Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Začal jsem abstinovat a mam deprese
#13057
Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj. Mam takovy specificky problem. Je mi 38let a zacal jsem svoji prvni abstinenci. Pil jsem pravidelne asi 5 let. Kazdy vecer hodne
chlastu, 1,5l vina nebo 250 tvrdyho. Nikdy pres den ani rano. Prestal jsem pred mesicem a od te doby mam deprese a strach, ze umiram a ze mam nador v hlave. Neustale na sobe
citim nejake fyzicke zmeny. Predevsim mne boli stale jedna pulka hlavy. Tento strach mi nedovoli v noci spat a ve dne fungovat. Jsou to normalni projevy?
Miloš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13060
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Deprese k začátkům abstinence patří.Nenamlouváš si ty bolesti?Umíš myslet na něco hezkého?Zkus to.Netrap se, zajdi pro klid k lékaři, budeš mít jasno.Jsi na tu abstinenci zoufale sám, nevíš, co, jak....zkus AA!!!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13061
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
To co popisuješ je dle mého soudu toto:

Panická porucha

Co to je?

Pro panickou poruchu jsou jasně typické záchvaty silné úzkosti – tzv. panické ataky nebo též paroxysmy, které zahrnují množství příznaků:
zrychlená srdeční činnost, bušení srdce (palpitace), potíže s dýcháním (zrychlený dech nebo pocit, že se člověk nemůže dodechnout), bolest nebo pálení na hrudníku, zažívací potíže, pocit na zvracení (nausea)
motání hlavy, potíže s viděním, závratě, třes, návaly studeného nebo horkého potu
strach o život, strach ze zešílení, z nějaké vážné nemoci (u někoho tento strach chybí)

Panická ataka přichází náhle, rychle se rozvíjí a po zhruba 15 minutách opadá. Je to stav pro postiženého mimořádně nepříjemný, prožívá masivní úzkost a vůlí proti tomu nedokáže nic udělat. Proto se součástí jeho reality stává i trvalý strach z další ataky.

Panická porucha patří mezi neurózy, resp. mezi úzkostné poruchy – nejde tedy o nemoc, nýbrž o narušenou funkci a týká se asi 4% lidí. Obvykle začíná v období dospívání až mladší dospělosti. Většina osob trpících panickými záchvaty má za sebou nejedno somatické (tělesné) vyšetření – nejčastěji EKG, měření krevního tlaku nebo i EEG – a patří k relativně častým klientům posádek sanitek. Minimálně při první atace je skutečně téměř nemožné přesvědčit se o tom, že se nic neděje, že jsou to "jenom nervy".


Agorafobie

Agorafobie patří k nejrozšířenějším fobiím a s panickou poruchou velmi úzce souvisí. Protože člověka trpícího panickou atakou sužuje obava z dalších atak, přemýšlí, jak by probíhaly v různých prostředích. A celkem logicky se obává, že ho panická úzkost přepadne v nevhodné situaci, kde se mu nedostane potřebné pomoci – o samotě, v obchodě plném lidí, na ulici nebo v autobuse. To jsou všechno situace, kterým se pak může vyhýbat, a ve vystupňované podobě agorafobik vůbec nevychází z bytu. To je pro něj samozřejmě výrazně omezující.


Příčiny panické poruchy

Jako u jiných neuróz i zde existuje určitá dispozice – zranitelnost nebo citlivost nervové soustavy, na niž nasedají životní zkušenosti a okolnosti. Pak stačí nějaká zátěžová situace a panická porucha se projeví v podobě první ataky. V podezření ze spuštění ataky je část mozku zvaná locus coeruleus.

Ataka se může spustit i z nedostatku kyslíku ve vzduchu (resp. z přebytku CO2) a z nadbytečného příjmu kofeinu. Z toho plyne, že černá káva ani vydýchaná místnost nejsou pro tyto neurotiky zrovna doporučeníhodné.


Léčba panické poruchy
volí se často kombinace antidepresiv a psychoterapie
z psychologických postupů se dobře uplatňuje kognitivně-behaviorální terapie, relaxace a u vnímavých jedinců i hypnóza
člověk, který prošel panickými atakami, by na sebe měl být, pokud jde o mentální zátěž, opatrnější i tehdy, pokud jeho potíže zcela ustoupily – mohou se totiž vracet

www.psychoweb.cz/psychologie/panicka-porucha---panicke-ataky---agorafobie/

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13084
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
chci zacit abstinovat ale asi na to budu sam hrozne se stydim manzelka uz mi neveri kde najdu pomoc jsem z ostravy
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13085
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Tomáši, v Ostravě výborně fungují AA, jsou tam lidi, kteří Ti jistě pomůžou, najdi si je na internetu, Anonymní Alkoholici,kdy, kde se scházejí....neváhej, zkus to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13104
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Tak panické ataky pomalu končí-díky bohu.
Jak to probíhalo u Vás? U mně je to pořád ještě docela peklo ten absťák.
Už to bude téměř dva měsíce, co abstinuji (v prvním měsíci jsem 2x bohužel porušil-recidiva se tomu říká?)

Nyní mám stále každý večer (i přes den) docela hnusné stavy. Třes, nervozita, nevolnost mám skoro celý den, nejím, hubnu, točí se hlava jak kdybych měl nízký tlak. A samozřejmě špatné spaní a spánek.

Je to normální?
Miloš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13105
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Miloši, zklidníš se, tělo vyžaduje alkohol, trpí, bylo zvyklé na chlast.Jsi na to sám, kdybys zašel na áčka, AA, našel bys zázemí, oporu, pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13106
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Já na to sám naštěstí nejsem, mám super manželku, která mně pomáhá den co den se držet. Hlavně aby ty stavy už skončily.

Jak dlouho to tak průměrně trvá? Ta nervozita, třes rukou, bolesti...
Miloš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13111
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
A co si zajít pro antidepresiva?Myslím, že v těch začátcích abstinence můžou významně pomoct.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13114
Re: Začal jsem abstinovat a mam deprese Před 11 rok, 1 měsíc  
Pomůžou, jestliže se na ně nenapije!!!!! To je pak urychlená cesta do pekel.Dnes už jsou nenávykové, pomáhají.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter