Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád
#48911
Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 11 měsíce  
Zdravím všechny,
je mi 28 let a poslední měsíc jsem si uvědomil, že začínám mít vážné problémy s alkoholem. Nemám problém s alkoholem každý den, ale minimálně jednou týdně jsem se za poslední rok zpil tzv. "podobraz" a to doslova. Nedařilo se mi odejít třeba po pár pivech, vždy jsem se zpil do stavu, kdy si druhý den ráno pomalu nepamatoval ani cestu domů. Doma mám manželku a dvě krásné dcery a je nejvyšší čas si uvědomit, že to takto dál nejde. Párkrát už jsem zkoušel přestat, ale vždy když jsem se po delší době napil, tak se to pak táhlo.

Po minulé sobotě jsem se již rozhodl, že opravdu s tím musím zkoncovat, jinak se můj pestrý život plný lásky a zajímavostí zhroutí.

Dnes mám za sebou přesně týden, co jsem naposledy šel na pivo a skončil opět se ztrátou paměti. Hned následující den jsem si dal rezolutní rozkaz přestat. Chtěl jsem to ještě o týden odložit, protože právě teď jsem měl být 300 km od domova na srazu spolužáků z VŠ. Ale rozhodl jsem se jinak, neodjel jsem a teď jsem opravdu šťastný, protože i tam by to určtě skončilo velmi špatně! Další pozitivní zkušenost jsem zažil ve čtvrtek, kdy jsme měli sraz ohledně jedné organizace. Tyto srazy máme pravidelně jednou za měsíc a i na těchto akcích to většinou skončilo fatálně. Na tomto jsem se po dlouhé době udržel a i bavil bez jediné kapky alkoholu i přesto, že ostatní pili.
Dnes jsem se rozhodnul se svěřit i vám, návštěvníkům alkoholik.cz. Potřebuj nějakou velkou podporu. I třeba písemnou zde ve fóru. Řekne mi někdo své poznatky? Jak dlouho to zvládl, co bylo nejtěžší apod.?
Hezký večer, Michal
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48923
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Michalem. Ještě držíš. Jsem nováček, 7my týden abstinence. Nejhorší období mi právě začalo. Pritelova dcera bude mít 18tiny, po roce se uráčila ukázat a dělala čistku, prý, ve SVEM baraku, kam ja přeci nepatrim. Prave km byla propuštěna z nemo po operaci patere, vzala jsem 2 tašky nejdůležitějších věcí a jsem ve svem bytě, ve kterém jsem se propíjela pomalu, ale jistě a o samotě. Zatim se drzim, slíbila jsem si odmenu, nejaky vylet s dětmi, az budu moci cestovat
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48924
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 11 měsíce  
Lenka napsal:
Ahoj Michalem. Ještě držíš. Jsem nováček, 7my týden abstinence. Nejhorší období mi právě začalo. Pritelova dcera bude mít 18tiny, po roce se uráčila ukázat a dělala čistku, prý, ve SVEM baraku, kam ja přeci nepatrim. Prave km byla propuštěna z nemo po operaci patere, vzala jsem 2 tašky nejdůležitějších věcí a jsem ve svem bytě, ve kterém jsem se propíjela pomalu, ale jistě a o samotě. Zatim se drzim, slíbila jsem si odmenu, nejaky "výlet s dětmi, až budu moci cestovat."
..."spěchej pomalu!"

..."vše má svůj čas a místo"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48926
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 11 měsíce  
Leni to je hnus.a co přítel na to?
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48927
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 11 měsíce  
Drahu, musí to s ni prý probrat. Zatim mi dnes pomohl odvézt par hadrů a léky. Mlada nastvala včera víc lidi (a to se tam objevila po roce), hlavně se divili, ze to pritrl nevyřešil radikálně hned a nechal mě odejít. Psal mi nejake kecy o lasce a polibcich, odpovedela jsem, ze to, ze me nechal odejit svedci o tom, ze souhlasi s ni a ja jsem mu u zadele. Ten arogantni vycuranej spratek mu totiz vse prevykladal po svem. Ještě do me mezi dverma pri odchodu strčila a hned mi to popřela. No, sama nevím, jak se k tomu postavit
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48928
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 11 měsíce  
Michale, udělal jsi jediné možné dobré rozhodnutí. Věř tomu, že situace by se pořád zhoršovala, tvoje pitky by se stávaly častější a postupně by u tebe vznikla fyzická závislost, kdy bys už bez alkoholu nemohl vůbec existovat. Budeš to mít ale hodně, hodně těžké. Asi nikdo, kdo se rozhodl skončit s alkoholem, na začátku netuší, jaký boj to bude. Já jsem přestávala několik let, byly to neustálé pády, několik neúspěšných léčeb, nekonečná hrůza. Ale to už jsem popisovala ve svých předchozích příspěvcích.

Myslím, že to nejdůležitější pro tebe je uvědomit si a přiznat, že jsi alkoholik. A tím pádem pro tebe neexistuje žádné "co nejdéle bez alkoholu", ty potřebuješ přestat úplně. Nejhorší a nejzrádnější jsou takové ty myšlenky - po určité době abstinence - no vždyť ono to jde dobře, už jsem dlouho čistý, mohl bych začít pít jen tak trochu, jako ostatní lidé... Nebo - dám si jedno pivo, to se přece nic nestane apod. Já to měla - dám si panáka, trochu vína, VŽDYŤ TO NIKDO NEPOZNÁ. Žiju sama, takže ano, on to kolikrát nikdo druhý den nepoznal. Ale tušíš, jak to asi dopadlo. Tohle je podle mě na alkoholismu to nejtěžší - překonávat týdny a týdny a měsíce a roky tyhle myšlenky, které přicházejí a ty jim věříš a přitom ti to záludně našeptává tvůj alkoholický mozek, překonávat strašnou chuť se napít, opít, zažít zase ten stav. Časem se to naštěstí zlepšuje, já třeba teď po pěti letech už tyhle přepadovky nemám. Ale ten první rok počítej že to bude náročné.

Co si taky myslím, je, že ty používáš alkohol jako ventil, máš toho prostě moc a potřebuješ cca jednou týdně "vypnout". Bude asi potřeba zvolnit životní tempo a zároveň si najít něco jiného, čím se uvolníš a odreaguješ. Už slyším, že ty prostě zvolnit nemůžeš, že to nejde (plus deset důvodů), ale ono je bohužel potřeba v boji s alkoholismem většinou i něco obětovat, pokud chceme uspět (no nemysli si, mě to taky s..e). Ale k tomu třeba dospěješ časem. Hlavně to po prvních neúspěších nevzdávej. Musíš se zvednout, znova a znova. Co bych ještě hodně doporučila, jsou anonymní alkoholici. Tam poznáš lidi se stejným problémem, načerpáš spoustu informací a možná poznáš cestu, jak jít dál.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49197
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 9 měsíce  
Tak bohužel, vydržím vždy maximálně 2-3 týdny. Od mého posledního příspěvku jsem do toho spadl znovu dvakrát. Bohužel opět do stavu, kdy si nepamatuji cestu domů. Když koukám na svoje holčičky, hrozně si nadávám a sám sebe nechápu, proč tropím takovéhle bujarosti. Je mi hrozně trapně před sebou samým. Nejhorší je, že si vše uvědomuji, ale vždy se mi přetrhne nit. Dal jsem si závazek přispívat sem jednou týdně. Jako do abstinenčního deníku. Musím se se vším smířit a přijmout to. Doufám, že moje další abstinenční pouť bude trvat co nejdéle, pokud možno napořád. Kolik pokusů jste k totální abstinenci potřebovali vy?
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49198
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 9 měsíce  
..tak 40-50 vážných pokusů u mně,a na závěr pěkně léčba.Od 2012 do loňska asi 20-25 zkoušek,včetně braní Antabusu,detoxů,zbytek v letech 2000-2006,na závěr tenkrat též nějaká ta léčba.Noo,dobrá otázka!
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49199
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 9 měsíce  
Ta ja aspoň milión. Zo mňa si príklad neber.
Ale spýtam sa ťa takto. S čím se chceš smířit a přijmout to? Tuším odpoveď, ale chcem to od teba. Skúsil si niekedy porozmýšľať, čo sa deje s tebou, kým sa napiješ ten prvý po tých 2-3 týždňoch? O čom rozmýšľaš pred tým prvým? Ale nemyslím len tých pár minút priamo pred napitím. Ale aj napríklad 2-3 dni predtým. Či už vtedy neprebieha nejakým spôsobom u teba príprava na to, že si vypiješ. Nemusí to byť vedome. Ale nejakými myšlienkami. Napríklad "Prečo iný môžu a ja nie" a podobné hlúposti. Niektoré veci sa totiž nedejú len tak. A recidíva k nim patrí. Teda ak chceš skutočne abstinovať. Často prebieha v hlave už pred prvým pohárikom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49200
Re: Co nejdéle bez alkoholu, možná napořád Před 5 rok, 9 měsíce  
"Doufám, že moje další abstinenční pouť bude trvat co nejdéle, pokud možno napořád."
Možno ani manželka nechce, aby si nepil celý život. Ale stačilo by jej len dnes, teda 24 hodín. A keď sa tie dni spoja dohromady, môže z toho byť aj celý život.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter