Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho?
*
#46112
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahojte, to je fakt složité, vyvolává to ve mě pořád spoustu otázek. Mé zamyšlení:
1. závislost- kolik je kuřáků silných, kteří se opakovaně pokouší přestat, ví že to hrozně škodí, stejně selžou. A všichni radí- no tak prostě nekuř, sekni s tím a hotovo. jojo super.
2. kuřáky odstavila vláda jako póvl, který škodí společnosti, ale že je v televizi každých deset minut reklama na chlast, jak je to úžasné se po práci nakopnout a jak je to pivo úžasně hořké a správní chlapi ho pijou odjakživa, tak to je v pořádku.
Že je chlast na každém kroku i na benzině, to už tady někdo kdysi rozebíral.
3. Pijou všichni a furt, někdo víc a někdo míň. Nevím např. Maris, když se někdo opije jednou za půl roku, tak to je alkoholik? Tak v tom případě je 99,99% populace těžkých alkoholiků.
4. Chlastají i primitivní africké kmeny( ti podle mě civilizační stres nemají), dokonce i některá zvířata se rády něčím sjíždějí- zkvašeným ovocem, koaly blahovičníkem atd. Proč to dělají? Proč ten chlast teda pijeme, když jenom škodí a nic víc?
---- Je toho mnohem víc....
---- Je to opojení, v mozku se spustí pocit uspokojení a uvolnění, dobrá nálada...
Kdyby to tak nebylo a jenom to devastovalo osobnost a játra, tak by to nikdy nedělal.
--- Za mě teda všeho moc škodí, a to je všechno, i čokoláda je super, ale když budeš jíst 5 celých čokolád denně, jak asi dopadneš že?
Takže zase je to jenom o tom, že" všechno s Mírou!". Asi tak to vidím já. A my co jsme tady, tak to s mírou rozhodně neumíme.
Je třeba to uspokojení hledat i jinde než v tom pití.
Můj názor- Já- klidně mě kamenujte, jsem tady inkogynto:-)))
P.S. A rozhodně nemám nic v sobě, dnes 14 dní, nebo vlastně šest:-(
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46114
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Skúsim ešte raz.
Agi, ak si v strese, naštvaná na niekoho alebo na niečo, tak hľadáš úľavu od toho. A každý z nás má v hlave zafixované, že najrýchlejšia a najdostúpnejšia medicína na to je alkohol. Je pravda, že ta zlosť na niekoho resp. na niečo by prešla aj tak, ale možno po pár dňoch alebo by sa z toho stačilo len vyspať. Ale kto by čakal tak dlho, že? To radšej do seba niečo hodíš a fuck-off celý svet. Iná vec je, keď sa človek s tou trvalou abstinenciou vnútorne nezmierí, že alkohol už nie je pre neho. A skúša po určitom čase či by sa to predsa len nedalo s tým pivečkom, vínkom žiť. Veď ten Včelárom spomínaný fuck -off efekt je tak skvelý. To je situácia, keď človek nechce skutočne piť, uvedomuje si dôsledky, ale na druhej strane kdesi v kútiku duše dúfa, že na tom nie je až tak zle a občas by bolo fajn si dať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46115
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Drahoslava,
pij s "mírou" a s "boháčem"...
...ale já jsem Míra Boháč!!!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46117
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Drahoslava, ja som mal posledné roky také pitie. Vždy po pár mesiacoch. A som alkoholik. Myslím, že každý, kto ochutnal alkohol, sa raz za čas opil. To sa stane. Ale napríklad u mňa ak zoberiem po pár mesiacoch pohárik do úst, je istota, že nezostane pri jednom. Proste nemám klapku. Dva roky som teraz triezvy. Môžeš kľudne staviť vo Fortune majetok na to, že ak by som si teraz dal poldeci, skončím na mraky, ožratý jak sviňa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46118
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
To bolo k bodu 3.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46119
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Ne ne, ty jsi Tazmánský čert, tebe už znám:-))) A já už nepiju ani s Pepou ani s Mírou:-) A doufám, že mi to vydrží.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46120
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
A len tak pre zaujímavosť Drahoslava. Nie je pravda, že alkohol len škodí. Má dokonca 17 pozitívnych účinkov na organizmus. Len napríklad u mňa už tie negatívne účinky prevyšujú ďaleko tie pozitívne.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46121
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
No já taky na to požbrndávání nejsem, když už piju, tak se chci opít. Pro ten stav. Nějaké to nalhávání si, že jedna dvě sklenky je pasé, potvrdilo se to opět před cca měsícem na oslavě dceřiných narozenin. Jediná změna proběhla, že jsem nic nepila dokud nepřišli hosté, ale pak jsem táhla s tchýní až do rána.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46122
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Drahoslava napsal:
Ne ne, ty jsi Tazmánský čert, tebe už znám:-))) A já už nepiju ani s Pepou ani s Mírou:-) A doufám, že mi to vydrží.
...na VŠ som popíjal s M.B. z ČB, tak preto taká reminiscencia/spomienka.
(...ten mal výdrž!... asi mal v pätách diery (?)...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46123
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 5 měsíce  
Máš dobru tchýni.
Vždy som začal piť pre ten pocit. Ale ten bol len na začiatku. A potom už nebol pocit žiadny. Len som do seba lial, kým som vládal alebo kým som mal peniaze alebo kým ma nevyhodili. To už som nemal žiadnu klapku, žiadnu kontrolu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter