Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Po pul roce
#52645
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Remi, ja som nikdy punč nepil. Ani neviem ako chutí. Tie punčové rezy som jedol rád ešte ako chlapec. A teraz cca raz za mesiac vpadnem do cukrárne, nakúpim si všelijakých zákuskov a osladím si život. Ja viem, že sa neodporúčajú niektoré veci. Ale mne sa sladkosti nespíjajú s alkoholom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52646
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Krtek napsal:
Remi, ja som nikdy punč nepil. Ani neviem ako chutí. Tie punčové rezy som jedol rád ešte ako chlapec. A teraz cca raz za mesiac vpadnem do cukrárne, nakúpim si všelijakých zákuskov a osladím si život. Ja viem, že sa neodporúčajú niektoré veci. Ale "mne sa sladkosti nespíjajú" s alkoholom.
..."a s čím, že sa Ti "spíjajú", há?" (...Ty beťaru!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52647
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
áááách já ubohý vožrala, chybička se vloudila. ...nespájajú...
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52649
Re: Po pul roce Před 5 rok, 4 měsíce  
Krtek napsal:
áááách já ubohý vožrala, chybička se vloudila. ...nespájajú...
1url.cz/LMHls
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66207
Re: Po pul roce Před 3 měsíce  
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jak je těžké a co dělat po 2 letech abstinence. Samozřejmě asi neztratit ostražitost, ale zas nemyslet pořád na abstinenci jak v začátcích a věnovat svůj čas něčemu jinému. Jde to!? Nebo myšlení na alkohol i když opačným způsobem (tzn. "fuj alkohol" u mne docela funguje k udržení abstinence, obnovím si v mozku spoje, že nepiji, že jsem už abstinent, kdybych náhodou chtěl zapomenout v "zatemnění mysli a vědomí," no fuj" u mne pomáhá)je pořád potřeba docela často. Já to mám pořád v hlavě zapnuté a to nepracuji v gastronomii, nemám alkohol nikde dostupný za pár vteřin, tedy vyjma mých "sebeterapeutických rozhovorů s bezdomovci, ti mi pití nabízejí, ale to jsem ve" výstražném modu.
Jak to hlídáte vy co už tak 2+roku nepijete!? To by mne zajímalo.
Chuchto
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66208
Re: Po pul roce Před 3 měsíce  
Střízliv víc věcí vymyslím, ale ne zas víc než na co mám, to ani abstinence neumí.Zatím si dávám o 3 měsíce další prodloužení. Tak ahoj.
Chuchto
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66212
Re: Po pul roce Před 2 měsíce, 4 týdnů  
Ostražitosť asi stále áno, ale nie je to otázka dňa. Asi zväčša po roku, u mňa po deviatich mesiacoch, prestával byť alkohol témou dňa a namiesto toho témou dňa začal byť čoraz viac krásny to život. Teraz už po vyše troch rokoch, aj keby som chcel, nie je jednoducho čas na alkohol myslieť, pretože vďaka abstinencii začne človek robiť to, čo ho baví, má toľko činností, že na nejaké hlboké debaty a premýšľania o alkohole nie je čas. Treba žiť. Avšak samozrejme treba šíriť osvetu, nie neustále vyčítať ľuďom, že pijú, to by bolo pokrytecké. Ale čas od času sa vás ľudia opýtajú, aké to je prestať piť a normálne žiť a ja im odpoviem, je to ta najlepšia vec, čo som v živote urobil a skúste, neoľutujete. By som povedal, že abstinencia ani nie je to tom, že toho viac vymyslím, ale jednoducho v rámci svojich možností a kapacít budem neskutočne viac hlavne výkonnejší, šťastnejší a hlavne voči všetkému pokornejší
pistik
Abstinencia znamená slobodu
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Kysuce Narozeniny: 01/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66213
Re: Po pul roce Před 2 měsíce, 4 týdnů  
A ešte poznámka k úplne prvému príspevku, že prispievateľ omylom zjedol cukrík s príchuťou alkoholu. Čo na to povedať. To je hľadanie problému, kde nie je. Alkohol v stopových množstvách je dosť často zastúpený, koláče, kompóty, sirupy proti kašlu. Problém je, že normálne prídem a vypijem zo dve polky, zasa pocítim tú šialenú páľavu, záchvat chvíľkového šťastia a následne nastane postupne totálne peklo, ktoré skončí veľmi zle, ale veľmi zle. Minule som normálne zjedol špicu s likérom a neumrel som, ani nebežal do obchodu po liter pálenky. Problém je, keby som zjedol tých špíc zo sto za účelom zapôsobenia na mozog, jeho opojenia. Možno to mám inak, ale chuť nie je problém, obrovský ale obrovský problém je to samotné slastné opojenie, ktoré vás zaručene zabije. Jednoducho, nabudúce ak bude zasa malá špica s likérom, dám si len jednu, lebo je fajná. Nezabije ma. Ale keby mi dal niekto predo mňa polku aj s miliardou eur, až sa napijem, ďakujem neprosím, ľudský život je peniazmi nemerateľný
pistik
Abstinencia znamená slobodu
Junior Boarder
Příspěvky: 23
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Kysuce Narozeniny: 01/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter