Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: praktické dotazy ohledně pobytu v PL
#34177
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 11 měsíce  
Rozumim Taky mam hovadsky vzpominky. Nejhorsi bylo, jak se dastihnout bejt pres den intous, reprezentovat, spolecensky vhodne konverzovat a ten den v noci se s rozbitou hlavou o lampu valet jako prase na chodniku a na cely mesto se sproste rozvadet s celou rodinou. A zo je ze slabsiho soudku.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34179
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 11 měsíce  
Nemyslete si, že já se choval a pil pořád jako prase. Já to furt zvládal relativně v pohodě. Celou dobu se mi dařilo vydělávat slušný peníze. Když jsem to pak ke konci nezvládal, tak za mnou chodili z práce a přemlouvali ať se vrátím, po případě chtěli vědět, kdy se vrátím... Držím se hesla, že, když něco dělám, tak to dělám na max a nejlíp jak umím. Lidé a šéfové mě měli a mají radi. A díky mému chování za normálna mi procházelo to co by nikdy nikomu jinýmu neprošlo. Mažná to tu teď zní jako chvástání, ale myslím si, že stejně jako si umím posypat hlavu popelem je dobré se umět i ocenit za to dobré.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34185
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 11 měsíce  
Včelaři, jsi éro a hrozně mě bavíš. Myslím, že jsi sem vnesl spoustu humoru a sebeironie. Mmch.poznámka Šantalky o kultivovaném intelektuálovi na hnoji taky nemá chybu Ale k tobě víc příště, teď nemám moc času a chtěla jsem odpověděť Angie.

Angie, za ty své "holčičkovské" otázky se vůbec nestyď. Buď ráda, že nejsi ještě ve stadiu, kdy už tě zajímá jen jak sehnat krabičák a řešíš radši sukně a nehty. Koneckonců, budeš tam pár měsíců, tak je dobré leccos vědět. Takže: ohledně oblečení si můžeš vzít třeba potápěčský skafandr, na tom tam nebazírují. Nedoporučuji pouze nějaké moc sexy oblečení (maxivýstřihy, minisukničky), na to doktoři nemají moc dobrý názor a taky bys rozptylovala ty chudáky kluky, že. Kosmetiku můžeš mít i už načatou, ale počítej s tím, že ti budou (tedy téměř všude to dělají) prohlížet složení a jak bude někde minimum alkoholu (což je třeba i ve spreji proti pocení nohou), tak ti to seberou a nechají na sesterně a budeš si to moct jen půjčovat. Takže teoreticky můžeš mít i parfém, ale budeš si pro něj muset chodit jako tydýt. Takže doporučuju např. pleťovou vodu bez alkoholu, ústní vodu bez a. a tak. Šminky mít samozřejmě můžeš, nalepené nehty taky, ale nevím, jak budeš řešit to odrůstání? Ještě mě napadá kafe a cukr - raději nenačaté, někde jsou paranoidní a myslí, že v tom máš zašité prášky a tak ti to seberou. Taky zabavují pásky a nabíječky k telefonu (tel.se nabíjí na sesterně), to kvůli uškrcení. Sice mi představa jak visím někde na nabíječce přijde mírně nereálná, no ale předpisy jsou předpisy. Jinak si vem určitě nějaké sportovní boty a oblečení, možná gumové rukavice pokud jsi zvyklá používat je na úklid, hrneček na kafe, někde ti nedají ani příbor. Dopisní papíry a známky - někde nemáš zprvu možnost mobilu, psací potřeby. Něco na volný čas - třeba pletení, věci na kreslení, ale to není samozřejmě nutné. Jo, hlavně HODINKY. Podstatná věc. Musím končit, kdyby mě ještě něco napadlo, napíšu. Jen ještě dodám perličku - mám kamarádku, která se kolem Silvestra balila do léčebny totálně na šrot a po příjezdu pak zjistila, že má sice bílý kožíšek (velmi praktické na pracovní terapii v parku) a troje dlouhé plesové šaty, ale ani jedny tepláky nebo tenisky. To nevymyslíš
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34191
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 11 měsíce  
Reminiscence, děkuju. Prostě od chlapa nemůžeme čekat, že pochopí šminky . Chci tam prostě přežít a proplout s co nejmenším odporem a nepohodlím. Rozhodnutá nepít jsem, obavy jak to zvládnout z toho nemám. Potřebuju to spíš aplikovat v praxi, čím víc alkoholu kolem tím lepší, než být zavřená ve sterilním prostředí. Ale příteli to asi už nevysvětlím, tak se musím připravit, jak tam přežít.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34197
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 11 měsíce  
Cheche, čtu po dvou dnech, to je bezvadný, že je tu vobčas i taková sranda!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34250
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 10 měsíce  
pro Včelaře: slíbila jsem v minulém příspěvku, že ti ještě něco napíšu, neměla jsem čas. Za prvé - ale to není tak podstatné - taky mě hrozně zajímalo, jak vypadáš Také jsem si tě představovala jako vesnického přírodního fousatého chlapa, hromotluka a dobráka s laskavým srdcem. I ty montérky jsem si představovala. No, v něčem jsem se trefila, v něčem ne. Je to zajímavé, jak se tu neznáme, představovat si, jak vypadáme. Podobné úlety mám třeba u Sochaře nebo u Ládi, ale samozřejmě i u některých holek. No nic. Ještě jednou chci napsat, že hrozně oceňuji tvůj smysl pro humor, mám takové lidi ráda.

Co se týká toho, jak jsi psal o své práci a o tom, jak jsi vše stále relativně, ač zuby-nehty zvládal. Narazila jsem při svém depresivním období na zajímavý blog jednoho také depresivce, který shodou okolností pracoval jeden čas jako terapeut v doléčovacím centru a zaujal mne tam tento článek kojot.name/2012/12/07/narcismus-muzu-vule-aneb-co-jsem-se-naucil-od-alkoholiku/#more-932650 .

Pokud bys chtěl, nebo samozřejmě i vy ostatní, doporučuji přečíst - píše se tam právě o tom, že alkoholici bývají zodpovědní dříči, perfekcionisté co dělají všechno "naplno" (bohužel včetně toho pití) a že to vůbec nejsou lidé bez vůle. Já bych s tím souhlasila, na mě to docela taky sedí, tedy až na tu vůli, tu opravdu moc silnou nemám. Ale co se týká práce, jsem workholik-perfekcionista, bohužel už se musím krotit, protože mám strach, aby mne to znovu nesejmulo. Takže Včelaři naprosto ti věřím, že jsi byl úspěšný, zaměstnavatelé tě měli rádi a leccos ti odpouštěli. Protože jsi byl prostě dobrý. Mnoha alkoholiků je fakt škoda, protože jsou to kvalitní lidé, kteří systematicky ničí a zahazují svůj potenciál. Moc ti přeju, aby ti to tentokrát vydrželo. Byla by hrozná škoda, kdybys do toho zase spadnul. A je dobře, že si uvědomuješ, že i když nepiješ už pár měsíců, že ta abstinence je pořád hrozně křehká - to je ta správná pokora.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34270
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 10 měsíce  
Reminiscence, navazuju-vrátil jsem se po par dnech z chajdy, kde jsem loni v létě pařil. Uklizel jsem, zametal střepy, atd. Byl jsem rád za ten klid se smatákem, fakt, že jo.
Neni tam signal, proto jsem tu nebyl. Až jsem byl neklidny, jak mi tenhle web cvičí, žije v palici. Jak jsou lidi tady, jak vy jste skuteční a důležití. A uvědomuju si, že je to opravdu léčivý. I když samosebou se frajeříme, předvádíme-asi já teda, kohoutíme, láteříme, koketujeme, no jasně!
A napadlo mě-jsme snad první generace odvykačů na netu?
Já se třeba chlubim, kolik jsem načet, ale až tady, když Stopka psala o svých bývalých napitích v noci, teprve mi skutečně došlo, jak na tom jsem a proč jsem jel tak dlouho-já jsem byl vesměs obklopený nebo spíš v kontaktu právě s hladinkáři-a jsem ten kvartálník, takže já se vždy srovnával s těmi, kteří to nedokážou na ten týden nebo na dýl useknout, tak jsem se holedba a radoval, jak sem na tom furt skvěle a jel sem teda o to dýl-až mi to došlo /bolestivě velmi/ a usek jsem to, jak věřím.
Jo, jak píšeš, jak píše Včelař, taky jsem vlastně pořád makal a vše stíhal-a to bylo to šílený. Infarktózní. Odpočíval jsem jen sraženej do polokomatu po flámu, když ale byla práce hotová! Nepolevil jsem v chlastu ani přes úlety, na který mi vlastně dávala čas ta relativní svobodná práce, žádný píchačky, žádný moc šéfové-a teď de taky a v klidu.
Právě ty jsi mi napsala, že je vidět, že si střízlivost užívám, že je to třeba i vzácný-tak jo, vzpomněl jsem si na tebe včera zrovna v obchoďáku, kdy jsem zas silně zažíval až blaženej klid při obyčejný činnosti, jako je nákup rohlíků a zapsal jsem si do mobilodeníčku toto-
Jak psala Rem, ze me dost bavěj obyč věci. Jak sem furt byl v shonu a ryku, tohle zaridit, tohle nepodelat a do ulevy sem padal jen s lahvi, jen v alkoklkidu sem se cejtil bezpečnej a chvilema šťastnej, abych se zas probral ve smradu a bordelu a vyčerpanej vyrazil zase na zteč, kruhy pod očima, pot a smrad z huby a děsny strachy a obavy, to v nejlepším případě ... bylo to celý hnusný ... a po těch vice než 100 dnech mám už snad vymazanej alkostesk, takový ty souradosti s kámošema v hospodě, legrandy, koncerty i ty vítězství, kdy se v mým alkobrlohu se mnou ohřála i nějaká alkokámoška, stejně sme oba byli rozbitý lidi a moc sme si toho nedali ... du teda do ty druhý strizlivý stovky s důvěrou a vírou.
Dobrou. Ahój!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34734
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 9 měsíce  
Tak muzu napsat svoje postrehy.
Obleceni tu resi. Sukne a sortky max 10cm nad kolena, raminka tilek min na dva prsty siroka. Nehty I sminky jak chceme. Nabijecky a pasky,deodoranty, lak na vlasy.. mame u sebe. Na sesterne laky na nehty, nuzky, parfemy, ziletky. Nacata kosmetika v pohode, ale cokoliv k jidlu/piti nenacate. Koupite si na vychazce piti a jak ho otevrete pred tim nez projde kontrolou, bez milosti vylit.
Obecne asi plati dodrzovat rad, sledovat cas, nechodit na posledni chvili, vedet co bude (treba zre po komunite jsou pracovky v zahrade takze se pripadne prevlect nez se leti v pauze na cigaro). A hlavne se porad ptat a kdyz si nejsem jista tak radsi jeste sester. Taky udrzovat porad poradek. A naucit se rychle nepsana pravidla.
Mit obleceni na sport, praci v zahrade I nejake lepsi na pripadne kulturni akce. Nejvic casu se ale nosi spis domaci obleceni-triko, teplaky, leginy. Nez se clovek zabehne je lepsi nosit stale u sebe po kapsach nebo v kabelce cigara a kapesnicky, aby to clovek nikde nenechal valet a nedostal prestupek.
Je dobre pribalit kafe, hrnek a lzicku, toaletak a I petku s pitim, aby pak bylo do ceho cepovat caj nebo vodu a moct si tak brat piti I na aktivity. A pokud kourite tak pocitejte ze budete kourit mnohem vic nez doma, takze aspon karton, protoze na nakup se clovek skoro nedostane.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34736
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 9 měsíce  
No, když Angie nevíme přesně kde to je... ono už to není zhruba jako před třiceti lety, kde ten režim byl všude zhruba stejný. Dneska máte různé zařízení, soukromé a každé si pravidla vytváří jak chce. Různé hospicy, léčebny, ústavy, domy s pečovatelskou službou, v každém městě je to jinak a rozdíly jsou velké. Mám zkušenosti jak z doby předrevoluční a dnešní a můžu říct, dokopali to zdravotnictví senzačně. Na jednu stranu se hodně věcí zlepšilo, je to dané i pokrokem a když si připlatíte tak by se o vás měli víc starat a všechno by mělo být lepší, ale problém je i v lidech, já musel tvrdě studovat- nakonec nedostudoval a dnes tam dělá terapeuta kde kdo, bez pořádného vzdělání a lidé, co se na takovou práci vůbec nehodí. Když práce se v některých regionech shání dost těžko, tak se bere co je. Staří doktoři kroutí hlavami a jsou znechuceni-unaveni a mladí pokud to jde berou kramle a cpou se sem pochybní „odborníci“ z třetích zemí, narazil sem na černouška MUDra, kterému sem nerozuměl vůbec nic, šišlimišli kočky pšišli, to už nebyl Mireček z filmů básníků, todle už je hrůza! A co naděláte nic, je to bezmoc. A nečekám, že by se to v budoucnosti nějak víc zlepšilo, v tomhle optimista nejsem, i co se týká vše kolem té slavné EU, buzerace a diktát horší jak z Moskvy...

Omlouvám se za vsuvku, nějak jsem se rozohnil, mám obavy, protože mně čeká další krok do neznáma, jedno doporučované zařízení, ale šak to známe...

Je na každém z vás jak se s tím vypořádá, věřit, že ví co dělají a že to je správné a musíte hlavně chtít si pomoct.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34797
Re: praktické dotazy ohledně pobytu v PL Před 7 rok, 9 měsíce  
Ja napisu kde jsem az tu nebudu. Nekoho vyhoxili jen za to ze na facebooku napsal neco konkretniho. Kdyby sem nekdo odtud prisel, asi by se dalo poznat kdo jsem a to nechci riskovat.
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter