Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Antabus ANO či NE?
#9859
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
To je hodně zajímavý popis. Napadá mě jedna věc. Nyní abstinujes,protože chceš nebo protože bereš Antabus? Jsem zelenáč,ale teď to mám tak,že sám chci,antabus neantabus. Samozřejmě nevím,co mě čeká,až mě pustí.
Kamil

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9865
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Přijala jsem před víc jak 10lety to,že jsem alkoholička-to jsem se propila do poslední fáze.Vím,že pokračovat v pití -to pro mne znamená smrt.V depresích a alkoholickém šílenství,které nejsem schopna zládnout.Má cesta je cesta života.To znamená udělat všechno pro svůj život,pro svoji střízlivost.Sice jednou umřu,ale chci umří jako člověk,ne jako kus hadru.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9876
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
No Jano....
Mluvíš často o alkoholickém šílenství, smrti, atd atd. To jsou dost silná slova a také pravdivá!
Porovnej to s "důvodama", který si uvedla že tě vedly k recidivě.
Např., tvrdohlavost (v čem?),alkohol v ledničce (no a co?)
Je spousta věcí, který si jako k tomu napsala, ale ty sis to zdůvodnila i teď!
Prosím tě, smrt nebo prožívání přímo alkoholiský kariéry, se s těma věcma nedá vůbec srovnávat. Myslím to v dobrým, ale kdyby jsi opravdu věděla, ale hlavně vnitřně to tak cítila, že chlastat stojí zaprd, že umřít se ti nechce, atd atd, tak by si neřešila ty věci o kterých píšeš.
Problém z toho děláš ty sama sobě. On to problém prostě není!
Porovnej si chlastání, smrt a tak s těma nesmyslama co jsou jako problém.
Myslím to upřímně.
Míň piš o tom, jak je to hrozný a škodlivý, a víc si uvědom, co vlastně chceš. Jestli řešit nijakej problém typu alkoholu v ledničce atak, nebo se uchlastat.
Problémů je různejch v životě plno.
Fakt si myslím, že v tom je něco jinýho.
Ale ve skutečnosti.
Možná sebedůvěra. Strach prostě z něčeho atd.
Ta jakoby tvrdohlavost je jen výmluva. Víš o závislosti dost na to, aby si věděla, že to je blbost. To je prostě jen důvod kterej chceš mít.
Myslím to v dobrým.
ahoj
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 23/07/2012 21:17 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9911
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj.

Jdu do toho. Byl jsem u doktorky a v podstatě mě objedná na interní vyšetření - teď už to nemůžu ovlivnit, jen moje játra... Ale i když to nevyjde, není to pro mě důvod pít. Těším se ven a těším se na to, co bude.

Děkuji všem, jen u Jany mám takový nepříjený pocit, že vyplynul na povrch neřešený problém a tím není pití - ta flaška je jen medicínou na ten problém. Možná by stálo za to ten skutečný problém pojmenovat a začít hledat řešení. Je těžké starat se o někoho blízkého, usmívat se, být veselý a přitom vidět a vědět, že...
Kamil

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9915
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Kamile máte pravdu.Opravdu mým problémem je péče o mámu.Je to vyčerpávající práce a snaha,která nikam nevede.Bohužel důchod mámy není tak vysoký,abych ji mohla umístit do domova důchodců,nebo jiného zařízení a vydala se svojí životní cestou.Máma je mimo jiné onkologicky nemocná.Má rakovinu-což rozhodlo zůstat s ní doma a věnovat se především jí.Nesklízím vděk,spíš naopak-má k sobě velice komlikovaný vztah,neumí se mít ráda a vážit si sama sebe-tím neumí mít ráda druhé lidi a vážit si jich.Přiznám,se,že jsem si původně myslela,že má péče nebude trvat déle než jeden rok.Spletla jsem se v tom.Často se cítím nesmírně unavená a vyčerpaná,často si dávám otázku,která ve mne budí pocit strachu jesli to,co dělám má nějaký význam,či smysl,když mám často ten pocit,že umírám zároven´s ní.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9917
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
Jano, já tohle zažívala s manželem, kdyby nezemřel on, asi bych padla já, je to těžké, vyčerpávající, k ničemu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9920
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 8 měsíce  
I když už jsem za horizontem.Padesátka už je dva roky za mnou.Má ještě dvě nejmladší děti 21 a 18.Syn studuje na Vysoké a dcera příští rok maturuje a chce pokračovat na žurnalistiku.Mám finační závazky především ke svým dětem.Jejich otec umřel na následky svého pití.Sirotčí důchod po otci-nic moc.A já často cítím,že jsem více povinována a zavázána svým dětem a nikoliv matce.Dostává mne to často do vnitřního dilema.Nic z toho mi pochopitelně nedělá dobře-to je pro alkoholika,kterým jsem se stala doslova jed.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12967
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 1 měsíc  
kolik stojí antabus?muže ho předepsat i psycholg?nebo jen psychiatr?
dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12968
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 1 měsíc  
můj přítel je v léčebně,pili jsme hodně oba.já jsem ale doma a mám strach,že až ho pustí,nebudu se umět alkoholu vzdát také.bojím se,abych ho nesváděla začít pít zas.nechci mu to zkazit.proto chci antabus pro nás oba.
dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12994
Re: Antabus ANO či NE? Před 11 rok, 1 měsíc  
To je super.Antabus stojí necelých 500Kč-50tbl.Balení vystačí na dobu 3měsíců pro jednoho.Počítám-li užívání 2tbl.2x v týdnu.Ovšem je to málo k trvalé abstinenci je zapotřebí hodně toho v sobě začít měnit.Myšlení ale též jednání.Jinak dříve,či později závislost každého dožene.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter