Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: První týden
#49163
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
"...někde se píše, že Birel se nedoporučuje, že "nastartuje", ale mně spíš uspokojí ... "

V čom uspokojí?
Nie je to o pocite ľútosti, že nemôžeš originál pivo? A tým Birellom trochu oblbneš mozog, uspokojíš sa, že však aj Birell lepší ako nič? Však fľaša pivová, chuť piva je tam tiež....Ako dlho myslíš, že sa mozog nechá oblbovať?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49164
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
K tomu len jeden postreh od psychologičky z dnešnej mojej skupinky. "Človek, ktorý chce skutočne, dlhodobo abstinovať, nehľadá nejaké nealkoholické náhrady za alkohol.(nealkopivo a pod.)"
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 12/06/2018 01:00 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49165
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
Krtek napsal:
K tomu len jeden postreh od psychologičky z dnešnej mojej skupinky. "Človek, ktorý chce skutočne, dlhodobo abstinovať, nehľadá nejaké nealkoholické náhrady za alkohol.(nealkopivo a pod.)"

Včera jsem si šla do garáže pro minerálky a stály tam flašky nealko šampusu. Vůbec jsem na něj neměla chuť a vzpomněla jsem si jak jsem ho kupovala na vánoce a jak jsem se pak rozpila dalším, tentokrát již alko šampusem... Dnes bych si ani v hospodě neobjednala nealko pivo....
Alkohol doma stále u nás je, ten asi vylít nemůžu, ale už umím i s ním pod jednou střechou být (ano, vím, není to optimální). Ale ty flašky s tím nealko šampusem dnes pošlu dál.
Budu mít za chvilku za sebou půl roku. Byl to z jedné strany těžký půlrok, ale stál za to. Nelituju
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49166
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
No, Krtku, tvé příspěvky jsou vždy hodně údernické.. já si myslím, že je pořád lepší občas Birell nebo nealko šampus než rovnou pivo a víno... navíc jsem dokázala přestat pít ze dne na den a když prostě přijde chuť,tak si toho Birella dám. Neznamená, že když to pro někoho byla cesta zpět k alkoholu, že to tak musí být u každého... Možná by neškodilo trochu empatie...
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49167
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
Krtek napsal:
"...někde se píše, že Birel se nedoporučuje, že "nastartuje", ale mně spíš uspokojí ... "

V čom uspokojí?
Nie je to o pocite ľútosti, že nemôžeš originál pivo? A tým "Birellom trochu oblbneš mozog, uspokojíš sa, že však aj Birell lepší ako nič? Však fľaša pivová, chuť piva je tam tiež....Ako dlho myslíš, že sa mozog nechá oblbovať?"

Krtko,

neohlupuj mozog "Birell-mi"; daj si rovno "lomcováka","šimpanzské" alebo "bahno so zásmažkou!" ... "a - "buď fit!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49168
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
JA, ja si nič teraz nedávam ani nedám. To, čo som písal je len moja skúsenosť, aj skúsenosť iných. Viem ako som rozmýšľal a zdôvodňoval si to nealkopivo. Ja som kedysi šiel na to nealko. Nemali. Tak reku, keď už som tam, nech tam nie som zbytočne, dám si 10°. A už to šlo.
Lucka. Možno sú moje príspevky údernícke. A aj väčšinou budú. Iný už nebudem. Mám toho s alkoholom odžité dosť. Viem ako rozmýšľa alkoholik, ako si dokáže všetko zdôvodniť. Píšem zo skúsenosti vlastnej aj mnohých iných. Počul som za tie roky mnoho príbehov.
Ja netvrdím, že každý alkoholik, ktorí pije Birella alebo nealkopivo, automaticky sa vráti k alkoholu.
Ale nie je lepšie minimalizovať riziká, aj na základe skúsenosti mnohých, ktorí to skúšali? Pretože o tom je úspešné, dlhodobé abstinovanie. O sebadisciplíne. Robiť to čo mám, nehľadať bočné cestičky. Pil som v krčme. Tak tam už nechodím. Jednoducho som týmto minimalizoval riziko recidívy. Ak si idem posedieť, tak nie do krčmy, ale do normálnej reštaurácie. A už vopred som v hlave nastavený tak, že nevypijem alkohol. Viem čo budem piť vopred. Kávu majú všade, kolu tiež. Nemusím prezerať nápojový lístok. A samozrejme som tie návštevy obmedzil na minimálnu mieru. Tým netvrdím, že sa nemôže stať, že niekedy v budúcnosti nezlyhám.
A k tej empatii len toľko. Som rád, že sa Ti darí. Tak ako iným. Teší ma to. Ale viem, čoho je alkohol schopný. A trochu sa snažím prinútiť ľudí nad sebou a nad svojím konaním aj rozmýšľať. Závislosť nie je žiadna sranda. Keby bolo jednoduché prestať piť, úspešnosť napríklad liečební by bola možno 100%. Ale v skutočnosti je to len pár percent DLHODOBO abstinujúcich proti počtu liečených.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49169
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
Maťo Krtkovie,

rozumiem Ti - aj tomu, čo píšeš, pretože som len "korheľ/spitina" v remisii. Napíšeš TO aj za mňa... (...šetríš mi bunky sivej kôry mozgu - "vďaka!")
Všetci sme na jednej vlne - iba niektorí to ešte nevedia (ani nevidia)...

Ja (po)užívam viac sarkazmu a irónie.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49170
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
Renča. Pre mňa je suchá domácnosť úžasná výhoda. Nemusím riešiť nejakú krízovú situáciu doma, ktorá mi automaticky vyvolá craving, napitím sa. Pretože nie je čo vypiť. Ale chápem, že nie vždy je to možné. Je ťažké prinútiť rodinu, aby sa nám prispôsobila. Taký partner, ktorý by súhlasil so suchou domácnosťou, je doslova dar boží, ale je ich ako šafranu. Ale dá sa s tým naučiť žiť a alkohol ignorovať. A na prípadný craving je dobré mať pripravenú vopred nejakú stratégiu, ktorá zaberie. Odviesť niečim pozornosť od alkoholu.
Napríklad ja sa niekedy nevyhnem nastupovať na autobusovej zastávke, oproti ktorej je krčma, kde som chodil piť. No a aby som na ňu nemusel pozerať, počítam okna na budovách a podobné hlúposti. Snažím sa odviesť pozornosť od nej. A keďže na môj autobus by som niekedy čakal aj 20 minút, tak nastúpim na akýkoľvek, ktorý príde a idem preč hoci len o 2-3 zastávky, aby som na tú krčmu nemusel pozerať. A tam počkám na svoj bus. Proste sa takými "hlúposťami" snažím minimalizovať riziko cravingu pri pohľade na tú krčmu. Je to z mojej vlastnej skúsenosti, keď som práve tam zlyhal. Keď napríklad idem autobusom v meste, snažím sa vždy zamerať na niečo. Pozerám do mobilu, na autá i do nich, budovy atd. Aby som nemusel premýšľať a v pohode sa doviezol až domov. Pretože sa mi stávalo, že som často vystúpil cestou domov z MHD a šiel na "jedno". Opäť sa len snažím minimalizovať riziko cravingu a možnej recidívy. Robím také hlúposti, aby som ostal triezvy. Zvykol som si na triezvosť, na ten stav. Za nič by som teraz nemenil.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49171
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
Napríklad teraz v lete nehrozí, aby som šiel z domu smädný. A voda so sebou. Smäd by mohol vyvolať chuť na pivo od smädu, ako som to robil kedysi. Snažím sa spoznať sám seba, čo mi môže vyvolať cravingy z vlastnej skúsenosti.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49172
Re: První týden Před 5 rok, 10 měsíce  
Jasné, tvoje poslední příspěvky 100% chápu a souhlasím .. vyhýbat se rizikovým situacím je samozřejmě rozumné a jistější... já jich pár zažila, craving byl, ale ustála jsem to s kávičkou nebo nealko mochitem dokonce i velkou rodinnou oslavu .. ale je možné, že jsem na tom ještě nebyla tak zle.. nikdy jsem nebyla na žádném léčení, nebrala žádné prášky, nezažila žádné halušky ani psycho-stavy o kterých někteří píšou.. max. jsem celé dopoledne problila v hnusné kocovině, a to už zažívat nechci..stejně jako ten kyselý odér , co se pak z člověka line... celkem příjemně mne stále překvapují reakce okolí - čekala jsem spíš posměšky nebo přemlouvání "na jedno" , ale všichni spíš oceňují , což je další důvod nezklamat (především sama sebe, že..)... o žízni máš 100% pravdu, v tom vedru a dusnu po ulici bez láhve vody v kabelce to nejde.. tady je hospoda snad každý pátý barák hodně zdaru všem ♥ L.
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter