Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54603
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
A zvládli jste to bez pomoci psychologa ?
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54605
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Tos ho úplně šokla s tím nepitím. On pít chce a nepřestane. Psychika ti teď bude šrotovat a budeš to mít hrozně těžké. Pokud spolu nemáte děti a nejsi šíleně zamilovaná tak bych přemýšlel o tom, jestli má takový vztah smysl. Asi si řekneš, že je to moc hrr a drastická rada, ale jestli si uvědomuješ svůj problém a hledáš cestu z toho ven tak by takový vztah a domácnost bylo pro tebe jen a jen trápení... jedině, že by chlap šel do sebe, ale jak už má takové kecy a furt ti nabízí pivo tak těžko přestane, nevím, neznám ho jaký je, ale mám tušení, že to opora moc nebude. Můj názor, přeju fajn víkend, pokud možno střízlivý. Všem

Jinak psycholog může pomoct, ale hlavně je to na tobě, co tak ještě třeba nějaká skupinka- klub alkoholiků, AA nebo tak...
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54606
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Lucko já to vše zvládla bez doktorů, AA. Ale musela jsem se plně odhodlat. Také jsem nevěděla jaké to bude. Zda vydržím nebo opět selžu, ale asi největší motivací byli děti.
Také jsem doma neměla ráda otázku,, tys pila?,, Přiznat že ano byla hrozná potupa. Pak přicházeli od přítele jízlivá slova,, tak se NAPIJ ať dáš pokoj.....
Fuj taková už nechci být.
U nás žen je ta snášenlivost na alkohol víc intenzivní než u mužů.
Jsi mladé děvče tak zkus zabrat.
Já začala s pitím až kolem 30 a byla to rychlá jízda.
Držím ti palce
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54608
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ani se mu nedivím za ty scény co jsem se mu nadělala. Říká, že mu připadá, že s ním neustále hraju nějaká hry a už se nevyzná co myslím vážně.
Víkend bude hodně náročný.
Taky Všem přeji střízlivý víkend,) a děkuju.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54610
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Zdravím, všechny.
Vaše příspěvky čtu už několik týdnů. Myslím, že problém mám i já. Teda jsem přesvědčena, že ano. Zatím se jen snažím s tím nějak popasovat. Hlavně se snažím řešení odsouvat. Má i zjištěné adresy psychoterapeutů, že to začnu nějak řešit. Neustále ale odsouvám datum řešení.
Čím jste se kdo odstartoval??
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54611
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ahoj Eriko
Je fajn že o změně přemýšlíš neboť alkohol nás fakt ničí.
Každý ten odrazový můstek má jinde a jinak s ním naloží. Ale základ je stejný.... Musíš chtít a nebát se že zakopneš. Prostě jen vstaneš a bykročíš.
Je dobře že sis uvědomila že máš problém, jinak by ses mohla probudit za několik let ztracená v pasti alkoholu.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54612
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
A co se týká mého startu? Bylo jich několik vždy jen na pár týdnů a konec. Poslední a doteď trvající byl pohled sama na sebe a chování vůči okolí. Oni nemohli za moje chutě, nálady a opojne stavy. Hlavně děti mě bylo líto. Řekla jsem si že tentokrát už to chi zvládnout.
A zatím se daří....
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54614
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Lucko, já si naopak myslím, že pokud opravdu hodně moc chceš nepít, tak pro mě nebylo na škodu, když jsem i v počátcích abstinence měla kolem sebe alkohol. Jako třeba po týdnu si chlap přinesl pivo. Nebo byla oslava rodinná a mamka měla víno. Prostě jsem si jasně uvědomovala, že ten chlast je prostě všude, ale já už ho nechci!! Proto a proto!! Cítila jsem, že kdybych si tohle nesrovnala a neodžila v počátcích své abstinence, kdy jsem si jasně uvědomovala ten motiv a ty průsery, tak bych po měsících chránění se před alkoholem byla jakoby zase na začátku abstinovani, když bych ho potkala . Takže, já se jakoby vystavovala úmyslně . Snad to zní pochopitelně, a určitě to neplatí po každého!!
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54620
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Děkuji za nápady a povzbuzení.
Asi bych měla začít taky tím, že budu muset doma přiznat, že mám problém. A toho se bojím nejvíc.
Manžel vůbec netuší kolik toho vypiju. Lahve nám uryté a nebo kupuji víno stáčené do Pet lahví a to není vůbev problém ji pak nahradit novou.Včera jsem od rána myslela jen na to když už bude vhodná doba abych se napila. Vydržela jsem to jen "do tmy".
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54621
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Eriko, přiznávat doma nic nemusíš. Tam všichni jistojistě ví, že nejsi v cajku. Přiznat si to musíš hlavně před sebou a pak je založeno na nějaký hokus pokus s tím něco dělat. Musíš pracovat sama se sebou. Já po svém posledním exesu taky šel a za odbornou pomocí a musím konstatovat, že hned jak odezněly ty nejhorší stavy, začal jsem si uvědomovat, že adiktolog je jen člověk, kterýmu se nechtělo makat, tak si udělal tříletou školu a teď těží prachy tlacháním s alkáčema. Po dvou měsících návštěv jsem to vzdal a spoléhám sám na sebe. Přiznej si sama sobě, že jsi v hajzlu a že z toho chceš ven a ono to půjde.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter