Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54592
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Znam. A i driv nez v 9h do obchodu. Klidne v 7h a nebo ve 3h rano na benzinku, kdyz jsem se probral do abstaku.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54593
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Lucie napsal:
Přítel to zlehčuje a na takové věci mi vždy odpoví větou typu: ´Podívej se jaký ty máš problémy, co mají dělat děti v Africe? Ty řešíš kraviny a oni nemají co jíst. Tak prostě nepij!´

Klasicka reakce cloveka ktery naprosto netusi o co jde . Ale ono se na nej dost dobre nejde zlobit protoze pokud si clovek neudela osobni zkusenost (at uz sam nebo zprostredkovane) tak proste nechape jak vazny to je .

A je moc dobre ze to resis. Protoze je jen otazka casu (a nejspis ne dlouhyho) kdy uz to nebude cesta pro chlast v 9 rano ale treba uprostred noci. Zpocena, smradlava, tresouci se nekam k benzince...jen aby jsi mela cim uhasit abstak.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54594
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Přesně. Nebo pokud se mi už nikam nechce a mají všude zavřeno, tak si objednám pizzu, protože v nabídce mají také pivo a víno.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54595
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Samozřejmě se na něj nezlobím, ale občas bych chtěla od něj slyšet trochu podpory. A aby to tolik nezlehčoval, protože pak i já mývám pocit, že vlastně o nic nejde, že se prostě jen ráda napiju.
A hlavně on sám moc rád pije. Každý den pár piv.
Například včera, byla jsem v práci do osmi a když jsem přišla tak už měl nakoupený piva, pro mě a i pro sebe. Já si nedala. Ráno jsme se probudila a všimla jsem si, že vypil i piva, která byla pro mě.
Není den u konce, ale dnes to snad bude 5 den bez pití.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54596
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Clovek, co pije, tezko miva pochopeni, ze muze byt pro jineho nadmerna konzumace alkoholu problem.
A vetsinou to je tak, ze kdyz jeden prestane pit, druhemu co pije, to bude vadit, protoze nema s kym a nebo ze ten co prestane pit, uvidi, kolik toho vylemta on.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54597
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Lucie... Je dobře že jsi začala o problému mluvit aspoň tady. Je to první krok k pochopení a uzdravení.
I já zpočátku pila že byla pak lepší legrace byla jsem uvolněná. Po 10 letech jsem už potřebovala více a více aby se pocit blaženosti dostavil. Jenže když neznáš hranici DOST pijes do němoty.
To nutkání kdykoliv si najít příležitost a někde se napít znám. Je to tak silné.....
Každý má tu hranici asi jinde,kdy si řekne už nebudu pít. Také jsem to několikrát zkoušela a nevyšlo to.
Tentokrát už delší dobu nepiji a nebojím se přijít do společnosti kde se pije.
Zkus všechny možnosti a seber všechnu sílu co máš a zkus jít do toho. Stojí to za to
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54598
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
A ještě jedna malá rada nebo vlastně moudro které jsem pochopila.
Pokud se budeš cítit že ti někdo vyčítá alkohol, nebo jak se chováš. Neber to jako útok na tebe nebo krivdu. Nikdy nevíš kdo ti chtěl v pravý okamžik pomoci.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54599
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Lucie napsal:
Například včera, byla jsem v práci do osmi a když jsem přišla tak už měl nakoupený piva, pro mě a i pro sebe.

Pokud chces prestat pit tak jedna ze zasadnich veci je cista domacnost. Coz samozrejme koliduje s tim pokud partner pije a dal pit chce. Bylo by dobre si s partnerem vazne promluvit. Vysvetlit mu ze citis ze mas problem, ze ten problem chces (a hlavne potrebujes a musis) resit a jestli by bylo napriklad mozne aby pil sam a nenosil alkohol domu. Pokud se nedohodnete tak to budes mit desne moc tezky protoze jakmile na Tebe prijde bazeni tak to zlomis sahnutim do lednicky.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54601
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Děkuji ti moc za příspěvek Macku. Je pravda, že to beru jako útok na svou osobu, ale nedivím se jim.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/04/2019 10:50 Provedl: Lucije.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54602
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
To je trošku problém. Nechci ho omezovat kvůli tomu, že já mám problém a také pochybuju že by doma přestal pít pivo.
Navíc se s ním nechci bavit o tom, že už nechci pít, protože znám jeho reakci : Hm to už to bylo na jak dlouho.
A když to nevydržím, tak se zase shodím sama před sebou i před ním, že jen plácám a nemám dost vůle a že jsem věčný pohádkář.
Včera koupil dokonce basu!! Musím říct, že jsem cítila hrozně. Nemluvila jsem, chtěla jsem být sama. Samozřejmě se mě ptal několikrát zda si dám pivo. Řekla bych, že je trošku vykulený z toho že nepiju, ale na nic se neptá.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter