Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: TZV. HLADINKAR
#48936
TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 11 měsíce  
Krasny den preji vsem kolegum. Pokousim se teprve sestym dnem abstinovat. Pisi, ze se chci podelit se svymi zkusenostmi a zaroven treba ziskat podporu. Nemam to komu rici, protoze muh alkoholismus nikdy nikdo nepoznal, krome me klesajici kondice, pripadne i potence. Je mi 38 let, mam tri syny ve veku 19, 13 a 11 let. Manzelka, tezka alkoholicka, ale o ni psat nechci, nas pred dvema lety opustila. Mam syny v peci, zije s nami moje hodna snoubenka. Prakticky mi nic nechybi, snad jen penize, ale to kazdemu. Pisi proto, ze muj alkoholismus uz leta spociva v tom, ze nikdy (krome vyjimecnych oslav), nepiji tvrde. Ale uz cela leta piji proste od rana do noci vino, nekdy pivo. V prubehu dne jim, piji vodu, bezne pracuji, staram se o rodinu, nedelam zadne prusvihy, hospody mne nebavi. Ale proste porad piji. V poslednim pulroce se jednalo o 2 az 3 litry vina denne. Alkoholismus si priznavam, vse chapu, i mam zkusenost jako zamestnanec Bohni . Minuly patek uz jsem se na sebe rozlobil a zkousim abstinovat. Zatim mam sesty den. Chci se podelit, ze byl pro mne nejhorsi den druhy a treti, nastesti byl vikend. Mel jsem zimnice, teploty, skoro jsem nemohl vstat z postele. Cca 2 roky kourim, jiz jsem take zavisly, takze jsem bezne kouril, ne vic. 4 den uz jsem se citil dobre, jen jsem po ceste z prace bojoval s nutkanim stavit se kdekoli u Vietnamcu a koupit si vino. Vylekal jsem sam sebe, ze se pak na sebe budu zlobit, ze jsem slaby. Dnes je den sesty, mel jsem tezkou praci, kterou jsem fyzicky zvladal s prehledem a mel skvely pocit. Zapombel jsem nspsat, ze jsem v abstaku pil hodne vody a ovocnych caju. Nevim, zda je to dobre, ale citil jsem, ze ano. Treti a ctvrty den jsem mel extremni sklony k prejidani se. Dnes se citim uplne super, ale nejsem najiva, vim ze jsem na pocatku dlouhe cesty. Chut na alkohol ani alkoholovy stav dnes vubec nemam. Ale co zitra? Dekuji vsem, kdo si nasel cas to precist. Jste take nekdo tzv.hladinkarem?
Martin
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48937
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Martine,

je dobře, že jsi našel odvahu a napsal sem.

Sama jsem byla "hladinkářka", a také nepila tvrdé. Víno a pivo, jako u Tebe - po litrech. Žádná klapka, prostě nic. Přesně jako Ty jsem u toho dokázala pracovat. To je ovšem celé. Zanedbávala jsem domácnost, jen se po práci válela - všechno mi bylo jedno, neřešila jsem...jen tu sklenku, a ať mám doma pořádnou zásobu chlastu.

První dny bývají (většinou ) nejhorší. Píšeš, že jsi střízlivý 6 dní - super začátek. Ono samotné bažení netrvá moc dlouho, je třeba jej překonat/přežít. Velmi pomáhá činnost - jakákoli. Úklid, procházka, sport, četba, apod. Zkus si pro začátek pročíst pár vláken a články tady na stránce. Je tu spousta rad. Určitě se v těch příbězích najdeš i Ty a snad i trochu pomohou v další cestě

Drž se, nevzdávej to a bojuj. Střízlivost je krásná! Hodně štěstí
Lemonka
Senior Boarder
Příspěvky: 67
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48938
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 11 měsíce  
Mnohokrat dekuji za krasnou zpravu a preji Ti prebadherny den dopricateny klidem a pohodou. Pro mne je ti den sedmy
Martin
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48939
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 11 měsíce  
Promin preklepy, pisi z mobilu narychlo..
Martin
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48940
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 11 měsíce  
Tak spatna zprava. Vcera jsem byl plny energie a vsechno klapalo. Porad plati, ze normalne funguji, pracuji, dnes uz jsem doma, varim detem, ale bohuzel s litrem vina, ktery jsem cestou zakoupil a pozil. Nic mi neni, je divne, ze proste ani nikdo nic nepozna, jen si tu varim s vycitky a s chuti pridat dalsi. Sedmy den nevysel.
Martin
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48941
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 10 měsíce  
Hm, Martine a dnes tu nejsi. Předpokládám další litr, dva.
Říká se, že by člověk měl přestat pit kvůli sobe, ale co ti tvoji kluci? Přišli o mámu, chceš aby přišli i o tátu? Co bude za rok? Ještě budeš s litrem vina vařit večeři nebo už ti bude jedno, co budou jíst? Nebo za dva roky? Jednou nebudeš schopný tu večeři uvařit, jednou to přijde, to chceš?
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48942
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 10 měsíce  
Martine. Motivácia ideálna. Len to chcenie nejako pokulháva. Musíš sa naučiť "pracovať" s tým cravingom. Pretože tie chute vypiť si môžu byť spočiatku veľké. Ver, že časom prejdeš z vína na tvrdé. Už ti na udržanie hladinky nebude stačiť víno. Tolerancia organizmu na alkohol sa zvýši a na dosiahnutie rovnakého účinku budeš musieť vypiť toho vína stále viac. Automaticky prejdeš na tvrdé. Takto ti miesto 3 litrov vína bude stačiť napr. pol litra tvrdého. Takto funguje alkohol. No a to bude cesta do pekla. Zastav to skôr než bude neskoro. Hladinkové pitie je veľmi nebezpečné práve z toho dôvodu, že si každý myslí, že to na ňom nepoznať. Ale poznať to a hlavne, keď ten človek nemá svoju dávku. Organizmus si ju pýta a vtedy je nervózny, podráždený. Nie je vo svojej koži. Tak si doplní svoju hladinku. Je to bludný kruh, z ktorého sa ťažko dostáva. A ako píše Allie, jednou tu večeru nenavaríš. Pretože nebudeš schopný keby si ako chcel. S alkoholom ešte nikto nikdy nevyhral. Ovládne ťa a on si bude diktovať svoje podmienky života. Bez ohľadu na to, čo budeš chcieť ty, bez ohľadu na tvoje deti a rodinu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48943
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 10 měsíce  
Martin si podle mě uvědomuje, že se situace bude zhoršovat. Že by s pitím rád přestal, je jasné. Já si ale v tomhle případě bohužel nemyslím, že to zvládne sám. Jako neumím si představit někoho, kdo pije dlouhodobě dvě až tři flašky vína DENNĚ, že si řekne, tak od zítřka už ne - a přestane. Navíc je dost riskantní v případě, kdy je někdo měsíce a měsíce nepřetržitě pod vlivem, to najednou utnout bez nějaké medikace nebo pobytu na detoxu. Riziko epileptického záchvatu obrovské. S tímhle svým týdenním experimentem měl víc štěstí než rozumu.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48944
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 10 měsíce  
Verím, že chce. Rozumovo si škodlivosť, následky svojho pitia dokáže zdôvodniť. Uvedomuje si, že situácia sa bude zhoršovať, takže chce prestať. Ale zároveň sa "nechce" vzdať toho pocitu, keď si dá vínko. Je to pre neho určitý rituál, návyk. Už to nie je o chuti vína, ale o jeho účinku. Síce mu to môže chutiť, ale prvoradý je účinok. Hladinkové pitie je asi najväčšia zákernosť. Nie si na mol opitý, takže vlastne si nenarobíš průsery. V podstate si akoby triezvy a zároveň si stále naliaty. Z to sa dostať sám, vlastnými silami, je skutočne ťažké.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48969
Re: TZV. HLADINKAR Před 5 rok, 10 měsíce  
Krasny den, dekuji vsem za podporu. Po poslednim selhani dalsi tyden cisty. Zdravotni potize nejsou, chut na opiti, pripiti, velika. V diskusi mate pracdu, ze vubec nepiji pro chut. Jen pro ten alkohol v krvi. Prominte pomalou reakci.
Martin
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter