Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...13
Dolů
Téma: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry
#51408
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
zdenek.dry napsal:
DD je koumák hochu
..."pritom stačí "iba" sa jednoducho zrieknuť problémového pitia a ani nie je nutné špekulovať, fixľovať, dumať/koumat".
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51411
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
Jj. Kam se na něj hrabe pan Wachmajstr..

1url.cz/nM1g0 (youtube)

Mozno mam aj ja miesto hlavy kokosovy orech
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#51416
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Pijak napsal:
"Ono je to jako s těma Jehovistama." Leta na ně všichni plivali, že nechtějí krevní tranfúzi a nechaj příbuzný chcípnout, a pak se zjistilo, že je v krvi mraky neznámých chorob. Takže na jednu stranu si myslím, že lepší dostat nemocnou krev, než chcípnout, na tu druhou stranu není dobré trasnfúze pokud není nezbytně nutná.
*Spolok Svedkov Liehovových na Slovensku má dnes už povolené riediť si alkohol krvou, ba dokonca aj skrmovať tlačenky každého druhu, aj tie bez mäsa. Neboja sa ani infúznych roztokov s obsahom coca-coly , či *pre psy-coly*.

Dokonca vedia aj zvolať:
"hurá→do bezvedomia!"


(Doba akceleruje... pokrok nezastavíš!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51448
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Lída Závislá napsal:
Trochu jsem pátrala po netu, zjistila jsem, že kromě Česka jsou všude kliniky pro transplantaci střevní mikroflóry, ale ceny jsou dost vysoké. Například v Německu a Británii stojí jedna transplantace v přepočtu na koruny kolem 250 000 Kč. Na Slovensku začínají na ceně 160 000 Kč, takže taky to není úplně levné. S ohledem na absenci soukromé kliniky v Česku se u nás často provádí tzv. domácí transplantace střevní mikroflóry. Dárce se všemi zdravotními testy se dá sehnat v průměru za 30 000 Kč a sestřička zajišťující transplantaci si běžně bere 10 000 Kč, takže za 40 000 Kč celkem se to dá vyzkoušet. To je pořád čtyřikrát až šestkrát levnější, než v zahraničních soukromých klinikách. Začínám o té domácí transplantaci uvažovat.

Pokud chceš jít touto cestou, tak bych spíš vyzkoušel tradiční čínskou medicínu. Ta už má za sebou přeci jen nějaký ten vývoj a ověřené postupy. Kdesi jsem četl, že podle tradiční čínské medicíny má za následek alkoholismus a touhu po alkoholu (v některých případech) nedostatečná funkce některého z orgánu v těle. Už si nevybavuji kterého. Nicméně i TČM pokládá alkoholismus jako kompenzaci něčeho, čeho se člověku nedostává na duševní úrovni. Níže přikládám odpověď terapeuta z TČM, který touto odpovědí v internetové poradně reagoval na dotaz, zda jde pomocí TČM léčit alkoholismus. Dotaz byl od ženy, jejíž kamarádka se chystala opustit po řádném absolvování protialkoholní léčebnu a ptala se, zda její kamarádce může TČM pomoci v další léčbě a abstinenci. Zde je reakce léčitele:

" Dobrý den, obávám se, že v tomto případě odpověď i pomoc není jednoduchá. Neexistuje jednoduchý recept, jako např. dáme tuto bylinku a bude to v pořádku. Při redukčním dietetickém programu si pomáháme akupunktorou napíchnutím bodu hladu a stresu na uchu, ale to by nám zde nestačilo. Správný přístup by byl přijít na to, co si alkoholem nahrazovala na duševní úrovni a na tom se potom dá pracovat např. akupunkturou, ale není to jednoduché. Více vám k tomu asi neřeknu.... Hezký den "
dromedaro
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51457
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Dromedaro, alkohol mi nic nenahrazuje, on mě jen pomáhá aspoň na chvíli se zbavit úzkostí nebo depresí. Alkohol pro mě není žádná náhrada něčeho, ale lék na úzkosti a deprese, protože žádná antidepresiva na mě vůbec neúčinkují, přitom jsem vyzkoušela 7 druhů antidepresiv, účinek nula. Pouze ten alkohol mě dokáže na chvíli odstranit úzkosti a deprese, nic jiné nezabírá. To je celé tajemství, proč jsem alkoholička a nedokážu přestat pít.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51458
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Lída Závislá napsal:
Dromedaro, alkohol mi nic nenahrazuje, on mě jen pomáhá aspoň na chvíli se zbavit úzkostí nebo depresí. Alkohol pro mě není žádná náhrada něčeho, ale lék na úzkosti a deprese, protože žádná antidepresiva na mě vůbec neúčinkují, přitom jsem vyzkoušela 7 druhů antidepresiv, účinek nula. Pouze ten alkohol mě dokáže na chvíli odstranit úzkosti a deprese, nic jiné nezabírá. To je celé tajemství, proč jsem alkoholička a nedokážu přestat pít.

Někteří psychiatři přiznávají, že antidepresiva nové generace jsou jen placebo bez účinku. Docela bych se k tomuto nározu přikláněl, protože ze svého okolí znám několik lidí, co antidepresiva poctivě berou a jejich deprese je trápí nadále. Vlastně neznám vůbec nikoho, komu by antidepresiva pomohly. Ale tím netvrdím, že nikdo takový neexsistuje, třeba by se někdo, na koho antidepresiva účinkují, našel. Poue já nikoho takového neznám.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51459
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Já když jsem užíval antidepresiva (nenávyková dlouhodobá údajně lehká, starší, název už nevím je to leta), tak mi potlačila ten depresívní hlásek v hlavě, který mě pořád kritizoval, dále výčitky svědomí kamsi odpluly a žilo se mi lehčeji. Ovšem byla to taková lehkost a pocit bezpečí, že jsem se nehlídal a byl jsem mimoň schopný dělat různé blbosti, pomalu schopný nechat otevřené dveře od bytu, protože je to v pohodě, proč něco kontrolovat.. Sebekontrola ubyla se sebemrskačstvím. Takže účinek byl, ale ode zdi ke zdi. V příbalovém letáku bylo napsáno, že přesný mechanismus účinku není znám (!), což mě zaráželo. Logika to nechtěla pobrat. Kažodpádně já znám lidi, kterým antidepresiva účinkovala a nemyslím, že je to placebo efekt. Ale neznám vůbec nikoho, z koho by antidepresiva udělala normálního člověka.
P.S. Antidepresiva ani nezavrhuju, ani nedoporučuju.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/10/2018 10:44 Provedl: Pijak. Důvod: vložení P.S.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51461
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Lído alkohol deprese způsobuje a také úzkosti ,proto se alkoholici pokoušejí o sebevraždy atd.Pokud se pije na antidepresiva ,nějak nemohou účinkovat.Taky krátkodobým zkoušením a přitom popíjením nezjistíš účinek. Častá výmluva alkoholiků ,piju protože mám deprese nebo úzkosti.Já teď co nepiju delší dobu tak zmizely úzkosti i depky.Alkohol jsem nahradila jízdou na kole,výlety do přírody .A jezdila jsem i když se mi nechtělo a přepadly mě chmury.Když vytrváš v nepití výsledek se dostaví.Ale podle mě ty pít chceš a hledáš výmluvy jak to nejde a proč piješ.Taky s tou mokroflórou jsi úsměvná.Nechlastej,stravuj se správně, nalož si zeleninu kvašenou a budeš mít i mokroflóru a i pohyb.A radost ,že Tě furt neovládá chlast.I úzkosti zmiznou.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51463
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Jaký krátkodobý zkoušení? Bral jsem je dlouhé měsíce.. Mimochodem jsem na ně vůbec nepil. Sice účinkovali, ale... viz výše. Jo, to bylo na Lídu, tak už startuju zbytečně . No, hodně lidí do mě hustí, že jsem je měl žrát dál, ale já jsem chtěl být čistý a ne pod vlivem.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/10/2018 12:00 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51468
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 6 měsíce  
Skoda,že tu není Wachmajstr..to co píše Lída,zní tak,že je opravdu přesvědčená,že jí to pomáhá a to je mazec.
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Poslední úprava: 12/10/2018 12:38 Provedl: zdenek.dry.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter