Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: První dny v léčebně
#35238
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Podle mě je to nesmysl....na řidičák se mě nikdo neptal...a co mám v kartě nevím ani já sám....koho by to tak asi zajímalo
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35239
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Dee:
Kdyz budes mit stesti tak to nebude zajimat nikoho. Ale jsou firmy (dost zahranicnich treba) a pozice kde zavislost = konec. Napr. u meho soucasneho zamestnavatele by informace o mem problemu s alkoholem nejspis nic neznamenala. V minule praci by to byl vyhazov na hodinu (pochopitelne pod jinou zaminkou).
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35240
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Dee.. nemáš pravdu. Já cca deset let zpět (tohle forum nebylo) šla za obvoďačkou, páč mne vadila denní večerní konzumace placky vodky po celodenní psychicky náročný práci. Chtěla jsem jen radu, jak se toho zbavit. Hleděla na mne jak na blba prej takhle pije každej a co vlastně chci, léčebnu, psychiatra? Kujwa, nevím, ne, proto jsem tam. Dostala jsem papír k psychiatrovi, kde jsem byla jen jednou a stačilo a taky jsem jí musela nechat hned na fleku řidičák s tím, že až dojdu od toho psychiatra, uvidí. Psychouš u mne nenaznal žádnej alkoholismus, páč denně večer pijou všichni. Takže jsem dostala papíry zpět a od tý doby všem doktorům na dotaz - pijete? tvrdím, že nee, i kdybych v sobě měla zrovna litr vodky:D
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35248
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Už se to tu řešilo před rokem. Tento zákon, kdy je lékař povinen nahlásit závažné zdravotní důvody, které znemožňují řízení vozidel platí relativně chvíli. Dva roky? Ale platí a děje se to. Stopka psala do Červeňáku, kde jí to doktor potvrdil. Ovšem jen tak mimochodem i napsal, že kdo nahlásí, že řidičák nemá, tak oni to dál neřeší. Takže jakmile kdokoli, kamkoli půjdete, tak řidičák prostě nemáte. Neříkám, že to je stoprocentní, ale takhle to zřejmě funguje. Já na to přišel minulý rok, kdy jsem přišel za paní primářkou na protialkoholní do Budějc, která mi řekla, že mě z fleku bere (protože jsem přišel sám a protože jsem fakt v hajzlu), ale jakmile o mně udělá čárku do anamnézy, neboli jen co na mě šáhne okamžitě jsem v tu chvíli přišel o řidičák. Hore zmíněnou informaci jsem v tu dobu neměl. Kdybych býval věděl, stačilo mi už jen dojít na pojišťovnu a vyměnit si mojí rakouskou kartu pojišťovny za pendlerskou českou. Takže se dá říct, že jen ten řidičák zabránil tomu, abych se šel ústavně léčit.

Lékaři v oboru to kritizujou a je slibovaná i novela, protože se ukázalo, že spousta lidí se motá v alkoholovým kolotoči jen kvůli tomu, že odmítá se jít léčit, protože by přišli o řidičák... Tak uvidíme časem.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35254
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Kolegové, děkuji za vaše cenné rady a informace. Včelař - Tobě děkuji za vyčerpávající odpověď stran toho řidičáku,je to pro mne dost zásadní informace, budu se tedy muset rozhodnout, jak postupovat dále. Moje lékařka ví, že jsem řidič z povolání, respektive, že mám oprávnění na nákladní, kamionové a další vozy, nicméně tuto informaci má pouze ona, to v léčebně sdělovat nemusím. Teď je otázka, jak v tomto případě budou postupovat - zdá se mi to úplně přitažené za pačesy, člověk má vůli se sebou nějak pracovat, chápejte dobrovolně a oni mu násilně zastaví ŘP? To je docela síla, ale v tomhle "Banánově" už mě asi nic jen tak nepřekvapí. Nejsem d*bil, který by si sednul za volant i kdyby s jedním malým pivem - těmhle zmetkům mají zabavovat ŘP, ale proč člověku, který se sebou chce aktivně něco dělat? To je zase KKTina největšího kalibru.

Nechci se moc rozepisovat veřejně, jsem v tomto dost opatrný, ale pokusím se odpovědět JaněK a Gennosuke - oběma děkuji za dotaz a zároveň i odpověď. Podívejte, já léčbu potřebuji neboť jsem v určité úzkostně - depresivní fázi, pokud tedy vysadím Neurol, tak vůbec nevím, co se stane. Posledních X let žiju podle svého, svými zákony, podle svých představ, poslouchám jen sám sebe a nenechám si diktovat, co můžu a co ne. Držím se stritktně na straně zákona, ale jen tak něčemu se nepodřídím neb neuznávám autority a s každým jednám, jako se sobě rovným, tedy nepovyšuji se a nikoho taktéž neodsuzuji. Svým způsobem mám problém i sám se sebou, což na sobě dost cítím a mám, řekněme úzkostné stavy, protože jsem tvrdší vůči sobě i okolí - v tomto bych potřeboval povolit. Potřebuji se "restartovat" a chci žít normální a pohodový rodinný život. Se svou rodinou (chápejte rodiče) mám velmi napjaté vztahy, které jsou v kořenech zpřetrhány a nejsme v kontaktu. To je důvod číslo jedna, proč jsem se rozhodnul jít na kompletní léčbu. To, co už píšu, je dost otevřené, ale pokud se mám vyjádřit k tomu, proč léčba, tak toto je jeden z důvodů. Druhým důvodem je právě Neurol, na kterém jsem si vypěstoval závislost již od ranné plnoletosti, tedy cca od 19 - 20 let, kdy jsem si neuvědomil, jaké následky to může mít - lékař mi předepsal tyto "léky" a já jsem nic nezpochybňoval a neřešil až teprve před třemi, čtyřmi lety jsem se dozvěděl, že jsem fyzicky závislý - nu a dosud jsem muset dozrát k tomu, že s tím chci něco udělat a chci se očistit, přičemž nyní jsem byl pevně rozhodnutý s Neurolem zatočit. Teď jsem malinko na vážkách, především díky tomu ŘP. Ale ještě k tomu Neurolu, když jsem ho zkoušel pozvolna vysadit, přicházely abstinenční příznaky, kdy jsem vůbec nechápal, co se se mnou děje, po opakovaných pokusech jsem musel nakonec navýšit a byl to nekonečný kolotoč, jehož výsledkem bylo navýšení o 0,5 až 1 mg navrch. O současné dávce se při vší úctě zmiňovat nechci, protože je mi z toho samotnému zle. To je tedy další důvod k léčbě neboť veškeré pokusy o vysazení (byly cca 3x) selhaly. Má lékařka přiovnává mou závislost na Neurolu k závislosti na heroinu a tvrdí, že detoxifikační léčba je nezbytná.

Takže tolik zhruba o mém problému.
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
#35259
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
David - tak to máš špatný teda. Nevím, ale klasická léčebna zařízená pro alkoholiky a feťáky (surově, ale je to tak) ti asi moc v tomto nepomůže. Zkus nějakou soukromou,jde to i anonymně. Já měla Neurol napsaný od obvoďačky léta. Prostě mi tehdy doma praskl bojler,vytopila jsem celý barák, opařila sebe i dceru a strašně mi to hnulo s nervy, tehdy jsem nepila,ale okamžitě jsem zakoupila a do sebe nalila flašku vodky. Nechtěla jsem to takhle, tak jsem si řekla dr. o uklidňovák. Dostala jsem právě ten Neurol, a požívat jsem ho začala až na absťáky od chlastu a pak vlastně na cokoli. Je úžasný,do čtvrt hodiny zabere,člověk se přestane klepat,může i dýchat normálně, spát a problémy jsou fuč (pozor,jen odloženy). Na absťák zabírá skvěle. Jen - nejsem blbá a nechci přesmyk závislosti, takže já ho zobala jen občas - jak přešel ten nejhorší absťák,tak potom vůbec a jinak jen půlku tbl třeba za tři dny. Při nervech. On mne totiž po cca 4 - 5 hodinách od požití uspával,což mi vadilo. A je velmi jednoduché si na tu příjemnou tabletku zvyknout. No,mi už došel a další nechci. Držím palce, tohle bude asi horší než pití
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35264
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
JanaK: Jani, je to začarovaný kruh. Ten Neurol odstartoval paradoxně celou krizovou situaci kolem mého pádu, rozpadu původní rodiny, ale paradoxně i jiné, řekl bych pozitivní záležitosti - novou partnerku, dítko a dalo by se říci nezávislost s tím, že jsem si konenčně začal žít tak, jak jsem uznal za vhodné já a ne někdo. Dost už jsem si prošel, ale když jsem si tady načetl několik stovek příspěvků, které mne nakonec přesvědčily k registraci zde, tak jsem zjistil, že jsou lidé s daleko větším odhodláním a bojem než já s nějakým Neurolem - je to nepříjemné, ale já s tím chci zatočit, to znamená - nevrátit se k tomu, jsem opravdu odhodlán, ale tady jsou lidé, kteří mají daleko větší problém, kdy se musí postavit démonu alkoholu, proti tomu vnímám svůj problém, jako "triviální" poněvadž já se potřebuji dát dohromady po psychické stránce, zbavit se té sr*čky (Neurol) a dostat se do rovnováhy, tedy myslím, že nebudu bojovat s dalšími vedlejšími účinky, proto musím složit velký respekt před lidmi, kteří abstinují a dostali se z toho. Jsme na jedné lodi, ale alkohol já vnímám, jako daleko horší právě díky následnému "bažení". Ale třeba si jen namlouvám, že mi Neurol nebude chybět, nevím, možná to bude jinak, věřím, že se mi podaří to zvládnout. Tak teď ještě promyslet, jestli se mi vyplatí zariskovat kolem toho ŘP, je to pro mne hodně důležité, ale zase to nechci jen tak vzdát. Musím si to srovnat, je mi 35 a mám toho ještě snad ( ) dost před sebou.
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
#35266
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Davide, nejsem odborník na Neurol, na vodku jo. Ale mám kamarádku,která kvůli rodinným vážným problémům končila na 5ti tbl 0,5 neurolu denně. Musela odvykat pomalu po čtvrtce tabletky týdně!! pod dohledem doktora,měla na to i neschopenku. Trvalo to dlouho,tak půl roku ale je OK.Ono to pak šlo i rychleji. Jako si celkem nedokážu představit absťák na Neurol nebo Lexaurin,ale asi to bude horší,než ty moje na vodku. Bylo to hnusný,ale trvalo to pár dní a chřipka je kolikrát horší. Ale já nepila litry denně,tak max sedmičku vodky. Najdi odbornou pomoc,opravdu, ambulantní a anonymní třeba placenou a uvidíš,když to nepomůže,tak ta léčebna. Ale když to ukopla kámoška,která velmi rychle přišla o práci,o oba rodiče (o tatínka s rakovinou se starala právě s těma Neurolama) a když myslela, že už může pomalu vysazovat, našli její sestře nádor na mozku. Mno, prášky už nejí pokud vím je moc ráda,že se jich zbavila a život bere,jak je.Takže tak... vlastně nemáme až tak velký problémy,že?
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35267
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Jani, já Ti nevím, každý má asi problémy, někdo větší, jiný menší, stre je velká svině a proto jsou potřeba někdy zásahy lékaře, ale s mírou a ne že někdo bude zobat Neurol 8, 10, 12 let a podobně. Já to beru rovnou x krát po 1mg/denně, je to svinstvo, zatěžuje mě to, dost ovlivňuje a především mám hodně zvýšené jaterní testy ... je to bludný kruh. Každopádně, jak jsem psal, u mě to "po domácku" nejde. Ověřil jsem si to sám na sobě několikrát, proto je to "boj s větrnými mlýny" a s ohledem na dítko v domácnosti nechci být při odvykání nebezpečný sobě, ale ani okolí, proto léčba, proto detox. Nechci ani, aby mě mé dítko vidělo v nějakých abstinenčních příznacích. Můj otec byl alkoholik a moc dobře si pamatuji, jaký dělal bordel, když se opil, takhle to já nechci.
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
#35286
Re: První dny v léčebně Před 7 rok, 8 měsíce  
Davide, jak se dá zařídit z léčebny nové bydlení a práce? Bydlení samozřejmě většinou řeší převážně třeba partner venku, ale jedna holka mu s tím aktivně pomáhala - hledala inzeráty na internetu (ve vyšší fázi čas od času se může do "internetové kavárny" v areálu). Dokonce na propustce se byli na byt podívat (propustky víkendové nebo existenční, ale ke konci je povolena jednou týdně od rána do večera). No a práce - samozřejmě kdo ji neztratil tak když se dozvěděl termín ukončení, už byl v kontaktu se zaměstnavatelem, kdy přesně nastoupí zpět. Často fungovaly známosti. Vím o jedné holce, co šla hned do nové práce někde tam kde bydlela. Vyběhala si to na propustkách.
Každé se ptali, jak rizikové je její bydlení, zda je možnost jít jinam. Taky jak rizikový je případně partner - pokud byl závislý, tlačili na to ho opustit. Jedné ženské to vysloveně nutili, ale to jsme viděli všichni, že ten vztah není zdravý. Nutili ji volat na nějakou linku a zařídit si bydlení s dětma v azyláku. Sice pak dala reverz kvůli tomu tlaku, ale bylo na tom vidět, že kdyby člověk neměl kam jít, nasměrujou ho na nějakou organizaci a určitě budou před propuštěním chtít jistotu, že má kam jít, že má třeba aspoň azylák domluvený.
Holky, co řádně končily, většinou ještě ten den četly závěrečnou práci, kde bylo přesně: kde budou bydlet, s kým, kde budou pracovat, kde mají doléčování plus přesný termín první návštěvy, vyjmenované rizika a krize a přesný plán, na koho se obrátí, kdyby se dostaly do rizikové situace, nebo co přesně udělají, pokud si dají (např. říct to partnerovi, společně zavolat do léčebny a ihned se objednat na podpůrnou léčbu - byl tam jeden takový případ kdy se holka napila po dvou týdnech a vpodstatě ihned ji přijali zpět)
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter