Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit?
*
#29387
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba napsal:
V léčebně se dozvěděl vše.Že nemůže pít vůbec, že je nemocný, takže nebere slova odborníků vážně.Také tam viděl,slyšel, jak může dopadnout,takže je úplně zbytečné řešit jeho pití, dělá si co chce, vědomě si ubližuje, bude hůř. A zbytečně vyhozených pár desítek tisíc za jeho léčbu.

Líbo, jste drsná, vpodstatě máte pravdu, ale zbavit se závislosti asi nebude jednoduché, zvlášť když člověk asi moc nechce. Co myslíte?
Lena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29388
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 9 měsíce  
Je to velice těžké, i pro toho, kdo chce přestat opravdu pít.Ale jde to, v každém věku.Ten kdo nechce, neřeší to.A jak drsná?Jak mám psát, lhát, oblbovat, fňukat, litovat?Nevím, že by kolem alkoholického života byla jemnost, slušnost, krása.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29389
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba píše:
Je to velice těžké, i pro toho, kdo chce přestat opravdu pít.Ale jde to, v každém věku.Ten kdo nechce, neřeší to.A jak drsná?Jak mám psát, lhát, oblbovat, fňukat, litovat?...

Informovaný alkoholik sa vedome poškodzuje keď pije a zabíja sa.
(IQ+EQ+SQ) = čokoľvek/300% =>, tzn. vôbec pritom nerozhoduje!
Aj z člena Mensy môže byť závislák, asociál alebo bezcitný tvor.


(Neinformovaný korheľ a pijan neexistuje!...
Alebo je snáď *absťák = Milosť Božia*?!? Je to dar alebo utrpenie?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30485
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
To je docela zajímavá otázka, zda může léčebna uškodit. Tvému partnerovi uškodila asi v tom, že když viděl, co všechno by musel podstoupit, aby se mu podařilo abstinovat, nepřijal to. Asi to vzdal, řekl si, že už to nebude řešit a bude pít a všichni ať mu se svými radami vlezou na záda. Svoje selhání otupuje ještě větším pitím než předtím. To je moc špatné a nevím, kam to povede. Jinak léčebna může uškodit i v jiných věcech, napadly mě např. tyto:
- odsouzení okolí (hlavně na vesnici, kde všichni lejou, je to normální, ale jak někdo jde do léčebny, je tfuj alkoholik)
- ztráta práce
- ztráta řidičškého průkazu (při dobrovolné léčbě mi to přijde hodně nefér)
- navázání vztahu s jiným závislým pacientem (a že těch vztahů v léčebně vzniká, i když je to zakázané), tyto vztahy pak po léčbě končí většinou katastrofálně, není výjimka, že do té doby "pouhý alkoholik" přibere i drogy
- deprese z vystřízlivění. To se stalo mně. Když jsem najednou viděla věci bez milosrdného alkoholického oparu, když jsem si uvědomila, co všechno jsem natropila, kolik času jsem ztratila atd.
- a ještě určitě další věci, ale momentálně mě nic nenapadá, jen nějaké nepodstatné drobnosti
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30486
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
Na toto jsou léčebny výborné, člověk pod dohledem lékařů vystřízliví, dojdou mu ty průšvihy, co nadělal, ale pořád má pomoc terapeutů, profesionálů.Každopádně je nejméně 3 měsíce izolovaný od alkoholu, má čas si uvědomit, co vůbec ještě od života chce.Jsou tam i možnosti si sehnat práci, vyřídit osobní bankrot, sehnat bydlení, komunity, chráněné bydlení,podporu z Pracáku, při rodinné terapii i své soukromé starosti.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30491
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
Reminiscence napsal:
To je docela zajímavá otázka, zda může léčebna uškodit. Tvému partnerovi uškodila asi v tom, že když viděl, co všechno by musel podstoupit, aby se mu podařilo abstinovat, nepřijal to. Asi to vzdal, řekl si, že už to nebude řešit a bude pít a všichni ať mu se svými radami vlezou na záda. Svoje selhání otupuje ještě větším pitím než předtím. To je moc špatné a nevím, kam to povede. Jinak léčebna může uškodit i v jiných věcech, napadly mě např. tyto:
- odsouzení okolí (hlavně na vesnici, kde všichni lejou, je to normální, ale jak někdo jde do léčebny, je tfuj alkoholik)
- ztráta práce
- ztráta řidičškého průkazu (při dobrovolné léčbě mi to přijde hodně nefér)
- navázání vztahu s jiným závislým pacientem (a že těch vztahů v léčebně vzniká, i když je to zakázané), tyto vztahy pak po léčbě končí většinou katastrofálně, není výjimka, že do té doby "pouhý alkoholik" přibere i drogy
- deprese z vystřízlivění. To se stalo mně. Když jsem najednou viděla věci bez milosrdného alkoholického oparu, když jsem si uvědomila, co všechno jsem natropila, kolik času jsem ztratila atd.
- a ještě určitě další věci, ale momentálně mě nic nenapadá, jen nějaké nepodstatné drobnosti


Máš na mysli sexuální vztahy, to znamená, že mi tam byl třeba i nevěrný?
Lena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30492
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
Ale tak to asi ne přece. Spíš měla na mysli to kamarádíčkování. A kamarádi bývají někdy zlí někdy hodní. Byl jsem na psychiatrii otevřeném oddělení a našel sem si kámoše co si v opilosti rád podřezával žíly, tam byl úplně fajn, už po několika měsících poléčený, a co ho pustili tak po necelém měsíci mně už tahal na pitky a lítal v tom znovu, furt mi volal, byl sem za ním, mluvil s jeho bráchou, nepomohli sme mu. Za dva měsíce byl zas podřezaný. Jáchci žít, ne chlastat a takhle skončit. Co ten Tvůj?
máta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30493
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
Lenka, píšeš:Máš na mysli sexuální vztahy, to znamená, že mi tam byl třeba i nevěrný?

Lenka,

...liečenie - to nie je žiadna *swinger's party*.


[Chorobnú žiarlivosť je dnes možné tiež úspešne liečiť! ...ako alkoholizmus.]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30495
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
máta napsal:
Ale tak to asi ne přece. Spíš měla na mysli to kamarádíčkování. A kamarádi bývají někdy zlí někdy hodní. Byl jsem na psychiatrii otevřeném oddělení a našel sem si kámoše co si v opilosti rád podřezával žíly, tam byl úplně fajn, už po několika měsících poléčený, a co ho pustili tak po necelém měsíci mně už tahal na pitky a lítal v tom znovu, furt mi volal, byl sem za ním, mluvil s jeho bráchou, nepomohli sme mu. Za dva měsíce byl zas podřezaný. Jáchci žít, ne chlastat a takhle skončit. Co ten Tvůj?

Je to špatný, pije pořád a snad víc a víc, jednou týdně snad začal někam docházet, ale evidentně mu to nepomáhá. Jak se vrátí z toho sezení hned zase běží do hospody. A v hospodě je vpodstatě pořád, pokud není zrovna v práci, jen občas si odskočí domů. Prý hospoda je jeho rodina, no má dost. Já to už moc neřeším, spíš si myslím, že ho brzy opustím, protože náš vztah stejně nefunguje, jeho nejlepší přítelkyně je půllitr a to nezměním. Bude ho škoda
Lena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#30499
Re: Může pobyt v léčebně alkoholikovi uškodit? Před 8 rok, 7 měsíce  
I vztah může v léčebně vzniknout, i když je zakázáno navazovat známosti.Stejně často končí blbě.Ale nikdo netvrdí, že zrovna ten tvůj tam nevěrný byl.Nedělej si vše ještě horší, než máš.Už se trápíš moc, nechceš zajít k psychiatrovi, uklidnit se?Nic ve zlém.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter