Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2627282930313233
Dolů
Téma: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence
#46048
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 5 měsíce  
Dobré ránko
Sen č. 1: jsem v kuchyni a slyším z obýváku, jak manžel telefonuje s kamarádem, trochu rozčilený - zjišťuje, jak jsem se chovala na jakési akci, kde on nebyl. Mám strach a vzpomínám, ovšem zbytečně,mám okno, NIC SI NEPAMATUJU! Za chvíli volá dalšímu a to už na něj řve, co bylo...se mnou jako, že Probudila jsem se se sevřeným srdcem, špatným svědomím Apak?? Úúúúleva
Sen č. 2: jedu na kole na výlet a jedu kolem tátovýho baráku. Zjistím, že se na zahradě něco koná, jsou tam všichni známí a rodina. Zaparkuju kolo a valím rovnou do garáže k sudu a točím si pivko. Seám si k největším vyvrhelům a děsně jim slibuju hulení, který po zybtek snu sháním. A seženu. Tfuj no
Probudím se a ?? Úúúúleva
Tajže hezký den všem a normální sny Je to hezký pocit mít čistý svědomí a čistou hlavu.
Dnes kadeřnice, těším se
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46053
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 5 měsíce  
Šantal,

vyskúšaj si lucídne (vedome riadené) snívanie, tzn., že:
- aj keď sa Ti začnú snívať "f-tákoviny" dokážeš ich "usmerniť" a dosnívať tak, ako chceš Ty sama...

(Literatúry o tomto fenoméne je fúra/hafo.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46181
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 5 měsíce  
Dnes mi ubehlo prene 365 odkedy som sa naposledy napil alkoholu. Pisem to do tohto vlakna, lebo ma tych 365 dni priamo v nazve, aj ked nie som uplne tematicky, lebo este nemam za sebou cely 2017, ale verim, ze aj to bude

Keby som to mal nejak zhodnotit, tak prvy tyzden-dva boli tazke, najma teda "co s vecerom", ale podarilo sa mi tam zaradit nejake aktivity a potom uz bolo vsetko v poriadku. Nastastie som sa nestihol prechlastat do stadia, ze by som mal zle fyzicke abstaky, ale napriek tomu som si aspon pol roka hovoril, ze "od dnes uz nepijem", az sa mi to nakoniec podarilo dodrzat. Klucove je nevzdavat sa, stale to skusat, analyzovat zlyhania a vyvarovat sa krizovych situacii.

Rok triezvosti sa neda hodnotit inak ako pozitivne. Az odoznie pociatocna euforia, zivot zase zacne stat za pendrek, ale uz su to ine, prekonatelnem problemy. Nie su to problemy, ktore by vyrabaly nove problemy a tie stare zhorsovali, co popijanie rozhodne robilo. Ked som chlastal, do riesenia veci sa mi nechcelo, iba som si ich hromadil a gulal pred sebou ako hovnival, to dnes neexistuje.
Dalsia paradna vec je moznost si naplanovat aktivity a potom ich aj naozaj spravit. Toto je vec, ktora ma na piti asi najviac rozculovala, to ranne rusenie planov kvoli opici. Nenavidel som to.

Kazdopadne mam zo seba radost a som na to hrdy. Paci sa mi byt v spolocnosti ten, co nepije - ten pocit, ze ja ako jediny (alebo jeden z mala) robi spravne rozhodnutie a nenalieva sa karcinogenom Myslim, ze toto mi dost pomaha, ze nemusim bojovat s tuzbou sa napit, ale som hrdy na to, ze robim nieco dobre a chcem v tom pokracovat. Samozrejme, ze normalni ludia to robia uplne intuitivne, preto sa tym ani velmi nechvalim, ani to nevyhadzujem ludom na oci (mnoho mojich znamych asi ani nevie, ze uz vobec nepijem), ale proste ma to hreje pri srdiecku

Zaverom tohto kilometroveho prispevku by som sa este chcel podakovat vsetkym tuna na fore, aj tym, co tu uz nechodia, aj tym, co maju ban. Aj vdaka tejto stranke som zistil, kam az to popijanie pre srandu moze zajst a uvedomil som si rozsah svojho problemu. Mnohe pribehy su tu insparativne a da sa tu najst roztrusenych vela dobrych rad.

Tym, co abstinuju uz dlhsie, posielam poplacanie po ramene : Dobra praca!
Tym, co su na zaciatku, drzim silno palce a dufam, ze sa vam podari spravit dobre rozhonutie a vytrvat. Hlavne nehadzat flintu do zita!
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46183
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 5 měsíce  
Double D napsal:
Dnes mi ubehlo prene 365 odkedy som sa naposledy napil alkoholu.

"Tým, čo abstinujú už dlhšie, posielam poplácanie po rameni : Dobrá práca!
Tým, čo sú na začiatku, držím silno palce a dúfam, že sa vám podarí spraviť dobré rozhodnutie a vytrvať. Hlavne nehádzať flintu do žita!"

"Gratulujem! Si IT~pašák!... alebo "pašík"?!?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46184
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 5 měsíce  
Pasik budem, az priberiem takych 20-30kg
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46185
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 5 měsíce  
Double D napsal:
Pasik budem, az priberiem takych 20-30kg
...nuž, ja aj Ja som asi/(÷) cent.

Kulminujem... (aj oscilujem) okolo (do→)centúry.
Raz z jednej a neskôr aj z druhej strany ~ , tak striedavo, oblačno...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46285
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 4 měsíce  
Ahoj, tak se přidávám k DoubleD, dneska mám za sebou rok abstinence, necítím se nijak slavnostně, ale precejen to pro mě hodně znamená... Kupodivu mi nejvíc pomohlo to, že sem napsala sem... Protože jinak o mém alkoholismu nevi nikdo, tak ten okamzik, že se to dostalo ze mě, mi hodně pomohl... Vloni v listopadu jsem napsala a od té doby jsem čistá...
A kam se to za ten rok posunulo? Určitě to není jen parádní, jsou i dny, které jsou na ho...., ale jaksi se to lépe zvládá. A kdoví, jak bych to zvladala s chlastem, určitě hůř....
Za rok jsem dala dokupy barák, postupně zlikvidovala bordel, chystám rekonstrukci kuchyně, jednak jsem si polepšila finančně (hrůza, kolik peněz clovek dokáže propít), dvojak mám víc energie. Je zajímavé, o kolik věcí člověka chlast ochudí, o energii, o čas, o prostředky....
Chuť ma chlast nemám, lidi i rodina si zvykli, ze nepiju, cítím se líp a tak začínám druhý rok a doufám, že to půjde i dál dobře....
A držím palce i ostatním, bojujte, byla jsem na to dost blbě, chlastala jsem posledních osm let až dva litry vína denně, byl to hnus, ale stoupla jsem to.....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46286
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 4 měsíce  
Allie,

"prajem Ti mnoho elánu a sily do ďalších dní triezvenia!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46287
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 4 měsíce  
Hezký večer všem.
Allie: upřímně gratuluji
Já to totálně projela
Opět ten pocit, že to mám pod kontrolou...a najednou z toho byl týden, než se mi to podařilo utnout.
Proč pořát nemůžu dostat do té své hlavy...že nemám nárok ani na 1 decku???
Stydím se sama před sebou a vlastně i před vámi...
No nic...hlavně to nevzdat.
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46288
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 4 měsíce  
Allie napsal: byla jsem na to dost blbě, chlastala jsem posledních osm let až dva litry vína denně,

Na dvou litrech vina denne jsi slapla na brzdu a vydrzela jsi rok? Veliky respekt! Jsi dobra, jsi hodne moc dobra! Moc a moc gratuluju a drzim palce at to skore jeste poradne navysis .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2627282930313233
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter