Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Rekonvalescence
#48426
Rekonvalescence Před 6 rok  
Ahoj všem.

Měl bych pár otázek na lidi, co přestali pít po tom, co dlouhé roky alkohol zneužívali. Jde mi o to, že se snažím dát si svůj organizmus do pořádku. Hlavně teda co se týče psychiky, protože fyzicky se cítím dobře. Pil jsem 22 let s přestávkami, někdy delšími, jindy kratšími a před čtyřmi měsíci jsem se rozhodl to změnit. Jsem kvartál a poslední fáze, kdy se to ve mě zlomilo bylo pití o samotě a za 48 hodin jsem do sebe nalil 4 vodky božkov. To už jsem cítil, že peklo není daleko. Kupodivu jsem se sebral a ze dne na den toho nechal. Co mi alkohol vzal a dal, není třeba vůbec vypisovat, všichni to víme. Co ale chci nyní zlepšit, je celkový stav zdraví.

Cítím, že mi alkohol jako takový nechybí, ale co vím, tak mi chybí dost elán do života, i když se pomalu navrací. Kondici, hlavně tu psychickou se snažím někde nahnat. Začal jsem doplňkama jako vitamíny C a pak hlavně B-Komplex, který mi teda hodně pomáhá k tomu být více stabilní co se týče nálad, podrážděnosti apod.

Máte někdo nějaké rady, co je dobré pro zlepšení psychické kondice, zlepšení funkce žaludku, střev, nervové soustavy? atp.? Zkrátka co se týče doplňků, stravování apod. I když částečně znám odpověď na svoji otázku (b-komplex) tak mě zajímají i další informací k zlepšení celkového zdravotního stavu hlavně po té duševní stránce.


Děkuji za reakce.
Samot
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Alter Ego Narozeniny: 08/09
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48431
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Ahoj, na zdraví pomůže i ostropestřec, magnézko, doporučuje se i med. Jinak asi klasicky vyvážená strava.

S psychikou je to horší, můžeš mít i psychické onemocnění, které Ti nyní vylezlo. Tam asi jedině lékař.

Jinak pokud to jsou “depky” tak pomáhá každému něco jiného. Pokud u vás je bylinkářství, tak Ti určitě poradí. Mně hodně pomáhal čaj na spaní. Jinak někomu pomáhá meditace, jinému sport, vrátit se ke koníčkům, které si dříve dělal, výlety...

Věřím, že hodně dělá i počasí.

Když jsem přestala pít, tak jsem čekala, že bude všechno OK a super - no ono není, ale líp se mi se sebou žije.

No nic objevného jsem nevymyslela, hodně štěstí
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48440
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Tak ak za mna mozem povedat, ze umele vitaminy by som davala az posledne. Teda ja asi vobec. A ak takto tapas tak si skus najst nejake knizky stranky o ayurvede- tam si jednoducho aj test urobis a podla toho upravit. (Podla mna pisem samozrejme kazdy moze mat iny nazor-ak si plny ohna a jes vsetko a robis co ten ohen v metabolizme podporuje, tak nejake magnezium alebo B vitamin to asi nespravia aby si sa skludnil vsakze a tiez je to len chemia) Alebo potom sa trochu povenovat, precitat si podla toho co Ta trapi najviac zacat pomaly.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48442
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Taky bych doporučila ostropestřec, mně konkrétně léčitelka doporučila ne čaj, ale koupit si semínka a deset denně jich rozžvýkat. Stav jater působí na celkovou energii, pokud máš zatížená játra, jsi víc unavený. Na psychiku pomůže nejvíc asi pohyb. Nejlépe na čerstvém vzduchu. No, nic objevného.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48453
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Na psychiku doporučuji třezalku - čaje nebo dražé. Třezalkou se dají velmi dobře léčit lehké až středně těžké deprese - její účinnost je srovnatelná s antidepresivy. Má také antivirotické účinky. Nesmí se kombinovat s antidepresivy - může totiž dojít ke zdvojení účinku a životu nebezpečnému tzv. serotoninovému efektu. Ve vyšších dávkách způsobuje vyšší citlivost kůže na sluneční svit.
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48454
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Třezalka mi taky pomohla. Fenixi, jak se daří?
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48460
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Ahoj Šantalko,

děkuji za optání... Nějak moc energie mi zabírá vydržet nenapít se - zpočátku bylo nepití něco nového a tím pádem zajímavého, ale už jsem dosáhl svého rekordu a nyní to začíná být trochu jednotvárné a bez šťávy. Filmy o chlastu jsem už skoro všechny zkouknul a potřebuju něco dalšího, co mě udrží střízlivého... potřebuju udělat další vývojový skok... zatím ještě nevím, jakým směrem a roztěkaně tápu bez dlouhodobějšího pořádného zaměření na 1 věc.
Zajímavou inspirací je zde na stránkách uvedený odkaz na Terapii domova - radikální úklid doma a vyházení starých krámů mi určitě pomůže si udělat i určitý pořádek v hlavě. Až pořádně vysvitne sluníčko a oteplí se, tak se chci vrhnout na běhání...
Co pomáhá v rekonvalescenci a uzdravování tobě?
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48682
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Ahoj.

Všem moc děkuji za odpovědi. Vzhledem k tomu, že jsem dost unavený z práce, tak jsem neměl kdy dřív sílu zareagovat.

Renča:
Děkuji, s bylinkami jsem se seznámil už dřív a vyzkoušel jsem jak třezalku, tak i meduňku na uklidnění. I ostatní bylinky jsem se snažil používat, ale nebyl jsem příliš přesvědčený o tom, že mi to určitě pomáhá. Za dob pití mi na žaludek pomáhal heřmánek, ale problémy se žaludkem (musím zaklepat) nyní nepociťuji. Bylinky tedy určitě vliv na zdraví mají, mě to ale nestačilo, potřeboval jsem pocítit větší účinek. I proto jsem asi sáhl spíše po syntetických preparátech (doplňcích stravy) i když i to má sví pozitivní ohlasy a i kritiku. Za tu dobu co jsem psal první příspěvek jsem však zjistil, že mi opravdu hodně chyběl hořčík. Mám dost náročnou fyzickou práci (i 20km denní chůze) a bylo mi poslední dobou hůře a hůře. Až jsem si vzpomněl, že jsem dřív po sportování baštil rozpustné magnezium. (děkuji za připomenutí). Po nákupu hořčíku z lékárny jsem se vrátil do klidu a cítím se psychicky zase relativně v pohodě.
Alkohol problémy neřeší a jsou i s ním i bez něj, to je nám všem co nepijeme jasné, jen se snažím hledat řešení právě mimo alkohol, protože alkoholu nedávám už šanci. Zklamal mě na celý život.

Sflower:

Souhlasím s tebou. Jen chemie na to nestačí. Musím ale podle vlastní zkušenosti říct, že na sobě cítím, že kvůli pití má moje tělo nyní problém vytáhnout z potravin vše tak důkladně, jako kdybych nikdy nepil a tak se snažím tělu dopomoct, než bude zase schopné vystačit si s tím, co normálně sním. Teď si ujíždím vlastně pouze na horčíku a bkomplexu, někdy to říznu vitaminem c a pokud vím, že mám před sebou velký fyzický výkon tak si ty tři polknu najednou a zapiji. Samozřejmě musím zmínit i kávu a občasné cigáro (elektriku).

Reminiscence:

Děkuji. Nemohu se dočkat, až se oteplí a budu moct chodit trochu do přírody na delší procházky. Velkoměstské panelové sídliště je sebe trýznění a to nemluvím o práci, kde je to jako stát ve státě.

Fenix1:

Děkuji. A víš co? Díky za připomenutí. Možná, že by se mi mohla hodit do práce, kde mám problém s náladami největší. Je potřeba se dost přetvařovat a dost mě to vysiluje, tak zkusím do termosky třezalku. Jak to bude působit.

Fenixi, tak to je určitě dobrý plán. Mám za sebou něco podobného, tématicky zaměřené knížky na alkohol. Filmy, dokumenty, apod. Sem tam do nich zabrouzdám, ale pak se zase od toho tématu odpojím a na alkohol prakticky nemyslím. Určitě to teď bude trochu těžší, když je venku hezky a potkám třeba zahrádku. Tuhle jsem šel opravdu zmordovaný z práce a po cestě jsem viděl jednoho pána, který byl ke mě zády. Jakmile jsem k němu došel, ... otočil se a v ruce měl úplně plný půllitr čerstvě načepovaného piva a začal z něho pít a přitom se koukal na mě. Jak kdyby věděl, že nepiji a mám na něj chuť. V tu chvíli jsem mu záviděl . Ale jen do chvíle, než jsem ho minul, udělal jsem dalších 100 metrů směrem domů a viděl jiného pána, zřejmě důchodce, jak se motá a jest sotva dojít domů. Doma jsem si dal Tonic, jídlo a vyspal se z toho. Ještě druhý den jsem si vzpomněl na ten jeho pohled s pivkem (bylo to jak z reklamy) a i teď jsem si ještě vzpomněl co píšu tyto řádky. Už mu ale nezávidím. Protože je tam i teď a to pivo pije od rána, je to pěknej kapák a vlastně mu už ani nechutná. Atd. Atd. Odběhl jsem od tématu, ale ...

Další cesta vede úzkou cestičkou a to směrem k víře. Ale o tom až zase třeba později.

Děkuji za další reakce a budu se těšit.

A přeji všem hezké střízlivé dny a pevné odhodlání k tomu zůstat vzhůru a jít si za svým.
Samot
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Alter Ego Narozeniny: 08/09
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48684
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
Samot, tak s pohybem jsem se teda sekla, toho máš koukám dost Já ujít jeden den 20 km, tak další týden nevstanu z postele. Vůbec mě nenapadá, co můžeš mít za práci.

Víra je jedna z nejsilnějších věcí, co mohou v životě (a v abstinenci) pomoct. Jestli věříš v něco nad námi, a nemusí to být bělovlasý fousatý dědeček, máš oproti jiným velkou výhodu. Ale to asi víš.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48688
Re: Rekonvalescence Před 6 rok  
"...bělovlasý fousatý dědeček....". Myslíš tento?

youtu.be/NuXW6dy59-8
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 07/04/2018 02:41 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter