Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Abstinence-jak žít po závislosti?
Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 4 měsíce, 1 týden  
Eriko. pokud je člověk alkoholik, abstinující či pijící, nesmí už doživotně ani kapku. Já mám třeba doživotní bažení ve snech. Občas se mi zdá, že jsem na mol a budím se hrůzou. Podvědomí a lidský mozek je v podstatě samostatně fungující jednotka. Stáhla jsem si publikaci Doktor mozek. Doporučuji. Můj život je jedna velká závislost. Na sport, na fotografování, na lásku ve všech podobách atd....další etapa byla když mi začaly zdravotní potíže, páteř, koleno, a v poslední řadě ucpané krkavice a loňská endoprotéza kyčelního kloubu, ta mi vzala jízdu na koni. Můj konik mi hodně pomohl. Teď se tak trochu hledám a hodně mi pomáhá psaní sem.......
Ivana
Senior Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Tak to s Tebou Michale souhlasím na 100%.
Škoda, že jsem si to tak podělala
Erika
Platinum Boarder
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele

Nepoznaný

Pre pripomenutie a odľahčenie, "život po závislosti" je to isté ako "život po smrti", keďže závislosti sa človek nezbaví nikdy a stále niekde v ňom trpezlivo čaká na príležitosť.

To je pravda, může to spustit i nealkoholické ovocné pivo je tam cca 0,3% alkoholu nebo Listerin, my se musíme chránit všeho i chutí, to je samozřejmě individuální......
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Posílám publikaci
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

PERT. díky Ja je chytrej, mám to dobře napsané, někdo si hraje na editora. Po roce života za střízliva jsem se zhroutila, přišly deprese, nešlo to vybojovat nespala jsem třeba týden pak mi nasadila paní doktorka mirtazapin, lexaurin a olwexin asi na doživotí.....bez nich to nejde, změní se chemie v mozku...
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 4 měsíce  
pr perta beru teď léky proti bolesti a cítím se takový netečný, nic mně nebaví, spím jak miminko... ale to bude i tím počasím... valím Diclofenac100, právě si zjistím jestli je návykový

Pozor na analgetika, jsou návyková a Diclofenac určitě, při delším používání. Přečti si příbalový letáček u léku....
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Michale, už si můj příběh dávám v hlavě do kupy. Musím se do toho ponořit, něco bolí dodnes, ale chci to tady sdílet, jako varování ....pro všechny....
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Ahoj, rád si ho pak přečtu máš čas až ae na to budeš cítit..chápu to...
Michal
Platinum Boarder
graphgraph

Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 3 měsíce, 3 týdnů  
Ivana napsal:
Chci se zde podělit o vše na co si pamatuju. Prošla jsem všemi fázemi alkoholismu. Dostala jsem se až na samé dno pekla, kdy je vám jen strašně zle a pokud nemáte 2-3 promile, chcete se zabít. Chci se podělit o tu hrůzu a o to co bylo potom.
Dodnes mívám opilecké sny, v podvědomí to zůstane a nejhorší je to, že se mi občas promítnou okna a to co se v nich dělo.
Ublížila jsem všem, kteří mě milovali. Přišla jsem skoro o všechno.....a dodnes se stydím...proto chci být aspoň v něčem užitečná lidem. kteří jsou tam kkde jsem byla kdysi já, a nebo se tam teprve řítí.......

Ahoj Ivanko,mě by tvůj příběh taky strašně moc zajímal.Nepisnes nám aspoň kousek?
Ivet1977
Gold Boarder
graphgraph

Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 3 měsíce, 3 týdnů  
Abstinenci beru jako doživotní a vůbec mě to nemrzí.
Pokud se alkoholik rozhodně skoncovat s pitím, měl by to brát jako zaběhnuty proces.
Z počátku to je o odříkání, postupně o uvědomění a následně o běžném žití bez alkoholu.
Na všem se dá najít něco pozitivního. Třeba místo koupení litru vína mohu si koupit pěknou rtěnku
Macek
Gold Boarder
graphgraph

Stránka: 123456
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter