Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry
#51048
Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Párkrát jsem četl, že podle výzkumů z poslední doby je náš mozek silně ovlivněn složením naší střevní mikroflóry. Střevo bývá často nazýváno naším druhým mozkem. Například přemnožená candida albicans ve střevě způsobuje úzkosti, deprese a sklony k alkoholizmu. Byla provedeny například pokusy, kdy úzkostlivý člověk závislý na alkoholu bral nystatin, který potalčuje candidu albicans a velmi brzy u něho zmizelo bažení na alkoholu. Také se v Americe dělají pokusy s transplantací střevní mikroflóry, kdy se následně mění psychika a u některých pacientů prý mizí i problém se závislostí. Myslím, že mnozí z nás inklinujeme k alkoholu právě kvůli těm úzkostem, takže logiku to podle mě má. Co myslíte, je tohle šance do budoucna pro nás závislé?
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51049
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Já jsem to taky několikrát už četla, že střevo je náš druhý mozek, takže logiku to má, že když se srovná mikrobiální složení ve střevě, srovná se i fungování mozku. Rozhodně si myslím, že v budoucnu se tahle léčba rozšíří na léčbu nás závislých.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51050
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Pre začiatok by som skúsil nedávať do tela žiaden alkohol, schválne že čo to spraví s mikroflórou.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51051
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Jak poznám ,že mám přemnoženou candidu ?
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51052
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Vzhledem k tomu o jak narocne zakroky se jedna (myslim tu upravu mikroflory) by se jednalo o tak drahou lecbu ze ji stejne zadna pojistovna nebude hradit a na privatni lecbu budou mit jen opravdu hodne bohati lide. To uz mi snad prijde realnejsi fantazie ze hry Metal Gear kde meli lide v tele nanoboty kteri odbouravali alkohol driv nez stacil ucinkovat .

Vzhledem k tomu jak je aktualne nastaveny system vyvoje a vyroby novych leku a jejich hrazeni pro pacienty se velice obavam ze nejlepsi "lek" pro nas az do smrti zustane nepit . Na nejaky aspon trochu vyraznejsi pokrok v medicine dostupny vsem nemocnym bych nespolehal .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51053
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Čo mi bez srandy pripomína, že som nedávno kúpil prípravok Psyllium, ale ešte som ho nepoužil. Nie proti alkoholizmu, len taký nápad na trošku očisty, prinajhoršom by snáď nemal uškodiť. (nie je reklama)
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51054
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Zajimave no nemyslim si, ze by to byl zaklad vseho, ale napr. zdravou sttavou urcite clovek nic nezkazi, detoxikaci apod urcite je lepsi si dat smoothie plne vitaminu, ktere zivi nase telo-i mozek nez tuplak Gambáče ale v těle se odehrává tolik procesu, ze kdyby to chtel clovek vse pochopit musi velmi dlooouho studovat...mozek (dopamin, serotonin, enderfiny a jak funguji neurotransmittery apod) , ve strevech zase vim, ze streava jsou zaklad imunity-dulezita je vlaknina, sve dela i kortizol v nadledvinkach atd atd atd taky prave uvazuji nad samostudiem a navstevy mistni knihovny
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51055
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Imúnnoprofylaktický účinok kvasenej kapusty/(zelí) je tiež vhodný povšimnutia.

Okrem prirodzeného zásobovania organizmu pijana vitamínom C, nanajvýš, ešte aj (pre)čistí črevá.

Mnohým sa, popri takomto vlákninovom rýchlovlaku, usporiadajú aj "vykoľajené" neurospoje v synaptických gangliách mozgu.

Myšlienky na doping alkoholom, dočasne, ustúpia aktuálnejším podnetom.
Búrka endorfínov (s)končí...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51056
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Úplně mi to připomnělo Keitha Richardse z Rolling Stones, ten si nechává čas od času vyměnit krev, léčí si tak drogovou závislost. Aspoň jsem to o něm četla. Vypadá drsne, ale stále žije...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51057
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Lidi néé...tímhle se snad nebudete vážně zabývat,nebo snad věřit,premyslet nad tím,vždyť je to přece blbost.Nazev tohohle vlákna je neuvěřitelný
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter