Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Potřebuju poradit a podpořit
#17157
Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj, jsem tu nová, dlouhodobě řeším pití svého manžela, je to hoodně dlouhý příběh.Jen si už nedokážu vybavit víkend kdy by nebyl opilý, vlastně bez piva nedokáže fungovat, práce na baráku atd. Do toho žijem ve vesnici, kde je každý druhý pijan, i já jsem si se svým vínečkem užila, jen jsem pila v pátek až malej spal, aby mi doma samotné nebylo tak smutno( manžel v hospodě- je přece pátek). Jenže já si zavčas uvědomila, že někde začíná problém. S mužem jsme oba komunikativní a milionkrát si slibovali navzájem, že takhle už to dál nejde, že začnem znova a jinak. Vždycky jsem začla jen já. Nepil tři dni a co čert nechtěl, zrovna přijel brácha z Prahy co jezdí 4X do roka a pusť ho na kulečníček, já na něj dohlídnu ,zas to začlo znova. Milionkrát jsem ho prosila a´t s námi o víkendu snídá a neletí hned do garáže otevřít lahváče, do oběda už má v sobě 4-5 a na baráku už pak stejně nic nedělá. Pořád hádky, já jen stres, kam zas šel, kdy přijde a v jakém stavu. příšerný život . Četla jsem tady hodně příběhů, některé nás přímo kopírují. Je to zvláštní, jak se tady v republice chlastá, ale když má někdo problém, tak je podpantoflák a máčka. Vždyť přece do hospody chodí každý chlap. Ach joo. Změnil se, já taky, je ze mě neurotička, která ho očichává a furt vyčítá a prosí a diskutuje.Všechno k ničemu. Před čtrnácti dny jsem odešla já k mamce i s malým a nechala mu vzkaz, protože spal ožralej, že až ho to bude bavit s náma aji za střízliva tak se uvidíme. Jenže jsem druhý den hned přijela, neměla jsem sebou dost věcí na fungování a malej byl z toho vystesovanej, muž se nijak zvlášť nevyjadřoval, nechala jsem ho být, ale nebavila se. Makal celý den, ale pivo měl zase, to poznám. Pak ten týden co následoval, tak sice nebyl v hospodě, ale zjistila jsem, že z něho táhne, tak jsem ho podrobila výslechu a zjistila, že chodí do místního obchodu na panáky. Večtvrtek byl u souseda na slivovicu pod záminkou, že jde shánět vajíčka. V sobotu šel k sousedce spravit poličku a přišel opilej z rumu, do toho piva. Bylo mi na blití. Zase hádka, tentokrát před chudáčkem chlapečkem. Neděle ráno jsem mu dala prosebné kázání na keré už ani nereaguje, vždycky sliboval, teď už ví, že na to nemá, tak jen řekne, že pivo si stejně dá. Nepil až do oběda, já v naději, jenže najednou zvonek Luďa- místní největší opilec přišel poprosit o cigáro a vylít si srdíčko, že ho opustila žena a děti. Vpustila jsem ho doufajíc a věříc manželovi, že mu dá cigáro a pošle ho domů, jenže jsem nevěděla, že Luďa má v batůžku rum. Takže manžel přilezl za hodinu ožralej jak veka. Buchli mi nervy a vyhodila jsem ho. Přilezl druhý den večer zase ožralej, volala jsem jeho bráchovi, ať si pro něj okamžitě přijede. Tak odjel. teď je to týden, nepije, bydlí u mamky, je nervózní a smutnej, že nemůže domů. Jsem hnusná a tvrdá, ale zárověň úplně na dně. několikrát za den mám úzkosti a pláču, proč se to musí dít. Píše a zapřísahá se, že s chlastem končí, jenže já mám strach, tohle už bylo mooockrát. Mám hrozný strach, že jak vleze do té své garáže, hned ho zmerčijou sousedi atd. a do měsíce je to všechno zpátky. já už to znova nedokážu. Skončím na psychině dřív než on. V pondělí jsem nás objednala do manželské poradny. Potom chci, aby šel k psychiatrovi na ambulantní léčbu. jenže já mám takový strach, takovou paniku z těch zarytých rituálů- léto, chlapi, stavba barák, lahváče, pivečko na zahrádce jedno dvě, v červnu se mu žení brácha, to přece nejde nezapít. Panikařím, je mi smutno doma, ale mám strach z jeho návratu, mám strach, že ambulantní léčba je málo, že to přijde znovu a znovu. omlouvám se za román, kdybych měla všechno napsat ani se to sem na stránky nevejde. Na co se ptám, je šance, že ambulantní léčba pomůže? Je tu někdo takový? A co teď? Manžel si myslí, že ho zítra po té poradně už pustím domů, ale já mám tak hrozný strach, chci mu věřit, ale nejde mi to. On je zdrcený, protože chce dělat na baráku a né čumět na televizu u mamky. Ale mě to přijde ještě brzo. Mám mu věřit?
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17158
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Ambulantní léčba?No a on se chce léčit, nebo ty chceš aby se léčil..Jako pokud mu to takto vyhovuje, jediné řešení je odejít, nebo zůstat a snášet to
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17159
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj, díky za reakci. No abych pravdu řekla, tak ta léčba je moje podmínka. Můj dojem z manžela je takový, že si stále myslí, že přestane chlastat, ale to pivko sem tam si dá a bude to dobré.Jenže takovou šanci už měl několikrát, povolila jsem mu 1-2 pivka týdně nebo v ten pátek na šipky do hospody, ale nikdy to nevydržel víc jak ten týden.Asi tak: V neděli má ještě v krvi a slibuje, že to radikálně omezí, pondělí- hospoda zavřená- dobrý, úterý už si dá dva lahváčky, středa už loudí, že jde na dva točáčky, čtvrtek už má tři lahváčky, pátek šipečky- nechci vědět kolik vypil v hospodě- tak pět kousků a panáčka nějakého určitě. Víkend- ráno v osm první lahváč a do oběda už se motá, po obědě větš. vytuhne. Pak hádka sliby, ale v neděli zas lahváčky a nějaký ten soused se namane se slivovicou a zas dokola. Je jinak hodný člověk, nikdy není agresivní, to spíš já, protože už se mi tím docela hnusí a jak jsem ho vyhodila,dala jsem mu tuhle podmínku a on souhlasil, aji jsem ho připravila na to, že to bude vyžadovat velkou oběť a absolutní abstinenci, taky souhlasil. Myslím si ale, že bude potřebovat i nějaké léky, že to jen vůlí nepůjde. a obávám se, že na naší vesnici ta nepůjde ani tak. Že místo, aby ho lidi podpořili, bude všem za blbečka a on to neunese.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17160
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
On už tvé řeči nebere vážně, ví, že se vypovídáš, dáš pokoj, on si pojede svou cestou.Vždy odpustíš.A bude jen hůř.Má vás rád?Chceš takto žít?Nikdy ho nepřinutíš, aby přestal pít, jestliže on nebude chtít sám přestat.Požádala bych o rozvod, vždy to můžeš stáhnout, a dala mu poslední šanci.Zajděte spolu na AA.Ty si najdi Al-anon, zavolej tam, nebo zajdi.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17161
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Je pravda, že AlAnon by ti mohl otevřít oči..Tam totiž velmi rychle zjistíš, o co tady vlastně jde a že rozhodně nejsi sama komu se toto děje..Chápu, že manžel není zlý člověk, prostě se rád napije a zřejmě mu to nedělá existenční problémy, takže nemá chut přestávat..Na druhou stranu se musí rozhodnout mezi chlastem a rodinou..obávám se, aby se nerozhodl špatně
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17162
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj Libu, jsem ráda, že ses mi ozvala ty. Jsi tady anděl pro všechny a pro mě naděje, že to jde dokázat a nepít. Manžel nás miluje bezmezně, proto nechápu, že nás vyměnil za kamarády a alkohol. Teď je ze mě v šoku, protože trvám na té poradně a na té ambulantní léčbě. Celkem jsem přesvědčená i tady z diskuzí, že týden je málo, detox. těla trvá nejméně tři týdny a to hodlám vydržet. Pokud to vydrží i on a navíc donese papír od doktora, že se ambulantně léčí, teprve pak jsem ochotná vpustit si ho zpět do života. Na AA nebo Al anon jsem zvažovala, vše je on nás strašně zruky, vyčkávám co řekne ten psychiatr. Potřebovala bych, aby taková skupina byla v našem městě, ale dojíždět někam daleko asi nedopadne Dále jsem zjistila, že jsem těhotná, tak třeba ho to taky nakopne. Hodně dobře se radí rozveď se, opusť ho, ale máme hypotéhu, nedodělaný barák, malé dítě, druhé v břichu. Hernajz to se tak lehko řekne, ještě když vím, jak to bylo fajn a co jsme všechno vybudovali a co děti? Pavlíček tatínka zbožňuje, chybí mu. To je strašně těžké.Chci, aby mu to docvaklo, že nás má rád a že nás ztrácí, chtěla bych mu pomoct, aby nad tím svinstvem zvítězil.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17163
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Nad chlastem se nedá zvítězit nikdy.Vždycky závislého položí na lopatky.Nepomůže boj s alkoholem.Pomůže jen PŘIZNANÁ A PŘIJATÁ NEMOC.POMŮŽE JEN OSOBNÍ PŘIZNÁNÍ SI ŽE JÁ JSEM SE STAL ALKOHOLIKEM.KAPITULACE A PORÁŽKA ALKOHOLEM,KDYKOLIV PO NĚM SÁHNU(začne se mnou dělat věci,které nechci,začnu se chovat tak jak nechci,pokračuju v pití i když cítím,že to není správné.Hodně záleží na tom,jak se na své pití dívá on sám,jak je přijímá on sám.Jestli trpí vůbec nějakýma výčitkama z toho,že pije.Jestli vůbec tuší a přijímá,že prochází změnou,která je typická pro alkoholika.V poradně budou akceptovat jeho pohled i to,jestli je vůbec přístupný k léčbě,nebo k ní teprve musí dospět-pochopitelně svým dalším pitím.Bohužel není auto,abys ho tam poslala a řekla opravte mi ho.Zajisté tě budou chápat ale pomoct můžou jedině až bude chtít pomoct on sám.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17164
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Tak jsem vyšňupala na internetu, že u nás kromě toho pana doktora na léčbu závislosti je také AT ambulance. Huráá mám se zas od čeho odpíchnout, tam by mi mohli poradit a dát nějaké informace, jestli se u nás schází nějaká skupina. protože si myslím, že určitě. Manžel musí chodit mezi lidi s podobným problémem a ne poslouchat přiožralé sousedy, kteří ze mě akorát udělali hysterku.
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17165
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
Když s tím souhlasil, tak třeba si to uvědomil a chce s tím začít něco dělat. Je podle mě málo alkoholiků, kteří si dobrovolně řeknou: ano jdu se léčit. Většinou to přece lidem dojde na nátlak nejbližší rodiny, že už se chová špatně a že má problém. Myslíte, že nemá naději? Chvíli mám pocit, že má a za chvíli zas, že je to marné
Martina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17167
Re: Potřebuju poradit a podpořit Před 10 rok, 1 měsíc  
On možná vůbec neví, do čeho padá, alkoholismus je velké tabu tady v Čechách.Všichni kolem něho můžou pít, nemusí být alkoholici, on ano.Proto to nechápou jeho kámoši, nebo nechtějí chápat, třeba také mají problémy, hrají si na frajery.Martinko, nechci tě zbytečně utěšovat, manžel může přestat pít kvůli mimču, ale také mu může opilý mozek našeptávat,že s 2 dětma neodejdeš.On ten alkohol je opravdu silnější, než manžel.Zkus aspoň Al-anon zavolat.Většinou jsou tam manželky alkoholiků, poradí, jak se chovat, co dělat,jak se chovaly ony... Vím, jak je těžké odejít, ale jestliže on nepřestane pít, stejně později odejdeš, nevydržíš, děti budou trpět......Manžel by se měl aspoň dozvědět od jiných, co je alkoholismus, jak se ničí, co ho čeká.Stačí se jen podívat kolem sebe, kolik je tu nešťastných rodin, rozvodů, smrtí, vše jen díky chlastu.Přála bych Vám všem hezkou, klidnou rodinu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter