Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Dotaz od abstinenta
#48222
Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Dobrý den,

občas si pročítám toto fórum. Je mi 40 let, mám dvě malé děti, sportuji. Asi půl roku vůbec nepiju alkohol, ne proto že bych musel, ale přestávám fyzicky zvládat alkohol, sport, děti. Dřív jsem si mohl dát dvě piva a večer si jít zaběhat. Teď už se po dvou pivech cítím utahaný.

A z toho pramení můj dotaz, na někoho kdo danému tématu opravdu rozumí. Je těžší přestat pít pro někoho kdo musí nebo někoho kdo "jenom" chce?

Nemám na alkohol chuť, jenom čelím těm klasickým společenským kecům "ty si ani nepřipiješ?".

A vždycky si říkám, že pro mě je tomu těžší čelit, protože já pít přece můžu. Člověk který pít nesmí, tak to má zkrátka vyřešené. Možná se ale pletu
Ivo
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48223
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Ahoj tak to je podle me uplne jednoduchy dotaz,tezsi je abstinovat pro toho kdo musi -cili je do toho nucen,postaven pred hotovou vec,nema moznost volby,neni to jeho dobrovolne rozhodnuti...kdo chce-rozhodl se tak sam o to je to jednodussi ma to ze sve hlavy muj nazor,ale myslim si ze spravny
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48224
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Souhlasím s Michalem
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48225
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Jak sám píšeš "nemá možnost volby". Takže je to naopak snažší . Já volbu mám, alkoholik ji nemá. Když přece volbu nemám, tak nepiju a nemusím to vůbec řešit!

Navíc okolí alkoholika jeho nepití chápe, moje rozhodnutí nepít je pro mnohé nepochopitelné.
Ivo
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48226
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Ivo Ahoj,

ak Ti to robi zle tak nepi, ak to nepotrebujes, tak je to jednoduchsie, ako pre niekoho, kto po tom sam bazi.

A myslim si, ze tych rejpalov, moze mat clovek v tomto uplne na haku, podla mna je vacsia frajerina nepit byt osobnost a byt vpohode, ako byt ovca a musiet robit to co ostatni, atd.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 13/03/2018 12:56 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48229
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Ivo napsal:

Když přece volbu nemám, tak nepiju a nemusím to vůbec řešit!

Navíc okolí alkoholika jeho nepití chápe


Ahoj Ivo, u me je problem presne v tom, co jsi napsal. Napsane to zni jednoduse

Zdravim, Renca, alkoholicka
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48233
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Ale alkoholik má přece taky volbu. Může abstinovat nebo pít. A taky se tak děje. Má to "jednodušší" v tom, že mu to pití přináší pořádné problémy. Takže když se rozhodne nepít, má asi větší motivaci (zachování zaměstnání, vztahu, zdraví, peněz). Ale volbu má.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48234
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Ivo. A kde si prišiel na to, že alkoholik nemá voľbu? Ja napríklad piť môžem, koľko mi hrdlo ráči. 24 hodín denne. Kto by mi zabránil? Dokonca aj alkoholik, ktorý zo zdr. dôvodov piť nesmie, má možnosť voľby. Piť alebo nepiť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48235
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
Je těžší přestat pít pro někoho kdo musí nebo někoho kdo "jenom" chce?

Z môjho pohľadu, ten kto dlhodobo nepije,lebo musí nepiť, to má ťažšie. Ten, kto chce, robí to pre seba a je s tým zmierený, to má ľahšie. Ale v začiatkoch sme si asi každý prešli obdobím "nesmiem". Nesmiem z rôznych dôvodov. Tá kontrolka ti zasvieti v hlave: Nesmiem, lebo si narobím hanbu, lebo budem mať absťák, lebo zase niečo stratím, lebo zase budú depky, výčitky atd. V začiatkoch to pomáha. My síce chceme abstinovať od začiatku, ale vieme aj prečo nesmieme piť. Ak niekto nasilu nemôže piť, s tým neustále bojuje a trápi sa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48237
Re: Dotaz od abstinenta Před 6 rok, 1 měsíc  
..to není vůbec jednoduchý dotaz.Já k tomu jen dodam,že já to mám tak,že ani nesmím,ani nechci.Nechci,pze nemam jinou moznost a je to pro me dlouhodobě jediná cesta a nebylo vůbec jednoduchý se k ní dostat.Jsi v pohodě,tak dej pro sebe závazek,nevím,půl roku,rok bez pití,a souhlasím,že to je fakt frajeřina plus další jiný výhody.Je to rozšířený zvyk to pít,hlavně v naší zemi,jinde mi přijde,že se tolik přiblbě nepije.Není to žadná věda,zhubneš a tak..
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter