Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Abstinence-jak žít po závislosti?
Re: Abstinence-jak žít po závislosti? Před 2 měsíce, 2 týdnů  
Chci jen podpořit zdejší abstinenty. Nepiju pátým rokem. Kromě mnoha jiného se mi daří abstinovat i díky tomu, že jsem si prakticky hned po léčbě (kterou považuju za takový elementární základ a vstupenku do světa abstinujících) otočil život jiným směrem. Považuju za důležité si uvědomit, že abstinovat je něco za něco, asi málokdo může žít stejný život jako před tím jen s tím rozdílem, že z něj zmizí alkohol.
Nechodím do hospod ani nikam, kde se víc pije - vždy říkám, že vegetarián taky nebude chodit na zabíjačku s tím, že tam maso jíst nemusí Ano, někteří přátelé se na vás vykašlou, ale pak je otázkou nakolik to byli přátelé. Zkrátka když se kácí strom, lítají třísky.
Dál mi pomohlo na sebe navalit co nejvíce nových zodpovědností - tzn. začít znovu pít by mělo mnohem mnohem vážnější důsledky než dřív. Takže jsem si našel zodpovědnou práci, ženu a teď mám i malého synka. I on je jedním z desítek důvodů proč už se nikdy nenapít.
Pomohou hodně i nové koníčky a sport.
Zpětně si ale nedokážu přestavit, že bych první týdny zvládl bez léčebny. Na začátku je člověk v extrémním pokušení, moc bojuje a také snadno prohraje, proto je taková forma "izolace" a dočasné opuštění běžného života hodně prospěšné. Dobré jsou léčebny, kde jsou na oddělení jen alkoholici, vyhýbejte se těm, kde jsou i feťáci, jsou to dost problematičtí tvorové.
Doléčování je fajn, ale 95% práce po léčebě zase zůstane jen na vašich bedrech. Dělejte věci na které jste kvůli chlastu neměli čas/rozpoložení/možnosti, je to nakonec fajn. A nezapomínat, že nepít pro alkoholika není ve vztahu k ostatním žádná samozřejmost. Jen to břemeno, které si poneseme až do konce života. Ale už jsem měl i cca tři měsíce, během kterých jsem si nevzpomněl na chlast vůbec. A když se to stane, obvykle mi už teď stačí se jen pořádně napít - vody a začít se něčemu věnovat - jak rychle se chuť objeví, tak rychle zase zmizí. Abstinence není ani tak o transformaci vztahu k chlastu (co se s tím ostatně dá udělat?) jako spíš o přeskládání života. Jsme tím, co děláme a s kým.
Rodinné pijící akce nejsou nejpříjemnější, ale jednou dvakrát do roka se to vydržet dá.
A ještě bych dodal jednu VELMI podstatnou věc - najděte si partnera, který nepije. Lidí, kterým alkohol nechutná nebo jej k životu nepotřebují je překvapivě hodně. Ve dvou se abstinence lépe táhne. Navíc je (občas) zábavné zkoumat a vyptávat se člověka, který taky nepije, ale ne proto, že je alkoholikem. Bude vám připadat jako z jiného světa a může vás extrémně inspirovat to, jak to má v hlavě jinak A míst/situací/společenských akcí, kterých se kvůli pití bojíte, prostě nenavštěvujte. Nebo ne prvních pár let. Je dobré umět odmítat alkohol, ale ideální je se do těch situací vůbec nedostávat.
karkulin
Fresh Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/06/2019 16:20 Provedl: karkulin.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Ahoj, Karkulin.
Asi doma čtete pohádky.
Gratuluju.
Já se zatím snažím bez léčebny. Snad to půjde.
Erika
Platinum Boarder
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele

Netvrdím, že to bez léčebny nejde, ale je to určitě náročnější.
Přínos léčebny vidím hlavně v těchto věcech:
- zmiňované "vyndání se" z dosavadní nepříjemné reality, najednou nejste na místech a s lidmi, s kterými jste pili, kterým jste činili svých chlastáním problémy, snáze se tam přijde na jiné myšlenky - takové první vychýlení střelky kompasu
- potkáte se tam s lidmi, kteří jsou na jedné lodi ve stejných nesnázích, to samo o sobě může působit terapeuticky. Navíc hromada alkoholiků (pokud už nejsou na úplném dne) jsou jinak fajn lidi, často dříči, často inspirativní, vzdělaní, vtipní
- střízlivý stereotyp - většina dní je podobných, obnáší úkoly, dochvilnost, pravidla. Ale zároveň i zábavu a smích. Ty věci, které alkohol u většiny alkoholiků buď narušil nebo úplně zlikvidoval.
- terapeutické konzultace - sice se mi nepodařilo se na skupinách prokecat k jádru pudla ("skrytý problém"), ale zase se dá pochytit dost moudrých rad na které pak člověk vzpomíná, když je venku hůř
karkulin
Fresh Boarder
graphgraph
Poslední úprava: 01/06/2019 16:41 Provedl: karkulin.

Ahoj vše zní logicky a rozumně, ale nechodit do společnosti nebo kde je alkohol je p*****na za mne
Michal
Platinum Boarder
graphgraph

Karkuline, jak říká Michal, zní to logicky a rozumně...
U mne logika nazafungovala....po letech pití jsem v abstinenci začla vše vnímat daleko intenzivněji. V opilosti toho moc řešit nejde a ani se člověk o to nesnaží....Já jsem se ponořila do sebe a bohužel jsem tam nikoho nepouštěla. Našla jsem si nové přátele..ale můj bývalý manžel trval na dovolených s kamarády. Večer šli všichni do hospody a já jsem byla na pokoji. Vytvořila jsem si vlastní svět fantazie. A tak vztah pomalu umřel, byli jsme spolu 30 let. Bolí to dodnes.
Od roku 2010 se mi začalo všechno hroutit. Na psychiatrii jsem chodila každých 14 dní.
Byla jsem obětí stalkingu, umřela mi milovaná maminka, manžel se se mnou rozvedl, v posledních třech letech jsem prodělala dvě náročné operace, ztráta zaměstnání (šef, šikana) atd....Alkohol mě nedostal ...rvu se každý den...bohužel deprese někdy zvítězí, několik týdnů nejdu ven....Musím říct, že od té doby co sem píšu, vždy to překonám......díky všem!!!!!!
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Iveto, ozvi se, jak jsi na tom?
Ivana
Senior Boarder
graphgraph

Iveta píše do chatu, vpravo nahoře to okno... taky se v tom někdy ztrácím
pert
Platinum Boarder
graphgraph

Michal napsal:
Ahoj vše zní logicky a rozumně, ale nechodit do společnosti nebo kde je alkohol je p*****na za mne

Minimalne v prvnich nekolika mesicich je to naprosta nutnost. Riziko ze me nekdo "ukeca" nebo dotycny uvidi jak vsichni ostatni vesele kropi a presvedci sam sebe ze "jedna sklenicka prece neni zadny problem" je prilis vysoky.

Jakmile se clovek "stabilizuje" tak neni duvod proc se alkoholove spolecnosti vyhybat ale i pak je nutny mit se na pozoru. Ja bych treba nikdy do takove spolecnosti nesel vycerpany nebo v depresi. A i po +3 letech abstinence mam z navstevy takove spolecnosti pocit jako kdyz bych sel na rizikovy potapecsky ponor . Vcetne nasledne "ulevy" po "vynoreni" .
Gennosuke
Platinum Boarder
graphgraph

Ja teda taky nikam nemuzu. A to je ted sezona navstev s grilovackama a pivnich zahradek
Erika
Platinum Boarder
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele

"Bíla pěna, láhev orosená
chmelový nektar já znám
jen jsem to zkusil a jednou se napil
od těch dob žízeň mám."

Já to beru jako, že je to už dávno, ta etapa života skončila. Jako mládí se nikdy nevrátí. Vyrovnat se s tím, mám odpito a hotovo. Žiju jinak a není to nic extra, ale v podstatě jsem se svým stavem a životem relativně spokojen.
pert
Platinum Boarder
graphgraph

Stránka: 12345
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Žena alkoholik
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter