Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie
#50089
ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Pekný deň...
Rada by som sa podelila o skúsenosti, možno má niekto podobné skúsenosti, alebo vie poradiť. Prosím o Vaše názory.
Pila som cca dva roky,ku koncu už priemer za den cca 0,7 dcl vodky... keď sa dostavil prvý krát v živote abstinenčný príznak, utekala som na ambulanciu.(tras, potenie, šialená chuť na ostré). Dostala som diazepam + adepend. Prvé dva týždne boli náročné, nie je potrebné to tu rozpisovať. Psychiater , ku ktorému som sa dostala ...no... evidentne má veľa práce, vlastný rozum, veeeľa skúseností, jednoducho čerpe zo štatistík... Podpisovala som súhlas s užívaním placeba , ciže 2 x do týždňa by som mala chodit do centra na liek, ktorý uživam a som si vedomá toho, že je to placebo (náhrada antabusu, entizolu...). To mi príde úplne mimo. Je to ako chodiť 2 x týždenne na pohár vody.
Podmazovo samozrejme stále túžim po alkohole, silné nutkania mávam niekoľkokrát denne, čo je asi normalne. Nepijem iba cca mesiace. Ale normálne mi neprídu povinne školenia ohľadom škodlivosti alkoholu, ktoré sú podmienkou na skupiny. Nepríde mi normálne vedome jesť placebo. Mám štastie, že som išla hneď po prvom absťáku v živote, fázu sebaklamu som úplne vynechala, možno preto tieto veci vnímam ináč. Nie som negativistka, len mi tieto kroky zo strany ambulacie prídu prinajmenšom nelogické
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/08/2018 13:10 Provedl: Nadine.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50090
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
No .. aabych pravdu rekl, nevim, co si z toho vzit
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50091
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
MichalB napsal:
No .. aabych pravdu rekl, nevim, co si z toho vzit

no, tiež váham, či rozladeného psychiatra , ktorý neprejavuje ani minimálny záujem, komunikáciu vedie pri otvorených dverách, aby aj sestrička vedela o mojich najintímnejších pocitoch, placebo, pohár vody, alebo povinné sedenie na školení...

Odmala som silno racionálna. Chápem čiastočne povinné školenie, možno nie každý , kto začína s odvykaním si preštuduje škodlivosť, možno nie každý číta, nie každý zbiera informácie.

Len, ten prístup je desivý. Chápem, že som len jedna z množstva závislákov, že tieto storky už počul, a nie raz.. ale ak by som bola jemnejšia povaha, asi by som sa nevrátila a vykašlala sa na liečbu.
Zajtra mám ísť za psychologičkou v centre, tak sa jej na to opýtam, uvidím, ako mi odpovie...
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50092
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj Henrieto, měla jsem vždy přesvědčení, že placebo se dává tajně místo léku a ne, že o tom člověk ví. To jaksi přestává dávat smysl
Jinak školení jsou asi potřeba, i když já měla o škodlivosti nastudované všechno, ale dokázala jsem si to obhájit něčím jiným. Např. někdo bere prášky na nervy, já si dám radši víno. Asi to mají u vás součást programu, tak bych pokorně poslouchala. Ahoj a rozhodně vydrž nepít, jsi teď asi víc přecitlivělá, ale když nepolevíš, budeš se za čas na všechno dívat jinak.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50095
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Ďakujem za podporu
Máš pravdu, som precitlivelá, relatívne často depkujem, zatiaľ ale odmietam tabletky na depresiu, pretože si nie som istá, či je to začiatkami abstinencie, alebo ide depresie skutočné. Po troch mesiacoch snáď už budem objektívnejšia. Moj partner ma síce podporuje, ale je presvedčený, že vlastne preháňam a zveličila som to celé...neberie to vážne. Nepila som nikdy do stavu totálnej opilosti, tak hladinkovo, až to došlo do stavu, že v noci, keď som sa zobudila, napila som sa , aby som dorovnala... ale každy deň sedmička vodky asi fakt nebola ok...Nerobila som cirkus, ani agresívna som nebola. takže on to ako problém nevidel. Včera mi dokonca povedal, že ak by som ho požiadala aby mi nalial, tak by mi bez dohovárania nalial...
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50096
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Nadine, objektivně, ty máš pocit, že je normální lít denně sedmičku vodky? Já jsem taky fungovala, otázkou je, jak dlouho by ještě fungovaly vnitřní orgány a hlavně mozek.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50097
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Samozrejme že to nie je normálne. Fungovala som tak síce "iba" cca 3 - 4 týždne - potrebovala som zahnať zlé myšlienky, nespavosť a podobné výhovorky...pred tým som ale často píjavala cca dva roky. Preto som po prvom absťáku letela do centra,stratila som nad tým celým kontrolu.
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50099
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
To je dobře, žes to utla včas. Brzda ve správnou chvíli. Našeptávač ti teď bude radit, že už jsi v pohodě, když jsi tak dlouho vydržela a ve chvíli krize se ti budou loudit myšlenky, že jedna sklenička pomůže zahnat stísněnost. Přečti si tady staré články( diskuze). Ujišťuji tě, že by to u jedné nezůstalo ani náhodou, je to lež, kterou ti obluzuje mozek démon chlast. Vydrž sto dní a mozek se uzdraví od toho svinstva. Pak už bude líp.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50100
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Forum som prečítala celé počas mojich prvých 2 týždňov.Pomohlo mi veľmi... Odporúčam každému . Žiadna odborná literatúra nemá na reálne zážitky, pocity, osudy... Viem, že ak sa napijem, padnem a už takto rýchle nemusí byť. Piť je jednoduchšie ako nepiť... ešte stále ma podmazovo bolí hlava, nič silné, ale zato stále. Dúfam , že nepadnem...
Nadine
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50101
Re: ambulantná liecba a (asi) jej nepochopenie Před 5 rok, 8 měsíce  
Nadine/Naďa/Henrieta,

nie je v Tvojom prípade celá liečba aj psychiater/(MUDr.) iba na papieri podpísané placebo? Ak prežívaš skutočný absťák, z toho Ťa žiadne placebo nevylieči. Ani podpis -  hoci bude na kriedovom/kladivkovom papieri! A pitnú vodu si v rozumnej miere nadávkuješ aj sama. Vymeň lekára alebo si nechaj písomne (z)dokladovať vysvetlenie a zdôvodnenie postupov liečby... Experimentovať s akútnym psychiatrickým pacientom si nedovolí ani "MUDr. Chocholoušek"!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter