Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Příběh střízlivosti
#53170
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Abych se ale vrátil k účelu vlákna - jak čelit nástrahám mokrého světa okolo..

Během těch necelých 5 měsíců mi rukama prošlo při různých návštěvách spoustu alkoholu. Naléval jsem a hostil vším možným od piva přes víno až po tvrdé. Já zůstal maximálně u Birella. V hospodě jsem si vždycky nějakou náhradu za pivo vymyslel, i když pak dochází nápady, když už je i té coly moc. Stejně skončím u vody, protože ta jediná není alkoholická, není v ní cukr a není horká..

2x se mi ale stalo, že jsem sám sebe vmanévroval do situace, kdy jsem ochutnal. Až zpětně jsem se podivil nad tím, že jsem ji neviděl přicházet..
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53172
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
A i proto se chodi do teraeitckych skup, individualni terapie, aby tomu a sam sobe porozumnel, vyznal se v tom, v sobe
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53178
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Karolína napsal:
Ahoj Pavle, vítej. I mně zajímá , jak jsi seknul s Merlotem a spol. A příběh je výstižný .
Pár týdnů před tím než jsem přestal pít, jsem si něčeho všimnul. Jak jsem už dlouho "pracoval" na spánkovém deficitu, byl jsem po práci hodně utahanej. V klidu bych v 8 zalezl do postele a spal bych až do rána. Jenže to bych nesměl chlastat. Otevřel jsem flašku a do půl hodiny bylo po únavě. Chytil jsem novou alkoholickou energii a zpravidla šel spát po půlnoci. No a dny byly složitější a složitější.
Uvědomil jsem si, proč vlastně piju. Mám hezkou, ale náročnou a různorodou práci a ta potvora mozek nepřestává pracovat do pozdních nočních hodin. Bylo jednoduché ho vypnout 2 flaškama tramínu a přerazit tak myšlenky, které se stále stáčely k práci, ke konfliktům, k problémům které byly a které čekám. Jenže mozek si bez drog pěkně pracuje přes čas a nijak mu to nevadí. Ani mu to neubližuje. 1. věc, kterou jsem musel změnit, bylo nakrmit ten mozek něčím jiným. Nechat ho pracovat přes čas, ale určit mu na čem a to tak, aby to bylo příjemné také mně. Četba je naprosto skvělá pomoc. Během 1. týdne jsem přečetl 2 knížky, upravil si spánkový rytmus a zíral jsem, jak jsou ty dny najednou dlouhé. Nedávno jsem se začal učit další cizí řeč, natáhl po 14 letech nové struny na kytaru a dál s údivem pozoruju, jak mi absence chlastu prospívá. Jak jsou ty dny v práci najednou lehčí.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53179
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Ještě bych se s vámi chtěl podělit o ty dvě nástrahy, které mě dostihly, bude to zase trochu delší, ale slibuju, že pak už budu krátkej..

Nástraha 1.:
Bylo to 2. týden abstinence. S přítelkyní jsme byli v jedné vinařské oblasti, procházky mezi vinicemi, sem tam hrad. Bylo nám fajn, nepili jsme ani jeden. V dalších týdnech nás čekala návštěva u kamarádů k příležitosti narozenin. Napadlo mě, že když už jsme tady, nebylo by špatné dovézt nějaký sekt. Zašli jsme tedy během procházky do jednoho vinařství, že něco vybereme. Začal jsem prodejci specifikovat, co tak asi sháním, on si to vyslechl, pokývl hlavou a z pod pultu vytáhl otevřenou láhev sektu, nalil maličko do šampusky, cca 1dcl, a dal mi ochutnat. Když na to teď vzpomínám, vidím všechny ty "Nešporovy ochranné zdi" ležet v rozvalinách.. Co s tím, nalito bylo tak málo, že nebylo možné svést to na antibiotika ani řízení. A že nechci bylo těžké říct, když jsem to byl já, kdo nakupoval.. Takže jsem ten sekt ochutnal a zbytek té trošky dopila přítelkyně.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53180
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Nástraha 2.: 3 měsíce abstinence za mnou, zrovna jsme s přítelkyní jeli taxíkem na ostrově naší dovolenkové destinace z letiště do hotelu. Taxíkář uměl anglicky jenom o trochu líp než já španělsky, takže jsme si přes zásadní jazkovou bariéru moc popovídat nemohli..
Když jsme míjeli velký billboard s jejich jedinou lokální značkou piva, taxikář na ní ukázal a s hrdostí jméno přečetl a oznámil mi že je moc dobré. Řekl jsem, že OK.
Hned na to se mě zeptal, jestli piju pivo. Když už jsem nás prásknul, že jsme z Republica Checa, tak jsem samozřejmě přikývl. Řekl jsem si, co se budu taxikáři snažit vysvětlovat..
Pak se mě zeptal na něco, če mu jsem nerozuměl, myslel jsem si, že si cestou potřebuje ještě něco vyřídit a zastavil i s námi u benzínky. Asi má hlad, pomyslel jsem si (nestáli jsme u čerpadla). Po asi 5min čekání se taxikář objevil s triumfálním úsměvem a podával mně i přítelkyni každému vychlazenou třetinku piva. No a tak jsme si ťukli, ochutnal jsem, pivo jsem pochválil a obě flašky zůstaly na přítelkyni.
I tomuhle se dalo předejít. Ale třeba to někomu jako příklad poslouží, jak málo stačí k tomu, abyste se octli s flaškou v ruce a bylo vám fakt hodně žinantní se nenapít.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53181
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj Pavle. Ano, to jsou nečekané nástrahy s obtížným odmítnutím. Neurazit,.nekuset vysvětlovat... Nepříjemný vždycky .
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53183
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj Šantal, přesně. Napadlo by Tě někdy, že ti taxikář koupí pivo? Ono to fakt číhá všude..
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53185
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Ja mam na tyto situace porad jednu a tu samou odpoved: "nepiju" a je mi jedno, jestli dotycny/a neco dal povida, na neco se pta. Vypinam, neposloucham, odpovedel jsem a tim to pro me konci. Nemusim nikomu nic vysvetlovat.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/01/2019 11:19 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53188
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
Pavel,

ak som raz rozhodnutý skoncovať s pitím alkoholu, tak nepôjdem predsa nakupovať sekt!

Odmietnuť akýkoľvek alkohol, včítane piva, je dôležitý princíp. Žiadna hanba, ale právo byť asertívny, teda → vedome rozhodovať sám o sebe a iba za seba!

Chceš kontrolovane piť? Vypiť si a neopiť sa?
"Potom pi vodu/(nealko)!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53189
Re: Příběh střízlivosti Před 5 rok, 3 měsíce  
MichalB napsal:
Ja mam na tyto situace porad jednu a tu samou odpoved: "nepiju"

Kdybych se podle toho byl taky důsledně řídil, mohl jsem tomu aspoň v tom taxíku předejít. Jasně, v obou případech jsem tomu šel hodně naproti.

V 1. případě stačí si říct - nepiju a není důvod, abych alkoholem někoho obdarovával. Je to vlastní pohodlnost nic jiného nevymýšlet a je to i v rozporu s tím, co jsem psal nahoře. O společnosti plošně tolerující alkohol. Proč to podporovat..

Ve 2. případě na otázku, jestli piju pivo, mělo zaznít jasné ne. Bez ohledu na to, jak málo je pravděpodobné, že taxíkář, kterého vidím poprvé, mi za vlastní bude chtít koupit občerstvení.. Takže se k tomu postavit jednoznačně už v zárodku a nechat zbylé ochranné zdi stát.
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter