Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...216
Dolů
Téma: Chci se stát abstinentem
**
#14354
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Tak pořád dobrý:) Nepiju a neláká mě to. Na prvním místě vidím ty negativní dopady. Jak se máš?
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14387
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Tak mám za sebou krátkých, ale krásných 14 dní
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14388
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Gratuluji.A jak to máš, necítíš někdy nudu? Nebo třeba v pátek lítost nejít do hospody na pokec?
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14389
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Byla jsem u kamarádů na zahradě na grilování. Měli tam pivo a víno a nabízeli mi a pili. Já jsem řekla, že nechci, že teď nepiju, že si dávám detox... Tak pak už mi nenabízeli a já pila nealko a chuť jsem neměla. Hlavně s přibývajícím časem, když jsem viděla, že jsou docela opilí a já ne a vstanu druhý den s čistou hlavou. Do baru ale nechodím, pivo bych si nedala, ale vím, že bych tím prostředím měla chuť a nechci se tím rozptylovat. Nudu necítím, hodně pracuju, půjčila jsem si v knihovně dost knížek, uklízela jsem, trávila hodně času venku na různých místech, jak bylo hezky. Jen mě třeba napadlo, že jindy bych si dala pifko, když jsme třeba byli na pláži u vody u baru, ale dala jsem si nealko. Vždycky si představím, jak by mi to jeden alko drink zase rozjel a nechci si to pokazit. Mám už v sobě vytvořené zábrany, proč nepít. Občas dostanu chuť na alkohol jako třeba někdo na sladký, ale řeknu si ne a přejde to a nic se neděje. Nejsou to nutkání, není to bažení. Když mě to napadne, přehraju si v hlavě ty negativa pití, jako nekontrolovatelnost, nezodpovědnost, výčitky, kocoviny atd. a to ve mně funguje jako stopka. Hlavně to chci vydržet trvale a mrzela by mě ztráta těch dodržených dní a cítila bych velké selhání. A to nechci dopustit vůči sobě a vůči příteli. Naopak mě teď "baví" nepít a jet v tom stabilnějším módu. Nevím, zda se to časem zlepší nebo zhorší, ale jde to a to je důležitý. Jak se máš ty?
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14390
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Já sem přišel na to, že měsíc nepít neni zas tak velkej problém..Jenže pak člověku otrne, a hlavně začne zapomínat co bylo.To mě zatím vždycky zlomilo.Hlavně jsem se rozpil ted, ve čtvrtek, kdy 5.7. byl svátek, pak to v sobotu nezastavil a volal do práce že si beru týden dovolený.No a šéfovy se to nelíbylo ikdyž mi jí nakonec dal.Ještě jsem ztratil služební mobil..takže už se blížim k opravdovému průseru
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14395
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Petře, to si myslím také, že pro mě nebude těžké měsíc nepít. Nechci, aby to skončilo u měsíce, ale aby to bylo celoživotní. Ale nechci to počítat den po dni. Taky souhlasím s tím, že čím je to déle, přicházejí v hlavě ty myšlenky typu: Zvládám v pohodě nepít, mám to pod kontrolou, dám si jedno pivo jen tak... Ale vím, že u mé osoby jsou to opět jen alibi pro svědomí, proč se napít a pak bych si třeba řekla: Když jsem si dala jedno, zvládla bych i druhý... Takže prostě NE. Samozřejmě, že naštěstí ty morální kocoviny a pocity studu a viny pomalu mizí, na druhou stranu si je v těchto případech schválně přehraju v mysli a naopak myšlenky, proč si nedat drink zaženu. Než se to tak bude dít v hlavě automaticky, musím si to tam skládat takhle vědomě. Proč jsi se ve čtvrtek napil? Kvůli nudě, zábavě nebo tý chuti na alkohol? A to jsi pil celou dobu v kuse? Já to měla vždycky jako pitku na jeden večer a noc a druhý den kocovina a pak několik dní abstinence a takto dokola. Služební mobil může ztratit každý, to zase takový průser není. Spíš si neber kvůli alkoholu volno, to už je blbější. Držím palce, ať je lépe:) Napiš, jak je:) Mě prostě nejvíc nad vodou drží to, že nechci mít hnusný pocity v sobě, nechci, abych poškodila svůj vztah a potřebuju dobře fungovat v práci. Nechci sobě ani nikomu jinému lhát.
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14396
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Just.Na tvou otázku.Napil jsem se, protože jsem po 5 týdnech abstinece dostal myšlenky, že pořád jen pracuju, pak jsem bud doma a mimo rodiny se s nikym nestýkám, tak proč bych si jednou za čas nemohl zajít zakalit.přesně jak píšeš, napůl nuda, napůs mi schází společnost...Věděl jsem následky, bohužel se mi to v sobotu nepodařilo zastavit, napil jsem se tedy i v neděli a chytrák volal do práce o dovolenou.A i pitomci zřejmě dojde, když si někdo v neděli najednou potřebuje vzít dovolenou, že se něco asi děje..jinak od úterý nepiju, ale zase jsem si akorát vrátil ty hnusný stálý myšlenky na chlast, který odeznívaj třeba až po týdnu, no...Jinak se mi moc líbí tvůj přístup, držím ti palce, nevzdávej to, jsi dobrá
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14398
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
No, chápu tvoje důvody, proč jsi do toho zase skočil. Ale jak je vidět, stopka nefunguje a pořád platí, pokud to člověk pod kontrolou nemá, tak by neměl. Ale chápu tu nudy a potřebu veselí ve společnosti. Je potřeba si tam vložit něco jinýho. Ale něco, co mě opravdu bavit bude a naplní a přinese nějakou euforii. Spousta lidí si do svýho času dává aktivity, které dělají jen proto, aby něco dělali nebo proto, že to pak působí dobře na jejich okolí. Ve skutečnosti jim to ale žádné naplnění nepřináší. Proto já třeba nejsem schopná chodit do posilovny. Prostě mě to nebaví, bavit nikdy nebude a nebudu tam chodit proto, že se to má a že to dělají ostatní. Já si radši pro radost zatancuju nebo jdu na velkej výlet a mám z toho pak hezký pocity a dobrou náladu. Myslím, že u tebe i u mě je těžké nějaké takovéhle aktivity najít, protože jsme je asi před tím neměli pevně zakotvené ve svém životě a naopak jsme tam měly ty jednoduché zkratky, jak dosáhnout euforie na chvilku a bez zvláštní námahy, a to např. pomocí chlastu. Dneska je pátek a já bych moc ráda vyrazila za známými na drink do baru, ale prostě nemůžu a nepůjdu, protože bych to neukočírovala. Představím si následky a ta myšlenka odejde. Mimochodem taky dělám to, že si čtu tady příspěvky ostatních, z té knihovny jsem si půjčila i knížky o alkoholu a závislostech a všechno, co se mi hodí, si zapíšu k sobě a pak si to v případě potřeby připomenu. Někdo tady na fóru psal něco ve smyslu, že když na stolek stojí drink, je to, jak kdyby tam ležela droga ve stříkačce... Tak tuhle imaginaci používám docela často - ta jedna půlka, která mě láme a říká, dej si, je to dobrý orosený pifko a bude ti fajn je vzápětí hned vyčleněna z hlavy tím, že si místo orosenýho půllitru představím stříkačku s drogou a to, jak závislost dokáže člověka vláčet a udělat z něj tupou bezosobnostní loutku. Jinak v práci jsem si brala dovolenou (jednodenní) na kocoviny docela často, taky jsem byla strašně nenápadná:))) Tak se drž a přeju, ať se brzy zase ustálíš a nemáš moc velké chutě. Je to boj, ale zvládneme to:) Krásný víkend:)
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14399
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Tobě také krásný víkend a děkuju .-)
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14411
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj všem:) Jak se daří? Jen mě napadlo... Nevíte někdo, jak je to u alkoholu s tou dědičností? Našla jsem více informací, které se neshodují a čistě teoreticky by mě to zajímalo. V mé rodině pije můj otec cca 15 let (v hospodě např. 3x týdně, doma nikdy), moje babička z maminčiny stranu zemřela na rakovinu a cirhózu jater, pila denně pivo a můj pradědeček z otcovy strany byl těžký notorik. Já nepociťuji, že by to na mě mělo nějaký vliv, jen samozřejmě u toho otce mě to pití hodně mrzí, ale nežiji u rodičů, tak to nemám na očích. Ráda bych mu nějak pomohla, ale nevím jak. Hodně jsme to s mámou probíraly, ale nic jsme nevymyslely. A pak ještě jedna otázka... Pokud člověk před pitím alkoholu zažil nějakou jinou závislost (např. na cigaretách, drogách...), bude pak náchylnější i k závislosti na alkoholu? Jako, že mozek si pamatuje ten princip závislosti? Děkuji, jen přemýšlím:)
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...216
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter