Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Horké počasí mě nutí začít zase pít
#36442
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Karel Václavek napsal:
...Pro pokusy o kontrolované pití si alkomozek vždycky najde nějaký důvod.

...Ešte, že dnes, v TU a TERAZ, spoľahlivo vieš v koho hlave ten "fejkový" mozog sídli aj žije.
(Na reklamáciu je už príliš neskoro/pozdě, ale behaviorálna prevýchova ešte možná je!)

"Vymeň stereotyp alkoholika za stereotyp triezvejúceho!"
(Stereotypy nakúpiš v každej krčme ale aj na PAL!... alebo aj TU!!!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36443
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Včelař napsal:
Karle ještě jsi si v hlavě nepřehodil slovíčko NECHCI za NEMŮŽEŠ. Pak ta základní věta zní. Alkohol nepiju, protože ho NECHCI pít. A je třebe získat sám v sobě přesvědčení o pravdivosti toho. Pak to jde líp.

Ano, snažím se používat NECHCI. Sice alkoholická část mozku říká CHCI, ale snažím se ji ignorovat. Já sám z mojí vůle opravdu NECHCI.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36444
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Ja si to v hlave snažím urovnať asi takto. Najprv bolo Nesmiem piť. Potom bolo Nechcem piť. A nakoniec som došiel k tomu, že pre mňa je najúčinnejšie povedať si čo chcem a nie čo nechcem. Takže teraz Chcem abstinovať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36445
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Jo, Krtku, tak nějak to bude. Počkat až se život malinko urovná a pročistí jak tělo, tak hlava. Po nějaké době zjištění, že život je mnohem lepší a lehčí bez chlastu pak chtít žít tím lepším životem - chtít abstinovat. Též si vždycky řeknu. Chceš být zas tam, kde jsi byl? A musel bych být skutečný blázen, abych chtěl zpátky do močálu.
Chce to vydržet nějakou tu dobu. U každého asi bude trvat různě dlouho, to podle toho kolik toho za své alko kariéry dokázal pohnojit. U mě to trvalo půl roku. A myslím, že je to taková optimální doba na které už lze stavět. Na měsíci asi ne. To je příliš krátké a myslím, že nepít měsíc dokáže s větším, či menším sebezapřením každý z nás.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36446
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Krtek napsal:
Ja si to v hlave snažím urovnať asi takto. Najprv bolo Nesmiem piť. Potom bolo Nechcem piť. A nakoniec som došiel k tomu, že pre mňa je najúčinnejšie povedať si čo chcem a nie čo nechcem. Takže teraz Chcem abstinovať.

Krtko,

"slušná postupka a pritom, (naj)väčší berie!"


Dnes môžem už pokojne deklarovať: "triezviem!"
(Čo je podľa mňa vyšší stupeň rozvoja abstinencie.)

(Najvyšším bude: (asi) "umieram triezvy!")
(Ľudia, nebuďte ma!) Vyspím sa z toho??!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36464
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Krtek napsal:
A nakoniec som došiel k tomu, že pre mňa je najúčinnejšie povedať si čo chcem a nie čo nechcem. Takže teraz Chcem abstinovať.

Abstinovat tady chceme všichni, ale někdy je to silnější, než to, co chceme.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36467
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Tak isto, ako tu všetci nechceme piť. Len niekedy je to silnejšie, ako to, že nechceme.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36468
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Pravdou je, že abstinovat jde jen a pouze pokud to sami chceme. Horší je vyvarovat se situacím, kdy není v zádech opora někoho blízkého. Píšu to ze své zkušenosti, kdy chci, ale pak najednou po čase se to v hlavě přesmekne „ stejně tě doma nikdo krom kočky nečeká, nikoho nezajímáš, vždyť pijí všichni koho znáš, proč by jsi si nedal, to zvládneš “ celkem rozumím i tomu, kdy v léčebnách kladou obrovský důraz na doléčování. V okamžiku, kdy jsem doléčování začal obcházet, již jsem si připravil půdu k recidivě. Problém napříč ČR je také v dostupnosti doléčování, jsou místa, kde je to snadné a opak. Celkem mě to dnes mrzí, že jsem si recidivou nenávratně vzal možnost týdenních pobytů v léčebně. Po rozhovoru s oddělením, by to možné bylo, ale jen po opakovaném léčení, teď už.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36517
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Ladislav napsal:
V okamžiku, kdy jsem doléčování začal obcházet, již jsem si připravil půdu k recidivě. Problém napříč ČR je také v dostupnosti doléčování, jsou místa, kde je to snadné a opak. Celkem mě to dnes mrzí, že jsem si recidivou nenávratně vzal možnost týdenních pobytů v léčebně. Po rozhovoru s oddělením, by to možné bylo, ale jen po opakovaném léčení, teď už.

Je důležité nepodceňovat nepřítele. Alkohol dokáže geniálně ovlánout mozek a když už si myslíme, že jsme z toho venku, spadnem do toho, ani nevíme jak.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55941
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 4 rok, 10 měsíce  
Jo, to rozpálené peklo člověka přímo nabádá dát si pár piv. Nepiju od silvestra, ale teď v tom šíleném horku mam chuť dát si pár piv, abych utlumil svoje vnímání a netrpěl tolik tím žárem. Alkohol v tomto období u mě fungoval jako anestetikum, znecitlivěl jsem se proti tomu příšernému horku.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter