Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Jak omezit piti
*
#55877
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
David napsal:
Pravdu má Reminiscence ve svém příspěvku. Zábava bez alkoholu opravdu není taková jako s alkoholem, život bez alkoholu je takový prázdný, aspoň tak to cítím. Za mě má cenu pokoušet se o kontrolované pití, léčení a abstinence je až to poslední.
David, sice citujem v prispevku Teba, ale co napisem si neber prosim osobne, je to odpoved na viacere prispevky a ludi na fore.

Chcel som reagovat na ten sentiment, ze jedina "skutocna" zabava je posedenie v krcme, oslava.

Nie som sice taky abstinentsky harcovnik, ako viaceri prispievatelia na fore. Mam za sebou cosi 2,5 roka bez alkoholu a vobec nemam pocit, ze by moj zivot bol kvoli tomu prazdny. Na jednej strane ano, mate pravdu, ked idem na oslavu alebo do restauracie, nezabavim sa tak, ako keby som sa ozral, ale nemozem ani povedat, ze by som tam trpel alebo si to neuzil. Nie je to 10/10 zabava, ale vacsinou taky standard 7-8/10. A na druhy den nemam naladu -10/10, ale opat tych 7/10, pretoze nemam ani moralnu, ani fyzicku kocovinu. Abstinencia mi na jednej strane vezme tu ozratu euforiu, ale na druhej strane aj tie negativne nasledky. Proste sa to tak nejak spriemeruje na tych 7-8/10.

A hlavne mozem robit milion inych veci, ktore sa pod vplyvom robit ani nedaju, napriklad nedavno som mal moznost jazdit cely den na stvorkolke. Uzil som si to aj napriek tomu, ze som nebol opity? Urcite ano.

Pride mi scestne redukovat zabavu na posedenia, oslavy. Ale na druhej strane rozumiem, ze ked vysedavanie v krcme bol jediny sposob travenia volneho casu, ktory clovek poznal za poslednych 10 rokov zivota, tak je pochopitelne, ze sa bude citit olupeny o "jedinu skutocnu zabavu", az prestane pit.

David napsal:
Já budu žít raději o pár let kratší život a užiju si ho, než...
Pokial budes pit vela cely zivot, nielenze bude kratsi, ale kvalita zivota pojde takisto k sipku. S naduzivanim alkoholu je spojenych kopa ochoreni vratanie viacerych druhov rakoviny. O niekolko rokov kratsi zivot s tym, ze poslednych 10-15 rokov pred smrtou budes mozes mat chronicke zdravotne problemy (kardiovaskularne ochorenia, nedajboze rakovina) mi nepride ako fer obchod za tych par hodin "uzivania si" kazdy vecer s chlastom.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#55878
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Stef, tak si musis poridit vztah a nebo psa. Poridit si psa je jednodussi a jeste chodi rad behat
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55879
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Krtko, jak nad tim premyslim, neznam v okoli NIKOHO kdo je zaprisahly abstinent.
Znam nektery lidi, ale jen par, co pijou jednou za uhersky rok.
A co se tyce toho, ze se citim za suchara, tak na tom neco bude. Nevydrzim tam dlouho, dve hodiny a padim domu, a uz tyden se snazim vymyslet jak se vyhnout firemni grilovcce prasete. Zacina se okolo obeda a konci se az se prase sni. To je nekdy kolem pulnoci. Pivo a ostatni alkohol zdarma. Uz jsem se uvolila, ze budu ridic, aby me to nelakalo. Ale tak dlouho me to tam nebude bavit.
Jejich vtipy mi nebudou pripadat vtipny, zabava hlucna ..................
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55880
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Erika. Je to firemná akcia. Myslíš, že sa tam ľudia idú ožrať, aby sa zhovadili pred ostatnými kolegami? Čo samozrejme nevylučuje, že sa to niekomu podarí. A prečo by si tam musela byť do polnoci? Keď budeš chcieť, odídeš.
My máme tiež firemnú akciu teraz v sobotu. A keďže vedia, že nevypijem, tak mi hneď po skončení akcie dali nočnú zmenu, hajzly . Idem bez obáv, že by som vypil. Pohľad na alkohol mi nerobí nič, už som si na to zvykol. Rešpektujem, že nie každý je abstinent, ani nikoho neprehováram, aby nepil. Nie som extrémny bojovník za abstinenciu. Je to len moje rozhodnutie abstinovať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55881
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Dik Krtko, ale jezdim tam uz 15 let. Tak vim o cem to je.
A delam ridice manzelovi. Slibil, ze do pulnoci tam nebude, vim jak se mi tam nechce. Ale on se zase pobavit trochu chce
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55882
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Aha, OK. To mi máme takú firemnú akciu aj pre rodiny s deťmi. .
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55884
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Každý ten človíček co tu napsal do tohoto vlákna je úplně na jiné úrovni ve vztahu k alkoholu a názorech na život, uf, rozebírací období všeho mám naštěstí už za sebou... ale trvalo mně to no...

Krtku obdivuju tvou trpělivost na konverzaci, já to zas tady na chvíli vzdávám, spíš napíšu většinou jen do chatu... mám z horka uvařené mozkové závity a moje zcela průměrné íqé to přestává všechno stíhat zpracovávat
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55887
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Pert, mas uplnou pravdu. Nekdy se divim, ze na ty mi cinty nekdo odpovida.
Pred temi vsemi smekam
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55893
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahoj Stef pro Tebe stejně jako pro mě nic než abstinence nepřipadá v úvahu ...viš to A divím se nad některými názory viz. Rosťa ... tak se jednou za čas ožeru, co budeš mít z např. 25ti abstinovaných dní, když se 26 ožereš jako prase a pod vlivem uděláš něco co nejde vrátit a ovlivní Ti život? Žádný a v očích ostatnich budeš stejný ožrala jako dřív nebo někdo před pár dny...vypil jsem 2 tady ty piva 2 ty 2 ty a ještě si dám 2 jiné ALE pozooor 45 dní jsem nepil... "paráda"
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55894
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Rozhodně piju tak abych věděl co dělám a každý je jiný ne každý tomu propadne. Tak podle vás Teda jsou alkoholici asi vseci ne? Pro někoho může být úspěch vydržet bez toho 25 dní i 10 je pro někoho úspěch a má motivaci rozhodně je to lepší než do sebe klopit každý den něco a sudte až poznáte ne z toho co sem napsal když víte prd jak to je
Rostislav
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter