Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...18192021222324...33
Dolů
Téma: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence
#43661
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Od 14.7. 2016 stale dobre.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43663
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Od 15.2.2016.
Po asi tisícovce pokusů a rozhodnutí a přísah, jsem to celé změnil díky rozhodnutí přejít pravidelně na Antabus. Po asi 4 měsících pravidelného, rituálního braní Antabusu se v mozku se dříve neuvěřitelné stalo skutkem a ta střízlivost se zabydlela a pořád to jde docela snadno.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43664
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Ahoj Sochaři
Snad mi to už taky půjde "snadno". Ten antabus ještě bereš?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43666
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Dosti vážně uvažuji o tom, že dám antabusu ještě jednu šanci. Jenže víte co – mně ten rituál přijde jaksi ponižující – nedokážu vysvětlit, proč přesně.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43667
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Kleris napsal:
Dosti vážně uvažuji o tom, že dám antabusu ještě jednu šanci. Jenže víte co(?) – mně ten rituál přijde jaksi ponižující – nedokážu vysvětlit, proč přesně.
..."dá aj "antabus" príležitosť Tebe - Kleris?"

Radšej tabletku ako konať v bezpečnom a chránenom prostredí?

(Pochopiť → prijať a aj uskutočňovať v živote sú rôzne stupne → schody do triezvosti.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43668
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Krásný večer všem online přátelům,

omlouvám se, že jsem se na nějakou dobou vzdálil a nepsal jsem...

K alkoholu...bohužel jsem si zažil pár navratů a opět jsem si zas a znovu uvědomil, že není nic mezi pitím a nepitím, pokud to člověk nemá pod kontrolou. Taky jsem si i daleko víc uvědomil, kudy vedly moje první kroku k pití a jak je těžký je nepít v rodině, kde jsou hranice tolerance posunutý.

Před dvěma týdny mi zemřela maminka na cirhózu jater a do teď se z té bolesti nemůžu vzpamatovat...to prázdné místo v srdci po té ráně zůstane do konce života.
Nebyla to alkoholička, že by se opíjela do němoty. Vlastně jsem jí nikdy opilou ani neviděl. Udržovala si hladinku a brala do toho nejrůznější prášky na bolest, tlak apod., což se stalo osudným pro její mladý život.

Na pohřební hostině jsem se naposledy napil...opil. Zavřel jsem dveře za svým alkoholismem a přestal krmit černého draka.

Mám roční dceru, maminky vnučku, kterou si babička už neužije, na kterou se tak těšila, se kterou si alespoň ten první rok mohla hrát a radovat se z ní...je to tak smutný, i teď brečím, když to píšu, jak to bolí.

Už nejen kvůli sobě, ale i pro ní to dělám, protože nechci, aby jednou zažívala to samé, aby věděla, že není v pořádku pít, když to doma neuvidí.

Je potřeba, abychom my, kteří nepijeme, jsme podporovali abstinenci a říkali druhým, jaký zlo to je, protože, kdo jiný ví o tom víc, než my, kteří jsme si tím prošli. A my můžeme změnit hodně svým vlastním přičiněním.

Držte se lidi a podporujte abstinenci kolem sebe, má to smysl.
Kdybych kdysi věděl, jak vypadá konec, nikdy bych nedovolil začátek.

Hezký večer všem, Drobeček
Drobeček
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43669
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Ahoj. Já od 24.11.2016 a taky bez kapky. V pátek to byly 4 měsíce.. Sama nevím, jak je to možné. 8 let jsem pila denně. Max.pár strizlivych dnu jednou ta čas. A najednou to jde...snad to pujde i dál. Jsem peněžitá, ale už mnohem klidnější. Blbý je, že se otvírají staré rány, které byly na počátku toho nezrizeneho chlastani, ale už je to prostě minulost...
Držím palce všem, držte se, venku je hezky, vidíte to taky? Najednou to vidět jde.... Jako kdyby člověk vylezl z podzemí. Ten chlast je fakt svinstvo....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43670
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Ahoj. Od 8.1.2016 čistej a spokojeně klidnej.

Už se člověku skoro ani nechce vzpomínat a stále se utvrzovat, že ta noční můra nebyl sen, ale skutečnost. Přeji všem spoustu čistých dní.

Včelař - po zimě zase spolu s holkama chundelatýma.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43673
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Ahoj, Šantalko, ne, ten Antabus jsem pravidelně bral 4 první měsíce, možná o kousek dýl. Není to žádné pravidlo, mě to ale postačilo k tomu, že jsem se po dekádách pití vlastně poprvé octl v střízlivém světě. A líbí se mi to. A někde jsem to už psal, krátce předtím umřeli rodiče, oba krátce po sobě, oba byli na alkoholu závislí.
Kleris, mě ten rituál braní Antabusu, přišel naopak velmi povznášející. Ulevilo se mi, že jsem vzdal tu předešlou snahu-dokázat to úplně sám. To byla pro mne slepá cesta. A jak ti psal Ja-pomohla mi disciplína, řád.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43674
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 7 rok  
Na antabusu mi nepřišlo nic zvláštního. Snad jen špatně rozpustná tableta s nic/moc chutí a zbytky skřípající mezi zuby jako křída.
Bral jsem to 11 měsíců. První měsíc jednou týdně, další měsíce jednou za 14 dní. (Týden vydržet bez chlastu pro mě nebyl nikdy problém.)
Část jsem bral sám doma. Bez asistence.
Teď nepiju 5 měsíců, stále beru abstinenci pouze na dobu blíže neurčitou. (bez berliček) - Žádná křeč.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...18192021222324...33
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter