Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Abstinence-jak žít po závislosti?
Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 6 měsíce, 3 týdnů  
Ono tedy chvili trva nez se naucis si to vino nekoupit
Erika
Platinum Boarder
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Jj, Macku. Já jsem po půl roce abstinence nasetřila na dovolenou u moře.
Allie
Platinum Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele

Juuuu! To by clovek nerekl
Erika
Platinum Boarder
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele

Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 6 měsíce, 2 týdnů  
Když jsem minule přestala pít a ponořila se do normálního, štastného života, tak jsem začala tvořit a investovat do různých kulinářských věcí, nástrojů a říkala jsem si, kolik bych ušetřila, kdybych nevrážela takové peníze do alkoholu. Ale to už člověk nevrátí.Ted je v plánu retro skutr do ráce, pak auto a příští rok snad dopřeju mamce pořádnou dovolenou
Ivet1977
Gold Boarder
graphgraph

Chci se zde podělit o vše na co si pamatuju. Prošla jsem všemi fázemi alkoholismu. Dostala jsem se až na samé dno pekla, kdy je vám jen strašně zle a pokud nemáte 2-3 promile, chcete se zabít. Chci se podělit o tu hrůzu a o to co bylo potom.
Dodnes mívám opilecké sny, v podvědomí to zůstane a nejhorší je to, že se mi občas promítnou okna a to co se v nich dělo.
Ublížila jsem všem, kteří mě milovali. Přišla jsem skoro o všechno.....a dodnes se stydím...proto chci být aspoň v něčem užitečná lidem. kteří jsou tam kde jsem byla kdysi já, a nebo se tam teprve řítí.......

Tento úvod bych použila jako vstup do mého příběhu...........

Je nás hodně, myslím alkoholiků, nevím jak velké % je těch, ktří se s tím porvali a vyhráli, ale tohle vítězství je strašně křehké ....
Můj vztah k alkoholu byl už od mládí velmi kladný. Mám trochu divokou povahu a tíhnu i k umění...takže alk mi dával inspiraci a uvolnění. Byla jsem nárazový konzument...ale roky se ten démon blížil a čekal....Zlom nastal když se ozvaly zdravotní problémy s páteří(aneb sportem k trvalé invaliditě) bolesti byly tak strašné, že se to nedalo vydržet. A s operací pořád čekali. Začala jsem analgetika kombinovat s alkoholem, tentokrát už tvrdým. Pak přišla operace, která se uplně nepovedla. To mi řekli až potom. Srazilo mě to...a vědomí, že s tou hrozbou musím žít, bylo nesnesitelné....nastoupila jsem znovu do práce, ale stala jsem se obětí šikany nového šéfa, kterému všichni lezli někam jen já ne...postupně jsem byla zlikvidovaná a strachy bez sebe. Byla to práce, kterou jsem milovala a studovala. Zhroutila jsem se a dala výpověď....nikdo se mě nezastal...báli se o místo....
A alkohol byl pro mne vysvobozením...pár let se dá fungovat, vodka není z dechu poznat, nejdřív pijete až večer, aby jste usnuli, pak hned od rána ...a jizdenka do pekla je tu.
Nastoupila jsem znova do jiné práce,ale začala jsem tajně pít i tam. Už to bylo poznat....trvalo to několik let, dokud jsem nezačala s absencemi, začalo mi být všechno jedno. Přicházela okna. Ublížila jsem své rodině a za to se budu smažit v pekle.
Když už to nešlo dál, kamarádka mne dovlekla k psychiatrovi. Sama bych utekla a to jí do konce života nezapomenu. Byla jsem strachy bez sebe...ale paní doktorka byla jak anděl, který mi podal pomocnou ruku a neštítil se mě. Řekla mi, že pokud nebudu chtít s tím skončit já sama, žádný doktor mi nepomůže ani žádná léčebna. Pokud se nerozhodnu já sama, zvládnout to ambulantně půjdu do blázince.
Dostala jsem medikaci, nemohla jsem už ani spát ani jíst, jen jsem pila. A dodnes nechápu, co se stalo, muselo to být něco ...snad anděl strážný....přestala jsem pít ze dne na den....dostala jsem neschopenku...absťák byl příšernej, dodnes nechápu jak jsem to zvládla...kamarádka mi každý den kontrolovala...od té doby jsem se alkoholu nedotkla...je to 14 let.....

Teď si dám do kupy roky po........a podělím se s vámi......
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Diky Ivano za Tvé zkušenosti!!! 14 let je obdivuhodné po tom všem, jsem moc rád, že se vlak dostal na tu správnou kolej! Jsi inspirace pro mne a nás, vo v tom ještě občas tápou...
Michal
Platinum Boarder
graphgraph

Michale, pokračování příště..je toho ještě dost...ani nevíš jak mi pomáhá se tady podělit...díky..
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Teda,tak to smekam.Ja si uvedomila,ze mam problem,kdyz jsem sáhla po alkoholu hned rano.A na druhý den opet.Pila jsem i v práci, o dvě díky pití prisla.Dostala mě z toho minula práce, která mě bavila a hlavně tak totálně unavila,ze jsem byla rada,ze dojdu domu.Ve snů by mě nenapadlo si nalit.A hlavně jak mě bavila,tak jsem nechtěla chodit do práce otekla,neupravena a aby mi bylo zle.ja třeba nepiju až se úplně zborim,to vubec.Ja mám vždy jen alkohol na den,nemam to po litrech doma,protoze vim,ze bych se zborila.Takze jsem vždy dopila svůj příděl a šla raději spát.
Ivet1977
Gold Boarder
graphgraph

Kolik vypiješ teď?
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Ivana napsal:
Kolik vypiješ teď?

Nebudu lhat,ze abstinenci zvládám, ale už nejdu po tvrdem.Jsem ráda za vikend,to abstinujim.Mam kolem sebe rodinu,kdyz vynechám rypajiciho otce.
Ivet1977
Gold Boarder
graphgraph

Stránka: 123456
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter