Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: léčba a zaměstnání
#9452
léčba a zaměstnání Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den, měl bych, prosím, jeden dotaz. Pokud se obrátím na svého lékaře s tím, že mám potíže s alkoholem a potřebuji pomoc a třeba i nějaké volno, je možné, aby se o diagnóze dozvěděl zaměstnavatel? A v případě, že by nestačila ambulantní léčba, dá se to řešit i něco jako nemocenskou, a poté se normálně vrátit do zaměstnání, či je téměř nevyhnutelná výpověď?
Předem velmi děkuji za odpověď.
Hezký den.
Jarek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9453
Re: léčba a zaměstnání Před 11 rok, 9 měsíce  
Diagnozu lékař ani lékařské středisko nesmí poskytnout zaměstnavateli.Výjímku tvoří profese řidič,jeřábník,strojvedoucí a pod.Tam je to nutností z bezpečnostních důvodů.Co se týká kontroly u psychiatra-dostanete na potvrzení pro zaměstnavatele jen razítko příslušného lékaře.Co se týká celkového protialkoholního léčení dostanete potvrzení a razítko příslušného odděl.PSYCHIATRIE A příslušné léčebny.Diagnoza se neuvádí.Nemusíte se bát,že by všichni v práci věděli oč kráčí,že se léčíte z alkoholismu.Z vlastní zkušenosti vám můžu jen předat POKUD JSEM USILOVALA O TO UTAJIT VŠE,ZA KAŽDOU CENU(STYDĚLA JSEM ZA TO,ŽE SE LÉČÍM)hODNĚ JSEM TÍM VNITŘNĚ TRPĚLA,ŽILA V NEUSTÁLÉM STRACHU A RECIDIVA,KTERÁ TÍM PŘIŠLA ROZHODLA SAMA-Z PRÁCE JSEM LETĚLA NA HODINU!Dnes to,že jsem alkoholička neroztrubuju ale už se za to nestydím.Hodně se mi tím ulehčil a zjednodušil život.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9454
Re: léčba a zaměstnání Před 11 rok, 9 měsíce  
jinak kompletní léčba trvá minimálně 3měsíce,Detox je na dobu 4-6týdnů,každopádně je to v obou případech jen to nejnutnější,co mohou poskytnout k tomu aby se člověk trochu vzpamatoval a vzchopil.Dál je třeba využít k udržení střízlivosti psychoterapií,nebo se začlenit do skupiny Anonymních alkoholiků,či podobných sdružení
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9455
Re: léčba a zaměstnání Před 11 rok, 9 měsíce  
Léčebna, nebo jen Detox je normálně na nemocenku.Proč by Tě za to vyhazovali z práce?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9456
Re: léčba a zaměstnání Před 11 rok, 9 měsíce  
Za 11 let jsem neslyšela jediný případ,kdy by někoho vyhodili z práce z důvodů,že se rozhodl pro protialkoholní léčbu.Spíš naopak,později sklidil u lidí vážnost,za své rozhodnutí a úctu za to,že svoji střízlivost dokáže v běžném životě ustát.I já mám tuto zkušenost.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9457
Re: léčba a zaměstnání Před 11 rok, 9 měsíce  
Je to tak, já taky vím jen o případech, kdy člověk, co šel na léčení měl podporu kolegů, uznání, stejně všichni tušili, že s ním něco je, že pije víc, než zvládá.......našinci se bojí zbytečně, nebo se vymlouvají.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26363
Re: léčba a zaměstnání Před 9 rok  
Každopádně, dobré zaměstnání zajistí především praxe, lépe, než mít jen diplom bez zkušeností.
Peťas Běžný

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28765
Re: léčba a zaměstnání Před 8 rok, 10 měsíce  
Dobrý den,
přesně jsem se chtěl zeptat, jak je to v případě řidiče z povolání?
Jestli se to opravdu musí zdělit zaměstnavateli. A pote jsem se chtěl, jak fungují anonymní alkoholici? Popřípadě, jestli existuje nějaký prášek, který není na předpis?
Díky M
E396

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28772
Re: léčba a zaměstnání Před 8 rok, 10 měsíce  
Zaměstnavatel se to dozví z nemocenky, kterou mu léčebna pošle.Bojíš se o místo?Co tak si promluvit se šéfem, že máš problém s alkoholem, že bys to chtěl skončit, jít do léčebny, hodně jich to chápe, podporuje.AA jsou společenství lidí, kteří pili, přestali a pomáhají dalším, kteří chtějí přestat pít.Jsou už v každém větším městě, jdi tam, nemusíš mluvit, můžeš se ptát, je to naprosto anonymní, zadarmo.Žádné léky bez lékaře nezkoušej.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28777
Re: léčba a zaměstnání Před 8 rok, 10 měsíce  
Díky za odpověď Líbo.
Ani jsem neměl v úmyslu zkoušet léky bez doktora. Ano, bojim se o práci. Nemyslim si, že bych na tom úplně zase tak špatně. Dám si tak 3-4 piva denně a občas panáka.A Vy jste zkusila AA společenství? Je to k něčemu?
E396

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter