem psala v jiném tématu, já mám za sebou šest léčeb a řidičák dosud mám. Stejně tak znám několik spolupacientů z léčebny, kteří se opakovaně a neúspěšně léčili, léčbu třeba nedokončili, měli i záznam o řízení v opilosti a řidičák stále mají. Záleží asi na doktorovi, jestli to nahlásí a co napíše do zprávy. Moc ale nevěřímm tomu, že jsi měl ve dvaceti skoro delirium, pak jsi dvacet let vůbec nepil a najednou máš zase náběh na delirium. Myslím, že alkohol hraje v tvém životě větší roli, než jsi tu ochoten přiznat.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32294
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
Osobně zase nevěřím, že se dá z 1,34 promile vůbec zjišťovat "náběh" na delirium. Delirium snad nastupuje až 3 - 4 dny bez alkoholu. Těžko s 1,34...
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32295
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
především děkuji za odpověď. Když jsem psal, že jsem 20let neměl s alkoholem problém, nemyslel jsem tím, že jsem se nenapil. Ano pivo si občas dám. Ale nikdy se nezřídím do stavu, jako jsem to předvedl ve svých 20 letech a po té ve svých 40. Nechodím týdně do hospody apod....sklon k tomu tedy zřejmě mám, což si dokážu příznat. Tvrdý nepiji vůbec, až teď (na oslavě) a je to po 20 letech zase velká lekce. Ale ten řidičák....to mi přijde hodně přehnané. Ale opravdu jsem se nikdy během těch dvaceti let nemusel za sebe stydět, měl jsem a krom tohoto posledního případu i mám pití pod kontrolou. Žádná absence kvůli alkoholu, 15letý vztah, dobrá práce. Prostě jsem ustřelil. Vím to a pro sebe z toho i sám vyvodím důsledek....ale aby mě takto někdo trestal (((??)) ano, alkohol zřejmě hraje v mém životě roli. Takže pít nebudu. V tom nevidím moc velký problém...Těžko se to vysvětluje. Dokážu si to kontrolovat a 20letý klid toho je podle mě důkazem. Ale to nikomu nevysvětlím. To vím jen já, moji nejbližší rodinní a v práci ale hlavně já... Ovšem Pro Dr. to znamenalo, že jsem chlastal ve 20 chlastal 1 ligu....mezi tím taky 1ligu, akorát asi skrytě a ted jsem to už nezvládl...Což prostě pravda není. Kdyby dali třeba podmínku. 3x týdně se stavíš s močí apod.....ale tohle prostě není fér....mám tam napsáno diag. F103 a není zdravotně způsobilý křízení. Fakt ti ještě jednou dík za reakci.
radek radek
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32296
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
to delirium jsem mel v tech 20ti... resp. náběh
nynii na prijmu 1,3% a nechali si me tam tyden. a údajně tam byl taky náběh....nevím....davali mi diazepam
radek radek
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32297
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
No připadá mi to celé ujeté....proč po jedné pařbě Bohnice? A proč týdenní hospitalizace? Ti doktoři tam nejsou pitomci....sem můžeš napsat co chceš....asi jsi byl zdevastovaný po dlouhodobém abusu alkoholu....
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32298
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 3 měsíce  
Delirium po jednom tahu? Diazepam? Jsi v háji příteli
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32305
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 2 měsíce  
nechápu, proč po jedné pitce rovnou do Bohnic, na záchytku možná, ale léčba diazepamem už je léčba dlouhodobějšího pití- např. 1 litr tvrdého cca 5 dní a rozhodně víc než 1,34 promile,
někde je tady chyba...
na druhou stranu chápu, že sebrání řidičáku je docela síla,
mně zakázali v Bohnicích vykonávat moje zaměstnání, naštěstí moje obvodní lékařka na to nebrala zřetel, jinak bych už byla možná "pod mostem"
rafa
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32401
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 2 měsíce  
obrátila jsem se v této otázce přímo na známou a úspěšnou léčebnu, abych zdejším čitatelům nějak pomohla.
==========================================================================

MŮJ DOTAZ:
Od:

Komu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Datum: Mon, 1 Feb 2016 09:14:33 +0100

Předmet: léčba a řidičský průkaz


Dobrý den,
prosím, mohli byste mi odpovědět, jak je to při dobrovolné léčbě s hrozbou odebrání řidičského průkazu? Já jsem léčbu u vás absolvovala asi před čtyřmi lety, ŘP mi odebrán nebyl, ale já stejně neřídím a nevím, jestli v té době platil již ten nový zákon o povinnosti lékařů hlásit každého alkoholika. Ptám se kvůli jednomu pánovi, který je na tom dost špatně, hrozí mu rozpad rodiny, ocitl se už v ohrožení života, má několikadenní tahy atd. Léčit by se chtěl, ale kvůli hrozbě odebrání ŘP nepůjde a chce to zvládnout vlastní vůlí. (Bydlí na vesnici a ztráta ŘP by pro něj byla likvidační – dojíždění do práce např.). Jelikož si myslím, že sám již nemá šanci to zvládnout, ráda bych znala Vaši odpověď.
Děkuji xxyy

ODPOVĚď:

Dobrý den z Červeného Dvora,

je to tak, jak píšete – jakmile se kterýkoli lékař dozví, že má pacient s diagnózou závislosti ŘP, musí podat návrh na jeho odebrání pro změnu zdravotní způsobilosti. Je to nesmysl, diskriminující ty, kteří se sebou chtějí něco dělat. Navíc to vede k pokryteckému systému, že pacient lékaři raději o ŘP nic neřekne.

Odborná společnost usiluje o změnu, ale jde to ztuha.

Přeji klidné dny!

Jiří Dvořáček

==========================================================================

Jiří Dvořáček je myslím ředitel léčebny, je mladý, inteligentní a velice schopný.
Stále mi ale není jasné, jak to doopravdy chodí. Myslím, že v této problematice je dokonalý bordel, protože opravdu znám několik alkoholiků, kteří řp po absolvování léčby mají, dokonce jednoho, který léčbu nedokončil. Já sama, jak jsem už psala, mám léčeb šest, všechny neúspěšné, přestala jsem po určité době sama, na řp se mě ptali, odpověděla jsem pravdu, ale nikdo mi řp brát nechtěl. Mně by to bylo celkem jedno, od udělání zkoušek v 17 letech neřídím, ale stejně, byla jsem ráda, protože vím, že znovu bych už kurz nezvládla. Snad je to tak, že někteří rozumní doktoři to nenahlásí, nebo pak na inspektorátu rozhodnou, že řp ponechají, nevím. No každopádně pokud je na tom člověk tak, že ho alkohol už zabíjí, je lepší se na nějaký řidičák vykašlat a jít se léčit. ŘP pak po dvou letech prokázané abstinence vrátí (potvrdí psychiatr, ke kterému pak docházíte).
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32403
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 2 měsíce  
Asi to fakt zàleží na doktorovi...já léčbu nedokončil.......na řidičàk nikdy řeč nepřišla
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter