Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Neúspěšný pokus o kontrolované pití
*
#18328
Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Dobrý den, v první řadě se omluvám za založení dalšího vlákna, ale nedokázal jsem se rozhodnou, na které zdejší navázat, abych někomu náhdou "nespamoval" v diskusi.
Chodím sem na www.alkoholik.cz od září 2013, po té, co mě opustila přítelkyně, když jsem jí v opilosti napadl. Tehdy jsem si uvědomil, že s mým pitím asi nebude všechno v pořádku, když několik let mám denně 2 až 3 piva a lahev vína. Rozhodl jsem se stát se "Kontrolovaným konzumentem". Začal jsem tím, že jsem - dle rady pana doktora Nešpory - zkusil 30 dní nepít. Pohoda, říkal sjem si... vydržel jsem 13 dní. O té doby se pokouším dostat pití pod kontrolu. Když vydržím 3, 4 dny nepít, atk si řeknu že už to mám pod kontroloua koupím si svojí dávku (2 piva a sedmička vína) a namlouvám si, že to je OK. Jenže pak vydržím den, zkracuje se to. A bohužel, když mám v sobě alkohol mění se mi radikálně osobnost, jsem agresivní .
Včera jsem si přiznal tvrdou pravdu, že kontolovaně pít nedokážu. Začal jsem abstinovat, rád bych trvale, ale k doktorovi nebo psychiatrovi chodit nechci. Vaše zkušensoti zde an fóru mi dodávají sílu, díky
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18329
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Ještě pár údajů - je mi 40 let, a piji pravidelně minimálně 15 let. Začalo to nenápadně, každý večer dvě pivka desítky. Pak po dvou letech jsem přesedlal na dvanáctky. Pak přidával tvrdý alkohol, denně 4 dvanáctky a 4 až 5 panáků. Po několika letech jsem si přiznal problém a přestal tvrdý alkohol pít úplně. Začal jsem zase jen cca 3 desítky večer, víc ne. Ale postupem jsem k nim přidal i lahev vína...a takhle jsem to jel tak 4, možná 5 let v kuse a namlouval si, že tím, že jsem dokázal přestat pít tvrdý alkohol, tak jsem si dokázal, že alkoholik nejsem
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18332
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Je úplně jedno, co piješ, vše je alkohol.Dobře víš, že za pár dní už budeš pít vše, hodně, nekontrolovaně.To , co chceš, je fuk, alkohol tě ovládá, proto řeš svou závislost s odborníkem, nebo na AA, sám to nezvládneš, už jsi to zkoušel, víš, že se to nezdařilo.A vůbec neoddaluj pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18335
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Tak tím, že jsem si přiznal, že nedokážu kontrolovaně pít a musím 100% abstinovat je doufám první krok. Když to nezvládnu sám, tak pomoc vyhledám. O AA jsem uvažoval, v našem městě snad i působí a schází se pravidelně, ale mám rozpaky je kontaktovat - co jsem četl tak hodně mluví o Bohu a tak a úplně nevím, co si o tom myslet, na modlení nejsem...
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18336
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Ano, přiznal jsi si to, což je jen dobře.A je pravda, že slovo Bůh v AA je často vyslovován, ale-tak jak ho cítíme my sami, může se nahradit andělíčkem strážníčkem, přírodou...doporučuje se věřit v něco, je silnější než já,určitě se víra v Boha nevnucuje.Však je zkus, neděj úsudek hned, všimni si lidí , že dokáží být střízliví, několik let, žijí hezky...je to pro každého motivace, ukázka, že to jde.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18337
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Popřemýšlím o tom... al epřijde mi hloupé jen tak přijít mezi cizí lidi
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18340
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Pavle Předsudky spláchni,neřeš Boha,řeš pomoc kterou potřebuješ.Najdi si AA co nejblíž (máš u každých skupin AA kontakt na některého z členů z příslušné skupiny).Zavojej na ten příslušný kontakt té skupiny,která je nejblíž a domluv si s ním schůzku.Tím budeš vědět že tam máš jít,že tě tam někdo bude čekat,že tě uvede a ujme,tak aby ses před ostatními necítil tak blbě a zbavil se strachu.Každý z nás tam zavítal zcela poprvé a navíc všechno je jednou poprvé.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18341
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
použít můžeš horní lištu těchto stránek.Najeď na LÉČBA a pod ní na ANONYMNÍ ALKOHOLIKY MÁŠ TAM SKUPINY I KONTAKTY U KAŽDÉ.A předevší neposlouchej svoji hlavu-bude ti chtít nakecat spoustu nesmyslů a stavět překážky všude-hlavně tam,kde je pomoc.To se bude bránit jenom tvá pýcha a ego.Ty tě chtějí přesvědčit o tom,že to zvládneš.Právě tato oblast každého alkoholika je pitím zasažena nejvíce.Na předsudky se vykašli trpěli jsme jimi všichni.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18342
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Děkuji za podporu, zvážím to. A co se tam na setkáních dělá? Abych tam ještě nepotkal někoho známého, třeba z práce - to by byl trapas
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18343
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
To by nebyl trapas,bylo by to fajn.Měl by jsi v práci aspon´někoho,kdo si přiznal stejný problém a chce to změnit.Chodí tam lidé,kteří mají stejný problém.Sedneš na prdel a můžeš promluvit jestli budeš chtít,mít tu potřebu,nebo jen poslouchat.Napřed se čte o čem AA je,potom se čte nějaké téma,můžeš hovořit k němu,pokud tě to osloví,nebo o sobě,pokud budeš chtít.Máš možnost si spoustu věcí ověřit jinak,než vlastním propitím nebo upitím,máš možnost si hodně věcí,na které bys sám nepřišel uvědomit,přiznat.Máš možnost UPEVŃOVAT SVOJE ROZHODNUTÍ NEPÍT A STAVĚT NA NĚM SÁM SEBE,OVŠEM UŽ JINAK
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter