Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: LNN Nechanice
#19401
LNN Nechanice Před 9 rok, 9 měsíce  
Já mám zkušenost s léčebnou v Nechanicích,léčila jsem se tam před dvěma lety ze závislosti na alkoholu a chodím od té doby na pravidelné doléčování,čím déle abstinuju,tím se intervaly mezi návštěvami u dr. prodlužují.A jezdím tam na opakovací pobyty,které jsou na týden a je to takové uvědomnění a připomění co všechno mám za sebou :-)Překvapilo mě,že je pobyt tam poměrně tvrdý,někde jsem četla,že léčba trvá dva měsíce,já tam byla 4 a to byla ještě z těch kratších délek,průměr je tak pět měsíců,záleží v jakém je člověk stavu a jak spolupracuje.Skvěle tam fungují psychoterapeutické skupiny,ale ty jsou všude,ostatní,jako je rejpání v záhonku a arteterapie jsem brala jako nutné zlo,ale sportovní vyžití,volejbal atd...celý den je rozdělen tak,aby mezi různými programy byla pauza deset minut,tak na cigáro a pak další aktivita,vše mělo řád(což je pro nás násosky důležitá věc).Funguje tam jakási spoluspráva,déláme prostředníka mezi pacienty a personálem,byla jsem předseda a moc mě to bavilo,fakt nebyl čas myslet na chlast a takhle je potřeba to nastavit i po propuštění,léčebny pomohou upravit návyky a na nás je,je dodržet,samozřejmě ne přesně,to ani v běžném životě nejde..Za nejdůležitější považuju nepodcenit doléčování,na což dojela drtivá většina mých spolubojovníků a mít k tomu chlastu obrovský respekt..jsem teď spokojená,mám dobrou práci a málo času na kraviny a tak to má být...hodně štěstí všem
Kamila

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19406
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj Kamilo.Je strašně fajn,že jsi nepodlehla vlastnímu sebeklamu o tom,že jsi vlastně po absolvované léčbě vyléčená.Že sis už běhemléčby dokázala přiznat a přijmout že jsi závislá,a že toto už zůstane součástí tvého života.Je pravda,že spousta lidí velice rychle dokáže zapomenout na svoji nemoc.Doléčování a připomínání si,kdo jsem je důležitou součástí udržení střízlivosti.Já ukončila léčbu před rokem a opravdu už jsem zůstala jediná,kdo nepije.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19511
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj Jano,jsem ráda,že se najde pár lidí,kteří dokážou chytnout druhou šanci za pačesy :-)akorát mi dlouho trvalo,než jsem se dokázala oprostit od lidí,kteří "zrecli" a já to prožívala s nima a cítila jsem se pak špatně,pak jsem vypozorovala,že mi závidí a hledají výmluvy a omluvy proč jim se to nepovedlo a mě jo...přitom je mi naprosto jasný,že se mi to taky může stát,dnes,zítra,za rok...nechci,aby to znělo povýšeně,ale musela jsem s nimi přerušit kontakty a scházím se pouze s těma,co nepijou a dvě mi nejbližší,které bohužel taky zrecidivovaly,ty škrtnout nedokážu,ale sejdu se s nimi pouze když jsou střízlivé ...je mi teď hrozně fajn,přestože jsme podruhé přišli o mimčo a bylo to psychicky náročné,nenapadlo mě,že se prostě půjdu ožrat,protože na to "mám" nárok,jako bych to udělala dřív...známé...důvod se vždycky najde...přeju ti hodně štěstí,ať se nadále držíš,vlastně nám oboum a všem,co chtěj...
Kamila

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19515
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 9 měsíce  
Je dobře, že jsi odstřihla ty, co pijí.Jen by tě vysávali,stahovali ke dnu, tebe by to trápilo, oni by si popili, bylo by jim fajn, na chvilku.Musíme si chránit těžce nabytou střízlivost.Poslouchat jejich lži, kecy, výmluvy je únavné.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19527
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 9 měsíce  
Kamilo,vím o čem mluvíš.Já se s těmi co v pití pokračují dnes opravdu nemám co říct.Rozumím jim,neodsuzuju je ale naše cesty se rozešly.Dřív mi to vadilo,že jsem tím ztratila kamarádku s kterou jme měly k sobě velmi blízko,měla a stále ji mám ráda.Jenom její svět je odlišný od mého stejně jako názory,kterým velmi dobře rozumím.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20059
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 8 měsíce  
nechanice byla moje první léčba, a tam už nikdy více,aneb jak praví jarek nohavica, svoje "nevermore" , šílené ponižování a nesmyslná disciplína, která je v životě samozřejmě velmi důležitá, ale tím stylem, co to tam vedli, no bída a děs
sice užitečná zkušenost, ale venku je úplně jedno jestli člověk měl přísnou nebo v pohodě léčbu, protože venku je na to úplně skoro sám, a zase je to všechno na něm, jak bude žít
rozhodnutí dělám sama za sebe, a ne léčebna za mě, ta mě má dostat jenom z toho nejhoršího, ale proces uzdravování musí započít ve mně, a já v něm musím pokračovat
nikomu bych nepřála se na první léčbu dostat do nechanic, je to otřesný a velice deprimující zážitek!!!
Janis30
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20160
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 8 měsíce  
ahoj,to mě mrzí,že to tak bereš.Já jsem Nechanicím vděčná,že mi vrátili můj život před chlastáním.Ponižování bylo,spousta lidí to po dvou týdnech vzdala.Nemám s čím srovnávat,protože tohle byla moje první a doufám,že poslední léčba.Je to tam hodně tvrdý,ale já to brala takl,že si to zasloužím a díky tomu jsem teď daleko psychicky odolnější,než jsem byla dřív.Vysoké požadavky,nesmyslné úkoly,nadřazenost personálu(některého)bylo to těžké,nejvíc v mém životě,první dva týdny jsem to chtěla vzdát,ale vydržela jsem,chodím na doléčování,jezdím na opakovačky a teď začínám třetí rok abstinence a jsem šťastná
kamila

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20166
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 8 měsíce  
Janis, a ty jsi se chovala jako opilý andílek, ne?Proč se šla teda léčit?Nikomu si neublížila?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20954
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 7 měsíce  
Ahoj všem závislákům a ahoj Kamilo

Před dvěma roky, touto dobou, jsem byl v půlce léčby v LNN Nechanicích. Jsem AG a Karlík.
Rozhodně to není nic snadného a vždy příjemného, ale vše má svůj smysl. Určité věci jsem také "kousal" jen velmi těžko. Velkou roli hraje osobnost člověka, někdo to prostě nevydrží, z různých důvodů . Cílem léčby je "úplně pacienta rozebrat a opět složit dohromady", což na někoho může působit jako ponížení.
Léčba není jen o překonání absťáků! Nejenom LNNN se snaží napomoci člověku, aby si SÁM pojmenoval své problémy a slabá místa, a naučil se je zvládat právě venku SÁM. S tím většinou souvisí změna návyků, životosprávy, okolí a pod.
Program je široký a nabitý, což má také své důvody, nic není v léčebně bezdůvodně.
Jsem 27 měsíců bez kapky alkoholu. Žiji nový, krásný, šťastnější, kvalitnější ... život, ve kterém jsou také problémy, starosti, křivdy, neštěstí, lži, zrady ..., ale já na to nyní umím reagovat, čelit tomu a ne se ožrat.
Právě teď jsem opět v léčbě, doma, přestávám po 20 letech kouřit, posledních pár let jsem dělal 40 denně. Zatím jsem úspěšný, týden bez retka, chutě minimální, věřím si, že to dám.

Janis30 - chce to tu kritiku směřovat více na sebe než do okolí
Nesmyslná disciplína je velmi důležitá.
Děs a bída jsou užitečné zkušenosti.
- to jsou Janis30 tvá slova, nevypovídá to něco o tobě?

Je jedno kde a jak, ale důležité je, že si člověk svůj problém uvědomuje a chce se léčit.
Já osobně LNN Nechanice vřele doporučuji. S odstupem času pohlížím na svou léčbu jako na svou nejdelší, nejlevnější a nejpřínosnější dovolenou v životě.

Mějte se všichni faj

Martin
Martin B.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21118
Re: LNN Nechanice Před 9 rok, 7 měsíce  
Ahoj Martine,to mám fakt radost,že se ještě někdo též drží :-)hodně štěstí přeju.Ano,Nechanice byly nejlepší volbou mého života.Jen díky léčbě neřeším svoje problémy chlastem,snažíme se o druhé mimčo a třikrát jsem o něj přišla,dříve bych z toho byla nejmíň dva týdny v lihu,seděla bych v křesle a ožírala se a litovala bych se,jak je ten svět zlej,teď jsem víc v práci,abych na to nemyslela,padám únavou,ale nemám čas na blbosti.....hodně štěstí nám všem...co chceme
Kamila

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter